InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 7078½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2007, 15:0916-12-07 15:09 Nr:106159
Volg auteur > Van: Isabel van der Made Opwaarderen Re:106158
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: nieuwe wetgeving in engeland?! Structuur

Isabel van der Made
Hertfordshire
UK


3722 berichten
sinds 2-3-2004
Simon Lingbeek schreef op zondag 16 december 2007, 14:59:

> Isabel van der Made schreef op zondag 16 december 2007, 12:21:
>
>> Ik heb eigenlijk nooit natuurlijk bekapt.

> Waarin wijk jij dan af van de methode van Ramey?
>
> Groetjes,
> Simon

ik snij de stralen bij. als er flares zijn, rasp ik die helemaal weg. mustangrol is anders. bepaal hielhoogte anders, enzovoort.

Maar omdat ik alles anders doe, geef ik ook geen commentaar meer hier, omdat het vaak zo tegengesteld is, wat ik zou doen. Het heeft ook weinig zin er dieper op in te gaan, als je het echt wil weten, moet je zijn boek maar eens lezen, of een workshop volgen.

Isabel
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2007, 15:1816-12-07 15:18 Nr:106160
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:106155
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Daggie Antoinen Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
Arabesk schreef op zondag 16 december 2007, 13:19:

> Met alle respect voor dat hele nare ongeluk dat je overkomen is.
>
> Maar ik ken je al langer dan vandaag, hier, bokt en op het
> NHforum. Je komt uiterst wazig en instabiel over.

Nou hier anders niet, ik vind haar antwoorden duidelijk en flexibel.
Het enigste wat ze zegt is dat met bit het beter gaat met haar paard.
Een feit dat ik van haar aanneem. En mooi dat ze zo flexibel is dat,
ze nu toch met bitloos het zelfde resultaat wil gaan krijgen!

De oorzaak van dat het met bit tot nu toe beter gaat, kan heel best liggen
in gewoontevorming. Als je alle lessen rechtrichten met bit gedaan hebt,
dan is dat een ingesleten patroon geworden. Logisch dat het op die manier
dan ook het beste gaat. De overgang naar bitloos daar zou paard en mens
beter van worden, en is natuurlijk heel goed te doen. Te beginnen met het
komende half jaar nooit geen bit meer in doen. Nadien zou je niet anders
meer willen.

Overigens denk ik dat Eddy een mooie taak te wachten staat, om a.de b
te laten zien dat het bitloos evengoed kan. Elk stapje helpt, ik hoop echt dat die vriendin de instructeurs cursus daar bitloos gaat volgen.

Groetjes, Michiel
Blootsvoets goed voor mensenvoeten en paardenvoeten
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2007, 15:3616-12-07 15:36 Nr:106161
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:106135
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Daggie Antoinen Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
PaardEnSchool schreef op zondag 16 december 2007, 11:13:

> kijk het kan zo zijn dat ik bitloos wil rijden maar dat de pony
> het niet wil.
> het paard lijkt me ook nog wat te vertellen te hebben...

Lopen ze ook in de wei met een bit in, of doet het er dan niet meer toe dat ze zo graag met een bit in hun mond willen rondlopen?

Frans

"If your only tool is a hammer, you tend to see every problem as a nail."
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2007, 16:0716-12-07 16:07 Nr:106162
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:106117
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Daggie Antoinen Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Moniek schreef op zondag 16 december 2007, 0:46:

> Is duidelijk op twee dingen na. Je handen 'stil' houden. Ik
> neem aan dat je met 'stil' niet doodstil (zou hard kunnen zijn)
> bedoelt, maar meer 'stil' als in gelijke cadans met de
> beweging van het paardehoofd.
> En als het net is alsof je bitloos rijdt kun je dat dan niet
> evenzo goed zonder bit doen? Kennelijk niet, maar hoe zit dat
> dan?
>
> Moniek
>
> Moniek

Ik distantieer me van de rest van dit gezever.
Maar op deze vraag wil ik wel ff een antwoord formuleren. ;-)

Wat ik specifiek mis in bitloos is dat je veel moeilijker kan bepalen waar paardlief z'n hoofd houdt. Mijn paard heeft bijvoorbeeld de neiging om te duiken, in overgangen die ze moeilijk vindt etc...
En dat belet haar dan met haar neus de grond in te duiken.
Niet dat ik dan trek ofzo. Maar het geeft een grens aan en gecombineerd met voorwaartse hulp, waardoor ze uiteindelijk wel de overgang correct zal maken.
Op een bitloze optoming gaat ze gerust hangen, terwijl ze dit op een bit niet zo snel zal doen. Dat is de hoofdrede voor mij.
Maar ben wel eens benieuwd naar die clinic van Eddy. (Al moet ik toegeven dat ik heel sceptisch ben. Maar soit, dat zullen we dan wel zien. ;-) )

Ook zag ik ergens staan dat wanneer je geen contact zou hebben, dit 'goed' is?
Want daar ben ik het oneens mee. Als ik mijn paard vooraan helemaal niet meer voel is dit voor mij teken dat ze wegvalt vanachter en dat ze actiever moet. Met een goede aanleuning is ze te rijden tussen 2 vingertjes, maar dan voel je haar wel. Als ik haar niet meer voel is het mis.

De reden waarom ik met bit rijd was in overleg met Ilke. (Die zelf ook wel bitloos durft rondhobbelen aangezien ze parelli doet/ deed (Maar dat zal Nathalie beter zal weten, hoe dat in elkaar zit))

Nou heb ik een paar dagen geleden een experimentje gedaan.
Aangezien er de afgelopen tijd geschreven wordt over die clinic en ik Eddy natuurlijk niet mag shockeren met mijn ijzerwinkel, moet er toch ook wel zonder bit een beetje geoefend en geprobeerd worden tegen dan. We zouden niet willen dat ik dat arme paard tegen omheiningen enzo aanrijd. ;-)
Dus heb mezelf een stalhalster genomen en heb wat dingetjes geprobeerd.
Ik had haar eerst met bit aan een losse teugel losgereden, zodat ze actief liep even soepel beide kanten opwendde zonder zich te laten vallen.
Dan van optoming gewisseld.
Nu waren er een paar dingen die nogal opvielen. Vooruit en terugrijden is niet echt een probleem. Ze maakt haar overgangen ook wel zonder teugels. (Volgens mij zou ik op die manier (in een afgesloten piste) ook gerust zonder iets kunnen rijden) Alleen dus dat ze dan in de overgangen terug, nogal op haar neus duikelt. (Galop-draf valt nogal mee, omdat paard dan actief genoeg uit galop komt. Draf-stap is groter probleem.) En ze eigenlijk continu met haar neus laag en haar hals lang loopt.
Maar zodra ik dan mijn teugel wil oppakken of contact neem om bijvoorbeeld wendigen te rijden zet ze zichzelf vast in haar hals en achter haar kaak.
En ik vond haar echt enorm stug in de wendingen. Ze hield haar kaak vast. (vooral op rechts) en dingen zoals 'paard rechthouden' kwam ik al helemaal niet aan toe. (Of zeer rudimentair itt wat ik normaal doe) Ik was al blij dat ze niet uit de bocht vloog. En op buitenteugel was ze al helemaal niet te krijgen (Auw, als ik met m'n knieën tegen de muur kom ;-) )
Dat ze zo stug zou zijn zonder bit had ik eigenlijk niet verwacht. (Heb vroeger nog bitloos gewandeld met haar en dat ging stukken beter.)
Daarna heb ik haar bit weer aangedaan om te zien of nou echt de optoming het verschil maakte. En ze was inderdaad weer even soepel als daarvoor en zette zich ook niet meer vast.
Dat ze zwaarder op de hand is zonder bit dan met bit, was dan wel weer volgens de verwachting. (Hoe langer ik bitloos rijd, hoe meer contact ze neemt. Met bit is ze heel licht. )
Maar het was vooral het bovenstaande die stugheid en spanning waar ik verbaasd over was.

Komt die spanning en dat vastzetten nu omdat het zo lang geleden is dat ik bitloos reed? En is het gewoon kwestie van oefening?
Ik ga het sowieso nog een af en toe eens proberen. (Zoals ik al zei, wil niet dat ze tegen omheiningen aanknalt ;-) ) Dus hopelijk krijg ik haar nog lichter.
Maar iemand iets zinnigs op te merken? Het zou toch niet mogen dat er bitloos meer spanning is?
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2007, 16:0816-12-07 16:08 Nr:106163
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:106093
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: verslag tweede lezing in Sint Niklaas: Machteld van Dierendonck Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Nathalie Lagasse schreef op zaterdag 15 december 2007, 22:11:

> Nathalie Lagasse schreef op zaterdag 15 december 2007, 22:02:
>
>> Vervolg dus, want belofte maakt schuld.
>
> En als ik nog één keer stereotypie' moet typen, Grr

Dank je Nathalie, heel leuk om te lezen!! Erg interessant.
Enne tiep no een keertje stereotiepie hahaha wat een woord he.
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2007, 16:1116-12-07 16:11 Nr:106164
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:106159
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: nieuwe wetgeving in engeland?! Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Isabel van der Made schreef op zondag 16 december 2007, 15:09:

> Simon Lingbeek schreef op zondag 16 december 2007, 14:59:
>
>> Isabel van der Made schreef op zondag 16 december 2007, 12:21:

> echt wil weten, moet je zijn boek maar eens lezen, of een
> workshop volgen.
>
> Isabel

Of boek en dvd's kopen.

Wat mij intrigeert aan La Pierre is de geheel eigen wijze waarop hij verklaart waarom ijzers voor problemen in de voeten zorgen. Ook uitleg van de werking van het hoefmechanisme is anders en daar hangt een hele theorie aan.
Moet je weten dat ik Bel een hele dag gevangen had en haar niet verhoord heb over bovenstaande onderwerpen .
'K zal me beter voorbereiden en haar nog wel es arresteren, met felle lamp en water en droog brood enzo en keihard bedreigen als ze niet praat.
Ipv een charme offensief met een barbeque. Voortaan Bad Cop spelen!

Piet
The opposite of positive reinforcement is no reinforcement, not correction
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2007, 16:1616-12-07 16:16 Nr:106165
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:106163
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: verslag tweede lezing in Sint Niklaas: Machteld van Dierendonck Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Esther schreef op zondag 16 december 2007, 16:08:

> Nathalie Lagasse schreef op zaterdag 15 december 2007, 22:11:
>
>> Nathalie Lagasse schreef op zaterdag 15 december 2007, 22:02:
>>
>>> Vervolg dus, want belofte maakt schuld.
>>
>> En als ik nog één keer stereotypie' moet typen, Grr
>
> Dank je Nathalie, heel leuk om te lezen!! Erg interessant.
> Enne tiep no een keertje stereotiepie hahaha wat een woord he.

Stereo tiepie is toch gewoon een ander woord voor bisexueel?

Piet
The opposite of positive reinforcement is no reinforcement, not correction
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2007, 16:1616-12-07 16:16 Nr:106166
Volg auteur > Van: Isabel van der Made Opwaarderen Re:106164
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: nieuwe wetgeving in engeland?! Structuur

Isabel van der Made
Hertfordshire
UK


3722 berichten
sinds 2-3-2004
Piet schreef op zondag 16 december 2007, 16:11:

> Of boek en dvd's kopen.
>
> Wat mij intrigeert aan La Pierre is de geheel eigen wijze

> bedreigen als ze niet praat.
> Ipv een charme offensief met een barbeque. Voortaan Bad
> Cop spelen!
>

Poeh, alsof ik toegeef onder druk, met al mijn trauma's bereik je daar niks mee. Ben bovendien vreselijk dominant, en snoepjes blief ik niet. Me aaien kost je je kop, dus verzin maar een betere list.

Isabel
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2007, 16:1916-12-07 16:19 Nr:106167
Volg auteur > Van: PaardEnSchool Opwaarderen Re:106162
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Daggie Antoinen Structuur

PaardEnSchool
Nederland

Jarig op 9-8

562 berichten
sinds 23-10-2007
Ans Jondral schreef op zondag 16 december 2007, 16:07:

> Moniek schreef op zondag 16 december 2007, 0:46:
>
>> Is duidelijk op twee dingen na. Je handen 'stil' houden. Ik

> zei, wil niet dat ze tegen omheiningen aanknalt ;-) ) Dus
> hopelijk krijg ik haar nog lichter.
> Maar iemand iets zinnigs op te merken? Het zou toch niet mogen
> dat er bitloos meer spanning is?

Ik vind jouw verhaal werkelijk mooi neergezet
dat is dus ook iets waar ik tegenaan loop

de ponies die ik heb doen dit dus ook

overigens wil ik nog wel opmerken dat de 2 paardjes waar ik het over heb, met MIJ niet bitloos willen, met anderen is het wel okee, maar daar hoeven ze niet onder te treden en is het speelser, ikzelf wil ze graag getraind hebben en rij erg serieus.

wat goed ans, jouw vraag, ik zit nou wel een beetje na te denken over wat de oplossing zou kunnen zijn, bitloos dan wel, ik denk dat je het dan eerst op een volte op moet lossen

misschien heeft iemand anders nog een schitterend idee?
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2007, 16:2616-12-07 16:26 Nr:106168
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:106166
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: nieuwe wetgeving in engeland?! Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Isabel van der Made schreef op zondag 16 december 2007, 16:16:

> Piet schreef op zondag 16 december 2007, 16:11:
>
>> Of boek en dvd's kopen.

> blief ik niet. Me aaien kost je je kop, dus verzin maar een
> betere list.
>
> Isabel

Nog nooit een vrouw ontmoet die niet ergens mee te verleiden was....
Maar ik beloof dat als ik gaten in je ijzeren harnas schiet dat je van mij een leuk nieuw gebreide krijgt En ach, achter de trauma's.......:-)

Piet
The opposite of positive reinforcement is no reinforcement, not correction
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2007, 16:3416-12-07 16:34 Nr:106169
Volg auteur > Van: PaardEnSchool Opwaarderen Re:106155
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Daggie Antoinen Structuur

PaardEnSchool
Nederland

Jarig op 9-8

562 berichten
sinds 23-10-2007
Arabesk schreef op zondag 16 december 2007, 13:19:

> Met alle respect voor dat hele nare ongeluk dat je overkomen is.
>
> Maar ik ken je al langer dan vandaag, hier, bokt en op het
> NHforum. Je komt uiterst wazig en instabiel over.

dat hele nare ongeluk was al met al echt niet naar.

gek he

het heeft me gebracht tot wie ik nu ben
het heeft me aan het werk gezet dat er werkelijk veel mis is met paarden in nederland en over de hele wereld

het heeft mij veel plezier gegeven ook al was ik stokkreupel maar mijn paardjes waren happy

het heeft me doen studeren en niet enkel wat paarden betreft, ook therapien heb ik gedaan

ikklaag er niet over
ik ben gaan kijken wat er positief geweest is
en ik zal jou vertellen dat ik nooit meer terug zou willen
wel voor wat betreft de pijn, maar absoluut niet vwb de paarden

ben net bij ze geweest en er staat een schat van paarden in het land, 1 voor 1 allemaal hun eigen mooie karakter

en daar ben ik trots op, dat ik hun dat mag geven

en wat ik dan wens?

is dat ook anderen zich daaraan zouden kunnen vergapen en ervan kunnen genieten.

dus zo'n klinkklare onzin is dat niet.

en je zegt dat jij mij kent van andere fora, waar pennies rondlopen en om alles schreeuwen dat je ze persoonlijk aanvalt.
terwijl je enkel probeert een inzicht te geven of iets opbouwends probeert te zeggen.

je zegt dat je me kent?
ik dacht het werkelijk niet...

dan zou jij zeker niet zo reageren, maar eens een keer extra lezen en luisteren

ik heb nl een unieke ervaring: om vanuit een handicapsituatie de paarden hebben mogen leren kennen
en DAT is pas bijzonder.

Bijzonder wanneer een pony je uitkiest om voor je te willen werken, en niet 1tje, zo blijkt, maar allemaal...
en wanneer je met die pony zo slecht als ik was en ben, het strand over kunt rijden, het amsterdamse bos in kunt, een clinic van eddy modde mee kunt doen, longeercursus bij lammert haanstra, waar ik heb geleerd het touw goed vast te houden (wat mijn probleem was) en overal heen kunt, dan ben ik fier op wat ik heb bereikt.
ook bitloos.

en wanneer diezelfde pony bij mij bitloos te sterk wordt, vind ik het onverantwoord, voor mij en voor haar.
vooral omdat ik niet nog eens zo'n smak wil maken.

mijn grootste droom? een keer op mijn barebackpad te mogen zitten, maar ook dat is onverantwoord. iedereen heeft hem al gebruikt, behalve ik.

je vergist je wel degelijk wanneer je schrijft dat je mij kent...

het gaat bij mij wat minder snel als bij een ander, maar ik doe het wel.

to be or not to be, that's the question.
Volg datum > Datum: zondag 16 december 2007, 16:3816-12-07 16:38 Nr:106170
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:106167
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Daggie Antoinen Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
PaardEnSchool schreef op zondag 16 december 2007, 16:19:

> wat goed ans, jouw vraag, ik zit nou wel een beetje na te
> denken over wat de oplossing zou kunnen zijn, bitloos dan wel,
> ik denk dat je het dan eerst op een volte op moet lossen

Sorry, Ik rijd geen voltes voordat mijn paard zichzelf rechthoudt.
Ik zie niet in waarom ik dat anders zou doen bitloos.
Is ook helemaal het punt niet.
Als ik wil weten hoe ik mijn paard moet rechtrichten, vraag ik dit wel aan mijn instructie.

Mij ging het om het verschil bit/bitloos en oorzaken daarvan.
Maar misschien had ik daarvoor beter een ander topic aangemaakt? (Kwestie van ongewilde adviezen te vermijden)
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 7078½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact