InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 7293½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: woensdag 9 januari 2008, 22:239-1-08 22:23 Nr:109382
Volg auteur > Van: Gudrun Opwaarderen Re:109378
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hond-probleem Structuur
Gudrun
Diepenbeek
België


863 berichten
sinds 11-11-2007
Hai Geertje ;-).

Ik heb ook een paar tips ;-).
De sleutel zit hem volgens mij in aandacht voor de baas en genoeg uitdaging.

1) 't is een werkhond, en een slimme, dus geef hem aub iets te doen. Met alleen wandelen, fietsen,... heeft hij geen mentale uitdaging dus doet hij op andere momenten, zoals aan de riem, vervelend. In Maastricht(daar woonde je toch?) is een hele leuke hondenschool die met clickertraining werkt en ook agility ed doet, vindt hij vast leuk. Of flybal, of schapendrijven, of doggydance, of paardenborstels en pantoffels bezorgen of...
2) ongewenst gedrag negeren. Let wel, dit werkt alleen als 1) vervuld is Dus trekken, bijten,... gewoon straal negeren. Geen stap verder met gespannen lijn. Nooit, ook al heb je haast,... (cfr. kind aan de kassa dat om snoep zuurt, geef je een keertje toe dan ben je vertrokken) Bij erg bijten in de lijn ev "ruilen" voor snoepje en dan los zeggen zodra hij los laat, dan snoepje geven, maar met puntje 4) alleen kom je er meestal wel.
3) gewenst gedrag belonen (snoepje, aai, balletje gooien)
4) aandachtsoefeningen. In het begin beloon je (goed zo, ev. snoepje of met de clicker) voor kijken naar je. Een jonge hond kijkt heel vaak naar zijn baas als er ook maar een beetje band is. Dit gedrag verdwijnt helaas bij veel oudere honden omdat het niet beloond wordt. Beloon dus telken kijken naar je, aandacht voor je, met een goed zo, een blij gezicht, oogkontakt (en dus aandacht), een click, een snoepje, whatever je ligt.
Dan bouw je de duur van de aandacht op voor je beloond.
Als hij aandacht voor je heeft, heeft hij het te druk om met de lijn te spelen.
5) afleiding voor moeilijke momenten: neem een favoiet speeltje mee, maak hem gek op vb een balletje,.. en gebruik dat alleen om samen mee te spelen, dus weg leggen tussenin. Wordt het moeilijk, dan leid je hem daar mee af, je alat het zien, speelt er zelf wat mee en als hij terug op je let en blijft letten kan je er mee spelen.

Nicks manier vind ik toruwens ook een hele mooie en goede, je hebt er alleen misschien wat meer geduld en feel voor nodig.

Ben benieuwd wat Eddy te vertellen heeft hier over ;-).
Volg datum > Datum: woensdag 9 januari 2008, 22:259-1-08 22:25 Nr:109383
Volg auteur > Van: Aafke Opwaarderen Re:109218
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Vraag aan Structuur

Aafke
Nederland

Jarig op 15-10

2190 berichten
sinds 8-7-2007
Piet schreef op woensdag 9 januari 2008, 9:10:

> Ik heb er nog eens een nachtje over geslapen. Als vader
> van 2 ex pubers van ieder geslacht weet ik hoe lastig het
> kan zijn allemaal en me afgevraagd hoe ik zelf zou

>
> Piet
> The opposite of positive reinforcement is no reinforcement,
> not correction

Ooops.. deze had ik vanmorgen even 'gemist' denk ik. Lees het nu pas. Maar goed, geeft niet.

Het verhaal slofteugel is voor mij 'punt uit' zij weet het nog niet, ze is bij haar vriendje en heb haar vandaag nog niet gesproken. Andere dochters + echtgenoot wel. Ook wil ik Nancy in de les niet meer achter de loodlijn zien lopen en zal daar melding van maken.

Vind je aanbod vreselijk lief.. heb alleen sinds ruim anderhalf uur geleden een alternatief. We komen net uit Hardenberg, plantenvakbeurs.. heen geweest met echtgenoot en 2 dochters. Bij de uitgang kregen we een folder voor het 'paardgebeuren' daar waaronder op 27 jan. de natural-horsemanship-dag. Beide dochters direct enthousiast.. als alles meezit gaan we er naar toe... en ... uiteraard wil ik de oudste hier mee naar toenemen. Hoop dat ze meewil.
Volg datum > Datum: woensdag 9 januari 2008, 22:319-1-08 22:31 Nr:109384
Volg auteur > Van: Aafke Opwaarderen Re:109374
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Startpagina maken Structuur

Aafke
Nederland

Jarig op 15-10

2190 berichten
sinds 8-7-2007
Christel Provaas schreef op woensdag 9 januari 2008, 21:46:

> Zet je site onder je naam naast de tekst. Dan hoeft niemand
> lang naar de url te zoeken als ie je weer eens wil verwennen
> met wat aangeklik. Geaanklik.

Thanks allemaal. :-)

Heb de link onder mijn naam geplaatst. Goed idee.
Volg datum > Datum: woensdag 9 januari 2008, 22:339-1-08 22:33 Nr:109385
Volg auteur > Van: Ellen2 Opwaarderen Re:109321
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hond-probleem Structuur

Ellen2
Homepage
Tremelo
Belgie


353 berichten
sinds 23-11-2007
Geertje schreef op woensdag 9 januari 2008, 17:40:

begint dan als een wilde in de riem te bijten, te grommen, rondspringen

uit je beschrijving lijkt het erop alsof hij er een trekspelletje van maakt?? pup van 7 maand, jong, zot: "fijn zo'n lijn, kan je trekspelletjes mee spelen met het baasje!!"

indien dat inderdaad het geval is: wat ik zou doen is hem (via principes van klickertraining) hem het bevel "los" te leren = einde van het trekspelletje, speeltje loslaten
ik heb m'n hondjes dat eerst geleerd voor ik trekspelletjes begon te spelen
daag hem uit met een flostouw of dergelijk speeltje, als hij het vastheeft en hij laat los --> klick, nadien bevel los erop enz...
eventueel loslaten uitlokken door aandacht afleiden, bvb met snoepje

wat je soms ook kan doen is het ongewenste gedrag (hier bijten in de lijn en eraan trekken op bevel zetten (bvb "vast") + dan bevel "los" ook leren natuurlijk), als je het dan op jouw bevel laat beginnen en stoppen verdwijnt het spontaan doen soms (soms...)

nog beter, er bestaan balletjes gemaakt van touw die je kan vastmaken aan het uiteinde van de lijn dat jij vast hebt en die je kan gebruiken om te spelen, leer hem dat hij alleen hierin mag bijten en niet in de lijn, en speel af en toe onderweg een trekspelletje met dat balletje = plezant voor de pup, leven in de brouwerij, maar jij beslist over begin en einde van het spel

bevel "neen" als je ziet dat hij in de lijn wil gaan bijten en je wil het hem verbieden, heb ik echt aangeleerd met behulp van een snoepje

vind het wat moelijk om het zo bondig op te schrijven, zou het moeten kunnen vertellen, zien en tonen...

lijn gewoon loslaten? als hij het inderdaad doet als trekspelletje en jij laat hem de lijn is hij gewonnen, klopt niet want jij bent hoger in rang dus jij moet winnen

wat michiel beschrijft, wandelen met hond aan lijn en zodra de lijn strak staat blijven staan, is goede techniek voor hond die trekt aan de lijn= hond bekomt door trekken juist het tegengestelde van wat hij wil
hij wil sneller
echter door trekken gaat baasje trager of stoppen
goede techniek, consequentie en geduld van baasje nodig

super dat je nog klickertraining plant, je zal daar zeker nog veel nuttige tips krijgen in de praktijk

groetjes,
Ellen
Volg datum > Datum: woensdag 9 januari 2008, 22:439-1-08 22:43 Nr:109386
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:109371
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De puzzle van Björk LDH en Leptin Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Esther schreef op woensdag 9 januari 2008, 21:35:

> Wil schreef op woensdag 9 januari 2008, 21:33:
>
>> Esther schreef op woensdag 9 januari 2008, 21:22:

>> die verdedigen tegen zwarte eikelzoekende wilde varkens.
>
> Het is een broertje van deze
> http://www.flickr.com/photos/ragwort/2144702304/

Leuk!! Lijkt iets van Sussex in te zitten... dan moeten er ook kipjes zijn met een zwarte staartrand....
Volg datum > Datum: woensdag 9 januari 2008, 22:459-1-08 22:45 Nr:109387
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:109377
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Startpagina maken Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Spirithorses schreef op woensdag 9 januari 2008, 21:58:

> Wil schreef op woensdag 9 januari 2008, 12:33:
>
>> 4bozzza schreef op woensdag 9 januari 2008, 11:40:

>> Oh, veel plezier he??
>
> Ow neej, géén alááf en klompen in Maastricht, not done, dan ben
> je 'unnen Hollender". Vraag maar aan Remco ;-)

Oowwww... sorrie! Ben ech wel un Hollender!
Volg datum > Datum: woensdag 9 januari 2008, 22:529-1-08 22:52 Nr:109388
Volg auteur > Van: carausios Opwaarderen Re:108719
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hanentred Structuur
carausios
Roeselare
Nederland


51 berichten
sinds 26-12-2006
> als je't mij vraagt is hanetred een specifieke manier van lopen
> (heb hier wel wat hanen lopen !)
> en is kramperigheid een gevolg van spierverzuring
> die effektief wel kan leiden tot hanetred
> maar hanetred kan ook ontstaan door een foute zenuwsturing
> en dan heeft het niets met kramp te maken
> al kan dat er natuurlijk wel van komen

Kan iemand mij eens haarfijn uitleggen wat hanetred precies is? Hoe manifesteert zich dat? Hoe kan je hanetred herkennen?

dankjewel!
Volg datum > Datum: woensdag 9 januari 2008, 23:319-1-08 23:31 Nr:109389
Volg auteur > Van: Evy14 Opwaarderen Re:109387
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Startpagina maken Structuur

Evy14
Nederland

Jarig op 21-11

107 berichten
sinds 12-4-2005
Wil schreef op woensdag 9 januari 2008, 22:45:

> Spirithorses schreef op woensdag 9 januari 2008, 21:58:
>
>> Wil schreef op woensdag 9 januari 2008, 12:33:

>> Ow neej, géén alááf en klompen in Maastricht, not done, dan ben
>> je 'unnen Hollender". Vraag maar aan Remco ;-)
>
> Oowwww... sorrie! Ben ech wel un Hollender!

Hey maar dat alaaf hoort er wel bij. Ik heb dat als een gek moeten roepen toen ik nog prinses was (in mijn verre kinderverleden :-P en daar word je niet blij van.
Volg datum > Datum: woensdag 9 januari 2008, 23:429-1-08 23:42 Nr:109390
Volg auteur > Van: Yoke Roorda Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Hoe mijn paard zijn koliek overwon Structuur

Yoke Roorda
Cocentaina
España

Jarig op 14-2

52 berichten
sinds 14-4-2007
Een paar dagen geleden, rond half acht 's morgens, ging ik zoals gewoonlijk mijn paarden voeren (luzernehooi). Eén van hen, Trueno, had duidelijk geen zin in eten. Hij ging liggen, opstaan, naar zijn buik "happen", enzovoort.
Ik heb het even aangekeken, en even later stond ie toch wel te eten. Maar bij de volgende voeding om 10 uur, een mix van bietenpulp, luzernebrok, müsli en zemelen, ging het echt niet meer. Hij draaide zich om en voelde zich doodongelukkig.
Ik ben een eindje met hem gaan wandelen, en heb hem losgelaten op een niet omheind stuk (eigen) grond, waar van alles groeit en bloeit. Meteen ging zijn neus omlaag, en begon hij heel selectief allerlei planten te eten. Hij wist blijkbaar precies wat ie nodig had. Binnen een half uur lag er een verse hoop mest, en was hij weer helemaal de oude.
Ik vind het gewoon heel mooi dat een dier, als hij de kans krijgt, precies weet wat hij moet eten om zoiets als een koliek te overwinnen.
Het is misschien hier (in de bergen in Spanje) makkelijker, omdat het natuurlijk land is (niet ingezaaid, maar er groeien spontaan allerlei kruiden en geneeskrachtige planten), en het een gehard Spaans gefokt paard is....
Volg datum > Datum: donderdag 10 januari 2008, 0:1510-1-08 00:15 Nr:109391
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:109390
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoe mijn paard zijn koliek overwon Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Yoke Roorda schreef op woensdag 9 januari 2008, 23:42:

> Een paar dagen geleden, rond half acht 's morgens, ging ik
> zoals gewoonlijk mijn paarden voeren (luzernehooi). Eén van
> hen, Trueno, had duidelijk geen zin in eten. Hij ging liggen,

> Het is misschien hier (in de bergen in Spanje) makkelijker,
> omdat het natuurlijk land is (niet ingezaaid, maar er groeien
> spontaan allerlei kruiden en geneeskrachtige planten), en het
> een gehard Spaans gefokt paard is....

Mooi verhaal Yoke. En nu maar hopen dat onze paarden, die inmiddels Nederlands gras gewend waren, zich ook bekeren tot natuurpaarden. En hier in de bergen van Portugal net zo selectief zijn met de kruiden!
Misschien groeit hier wel hetzelfde als bij jullie. Ook dit land is nooit gecultiveerd geweest of ingezaaid. Er komt van alles en nog wat op... ik moet maar raden wat het allemaal is ;-))

Groetjes,

Wil.
Volg datum > Datum: donderdag 10 januari 2008, 7:2910-1-08 07:29 Nr:109392
Volg auteur > Van: Karin Opwaarderen Re:109354
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De puzzle van Björk LDH en Leptin Structuur

Karin
Homepage
Nederland

Jarig op 20-9

1029 berichten
sinds 18-9-2004
> Ja daarom noemen we haar een klopmerrie, zo jammer dat de
> achtergrond dubieus is, alles wat uit IJsland komt is
> raszuiver, of de afstamming klopt is dan en tweede. Björk is
> niet aan de voet van de moeder mee gekomen en we hebben wel
> twijfels over haar 'ouders' Qua kleur moet het geloof ik wel
> kunnen een zwart paard uit twee schimmels, op haar
> afstammingsbewijs staat duidelijk wildkleur zwart, dat kan
> volgens mij niet uit twee schimmelouders.

Jawel, kan wel, Gáta is wildkleur geboren, welke wildkleur weet ik niet meer. Snaevar is zwartgeboren. Dat kan de kombi wildkleurzwart geven. Maar dat is ze niet, schetsers geven elk paard met een aalstreep graag de naam wildkleur mee, want dat staat zo interesant. Bjork is gewoon zwart.
Frestur, haar volle broer had wel een wildkleur. En die is in NL geboren, toen ze enkel Snaevar nog als hengst gebruikte.

Sterkte met haar!

Groetjes Karin
Volg datum > Datum: donderdag 10 januari 2008, 7:5810-1-08 07:58 Nr:109393
Volg auteur > Van: Peter Donck Opwaarderen Re:109354
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De puzzle van Björk LDH en Leptin Structuur

Peter Donck
Homepage
moorslede
belgie

Jarig op 5-10

5970 berichten
sinds 18-9-2004
Esther schreef op woensdag 9 januari 2008, 21:00:

> Peter Donck schreef op woensdag 9 januari 2008, 18:26:
>
>> Esther schreef op woensdag 9 januari 2008, 16:51:

> twijfels over haar 'ouders' Qua kleur moet het geloof ik wel
> kunnen een zwart paard uit twee schimmels, op haar
> afstammingsbewijs staat duidelijk wildkleur zwart, dat kan
> volgens mij niet uit twee schimmelouders.

jewél !
Volg datum > Datum: donderdag 10 januari 2008, 7:5910-1-08 07:59 Nr:109394
Volg auteur > Van: Peter Donck Opwaarderen Re:109355
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De puzzle van Björk LDH en Leptin Structuur

Peter Donck
Homepage
moorslede
belgie

Jarig op 5-10

5970 berichten
sinds 18-9-2004
Wil schreef op woensdag 9 januari 2008, 21:00:

> Christel Provaas schreef op woensdag 9 januari 2008, 18:38:
>
>> Peter Donck schreef op woensdag 9 januari 2008, 18:26:

> Het is werkelijk geen gehoor, dat dier probeert echt te kraaien!
> TIS EEN KWEEKIP..... ;-((
>
> Nou is de vraag.... legt een Kweekip wel eieren dan?

tuurlijk, kweeëieren
Volg datum > Datum: donderdag 10 januari 2008, 8:0910-1-08 08:09 Nr:109395
Volg auteur > Van: Peter Donck Opwaarderen Re:109392
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De puzzle van Björk LDH en Leptin Structuur

Peter Donck
Homepage
moorslede
belgie

Jarig op 5-10

5970 berichten
sinds 18-9-2004
Karin schreef op donderdag 10 januari 2008, 7:29:

>> Ja daarom noemen we haar een klopmerrie, zo jammer dat de
>> achtergrond dubieus is, alles wat uit IJsland komt is
>> raszuiver, of de afstamming klopt is dan en tweede. Björk is

>
> Sterkte met haar!
>
> Groetjes Karin

een vbtje van een mogelijke kruising waaruit wildkleur zwart komt
dunbayschimmel + vosschimmel = wildkleur zwart
EeAaGgDd + eeAaGgdd = EeaaggDd
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 7293½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact