>
> Ik kan me niet voorstellen hoe dit praktisch kàn.
> Bij het verplicht chippen in Belgie moet je eenmalig doorgeven
> aan de centrale gegevensbank of je paard gesclacht mag worden
> of niet (menselijke consumptie of niet)
> als je, zoals ik, aangeeft dat je die optie niet wilt, (en deze
> keuze is onherroepelijk) dan kan je paard nooit geslacht
> worden. Dus zelfs al zou 'de verzerkering' het paard dan
> aanbieden in het slachthuis, dan zou het niét geslacht kunnen
> worden, gezien "niet egschilkt voor menselijke cons."
>
> Zou ...
Beste Eva,
Niemand leest chips uit bij het slachthuis, veel chips zijn niet meer te lezen, niet alle chips zijn identiek dus hebben ze verschillende leesapparaten voor nodig en niemand intereseerd het een biet. Het hele chipverhaal is een grote bullshit als je denkt dat het in het belang van het paard is.
In Nederland is chippen nu al weer heel wat jaartjes verplicht en nog niet de helft van de plusminus 400.000 paarden is gechipt. Hele vrachtwagens met shetlanders gaan ongechipt naar de slacht. Geen dierenarts heeft ooit in het paspoort opgeschreven wat voor een medicijnen hij heeft toegediend aan het paard en de paspoorten worden vooral gebruikt om wedstrijdfraude te bestrijden (geschat wordt dat deze op 10% staat). Ik ontving in 1997 al bij het stamboek lijsten van het ministerie of ik wou invullen hoeveel paarden er van de rassen die wij vertegenwoordigde waren. Nu kon ik wel zeggen hoeveel er ingeschreven stonden maar niet hoeveel er nog leefde dus daar konden ze niet veel mee. Toen hebben ze geschat dmv het afgenomen
krachtvoer, helaas dat was ook een zeer grove inschatting. Een grote frustatie jarenlang, nu dachten ze met de chip de populatie te kunnen inschatten blijkt het ook niet zo eenvoudig te gaan.
Ik heb mijn paarden allen dna getest en dit vast laten leggen in het paspoort (ook de enkele die toch gechipt) dat is volgens mij de enige waterdichte methode om aan te geven als je paard gestolen is dat dit jouw paard is.
!!!!!Trouwens iedereen !!!!!als je naar de dierenbescherming.nl gaat kan je een internationale petitie tekenen voor slachttransporten. Is een petitie van alle grote dierenrechtenorganisaties tezamen. Effe doen dus.