Kiriaki schreef op donderdag 27 maart 2008, 15:29:
> Iemand die (volgens mij) veel van paarden kent, vertelde me dat
> ik toch best zou starten in een manege, omdat het naar zijn
> mening een paard is dat mijn dominantie zal testen.
>
> Aangezien ik te weinig ervaring heb hierin, zou hij boven mij
> komen te staan en kan ik er niets meer mee aanvangen...
>
> Wat denken jullie hiervan? Klopt dit? Het is een quarter van 6
> jaar.
Ook al zou ik weinig tot niets weten van paarden, ik zou nooit meer op een manege starten. Met een uitzondering daar gelaten, leer je er namelijk alleen maar dingen die je erna weer af moet leren en dat is vele malen lastiger dan met een schone (onervaren) lei beginnen.
Als ik dit zo lees (maar dat is misschien mijn vooroordeel over mensen op maneges) krijg ik het idee dat het advies draait om 'hem te laten zien wie de baas is'.
Ik denk dat het belangrijker is dat het paard jou vanaf het begin gaat zien als iemand met wie hij het leuk vindt om samen te werken, alleen op die manier bouw je een echt band op.
Natuurlijk moet hij daarin rekening met jou leren houden en gaat hij vroeg of laat onderzoeken wie jij nou eigenlijk bent en wie van jullie degene is die de uiteindelijke beslissing neemt.
Ik zou zeggen, zoek iemand die jou kan helpen, iemand die weet waar hij mee bezig is en op een paardvriendelijke (!!) manier werkt. Het is aan jou wat je met je paard wilt bereiken en op welke manier je dat het liefst wil doen. Weet je zo snel niemand dan zijn hier vast genoeg mensen die namen voor je hebben

Kwestie van uitzoeken wat bij jou (en je paard) past.