Sieta
Nederland
Jarig op 7-3
Beste Macgyver PN'ers,
Ik had voor Sieta het leren hoofdstel van de ruitersportshop (die goedkope versie van het emiel voest hoofdstel) met kruislingse constructie. Omdat de release van dat leer niet goed was, was ik op zoek naar een ander hoofdstel wat kruislings koord had i.p.v. leer. Degene die ik vond was echter 95 euro, en eigenlijk spaar ik voor meubels in mijn nieuwe huis, ook wel zo handig!
Omdat ik dit hoofdstel het liefst wil behouden vanwege de mooie brede neusriem, heb ik de leren riempjes eraf gehaald en wou ik die vervangen voor touw.
Kom net bij een watersportwinkel vandaan, en kon kiezen uit dyneema lijn (6mm) waar absoluut geen rek in zit, en elastiek (5 mm).
Omdat dat elastiek zachter aanvoelt aan de buitenkant en er bij uitrekken geen velletje tussen kan komen (heb het wel 20 keer om mijn eigen arm en hand gebonden) dacht ik dat dat misschien een beter idee was dan het touw wat ik in eerste instantie wilde gebruiken. Hebben jullie hier ervaring mee of ideeën over?
Mijn idee over elastiek was dat het je dan helemáál moeilijk wordt gemaakt om nog te trekken. Ik ben zelf heel zacht met mijn handen en Sieta reageert heel fijn dus niet dat daar nou echt sprake van is.. maar het leek mij toch nóg vriendelijker. Of is dit een illusie?
En dan nog wat; de stukjes elastiek worden ongeveer 30 cm lang en komen dus kruislings te zitten. Dat komt vast aan de ringen van mijn hoofdstel en aan het eind van dat stuk komt het ringetje waar ik mijn teugels aan vast maak. Mijn idee was om het laatste stukje dubbel te vouwen (genoeg ruimte natuurlijk) en dat vast te klemmen.
Ik heb klemmetjes gekregen die ik aan moet knijpen met een tang, ik ben vergeten te vragen van welk materiaal dat is, maar het ziet er stevig genoeg uit. Denk dat ik ze niet eens dichtgeknepen krijg met mijn kleine vrouwenhandjes.
Gaat dit werken denken jullie? Of schiet dat los door het uitrekken van het elastiek ? Ik heb het idee dat er niet zóveel kracht op komt te staan dat het elastiek zodanig uitrekt dat het tussen het klemmetje uitschiet, of ze moet er echt zelf vreselijk aan gaan hangen, maar het hoofdstel is alleen om mee te rijden of lange teugelwerk mee te doen, ze zal er niet aan vastgezet worden.
Groetjes, Franca