InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 10145½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: maandag 15 december 2008, 13:2715-12-08 13:27 Nr:152163
Volg auteur > Van: Geertje Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: stro Structuur

Geertje
Den Haag
Nederland

Jarig op 17-3

1315 berichten
sinds 17-12-2005
Zijn er hier mensen die hun paarden stro voeren?
Onze paarden krijgen tot nu toe gewoon hooi, maar in de winter geeft dit wel wat problemen. We kunnen ze niet genoeg voeren om ze de hele dag bezig te houden, dan zouden we ze 2 pakken hooi per paard per dag moeten voeren, wat neerkomt op 10 pakken per dag. Zoveel hooi kunnen we niet opslaan en het is altijd al moeilijk om uberhaupt hooi te kopen. Ze krijgen nu ook gewikkeld hooi, maar daar willen we ze ook niet onbeperkt van laten eten.
Dus leek het ons een idee om stro bij te geven, dat zullen ze niet zo gulzig eten en langer over doen, hoop ik. En ze worden er niet dik van (we hebben er 2 die nogal snel uit hun voegen barsten helaas) misschien.
Ook stro blijkt tot nu toe een groot probleem om te vinden, maar dat zal misschien nog lukken.
Volg datum > Datum: maandag 15 december 2008, 13:3415-12-08 13:34 Nr:152164
Volg auteur > Van: van lennep Opwaarderen Re:152163
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: stro Structuur

van lennep
zwinderen
Nederland

Jarig op 12-5

4767 berichten
sinds 31-8-2005
Geertje schreef op maandag 15 december 2008, 13:27:

> Zijn er hier mensen die hun paarden stro voeren?
> Onze paarden krijgen tot nu toe gewoon hooi, maar in de winter
> geeft dit wel wat problemen. We kunnen ze niet genoeg voeren om

> er niet dik van (we hebben er 2 die nogal snel uit hun voegen
> barsten helaas) misschien.
> Ook stro blijkt tot nu toe een groot probleem om te vinden,
> maar dat zal misschien nog lukken.

Hier krijgen de paarden om de 4 uur een plak hooi gemiddeld.Das veel te weinig , maar ze zijn gewoon alledrie te dik.
Daarnaast hebben ze onbeperkt stro , daar eten ze zoon 3/4 baal van per dag met zijn drieeen.
Ze hebben dus altijd iets te knabbelen.
Het geeft mij een gerust gevoel , ook al is het maar stro.

Gr Esther
Volg datum > Datum: maandag 15 december 2008, 13:3815-12-08 13:38 Nr:152165
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:152153
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: straal verdwenen? Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
RHvandereijk schreef op maandag 15 december 2008, 12:35:

> Mijn paard (Fjord) van 2 jaar staat in de opfok in Drenthe. Ik
> ga er elke maand naartoe. Tot mijn grote schrik en verbazing
> zag ik dit weekend dat een groot deel van de achterkant (brede

> wat er aan te doen is.
> Ik ben nl. bang dat de dierenarts en/of hoefsmid hem nu op
> ijzers willen gaan zetten en dat heb ik liever niet als het
> niet hoeft.

Hoevaak worden de hoeven bekapt of bijgevijld===.
Als een gewone hoefsmid dat doet en de hielen langer laat kan het zijn dat de straal de grond niet raakt en gewoon verdwijnt,had mijn hoefbevangen pony omdat de hielen in verhouding te lang werden.
Nadat ik haar natuurlijk ging bekappen kwamen de stralen terug,foto´s in fotoalbum.

Of het is rotstraal en rotten ze weg als het paard bijvoorbeeld op stal staat en veel in mest en urine staat.
Houdt het in de gaten want opfok is niet altijd perfekt!!!!
Conny
Volg datum > Datum: maandag 15 december 2008, 13:4815-12-08 13:48 Nr:152166
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:152162
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Camee, de bal en clickertraining Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Piet schreef op maandag 15 december 2008, 13:26:

> Kijk nou uit Frans, straks wordt je nog zo enthousiast
> dat je je paarden nog andere dingen aan gaat leren en
> dan is het hek van de dam hoor! :-)

Ik heb al vaker met de paarden geklikkerd hoor! Dat onthul ik met een zekere regelmaat. Het lijkt alleen alsof wanneer je geen klikkeren toepast voor rijtechnische zaken dat er dan automatisch van uit wordt gegaan dat je dus nooit aan klikkeren doet of dat niet zou kunnen of zo.
Voor dit soort spelletjes ben ik er inderdaad erg enthousiast over, en het hangt ook een beetje van het paard af. Khabal snapt er veel minder van, is eerder afgeleid, en eet ook niet zo graag uit de hand (zal voor een deel ook wel met elkaar samenhangen denk ik).

> Een aardig experiment zou zijn om je paarden gewoon hooi
> te laten eten en dan ook weer met hooi te belonen.

Ik zal eens gaan proberen of dat net zo goed gaat. Met Camee zou dat inderdaad wel eens kunnen lukken, want ze eet normaal ook al liever uit de hand dan van de grond. ;-)

Frans

"If your only tool is a hammer, you tend to see every problem as a nail."
Volg datum > Datum: maandag 15 december 2008, 13:5015-12-08 13:50 Nr:152167
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Bunschoten : Dag van het Iberisch Paard , een klein verslagje Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Organisatie Paarden van de ZON .Lokatie stal Groenendaal Bunschoten.
ZOndag ,05U30 wekker .
Paarden verzorgen ,hooi ,water voorzien,Ilias poetsen ,trailer aanhangen, Cindy en Benny komen toe,vertrek om 07U30 voor de rit van 210km.

Eerst en vooral ; ALS ER NOG MANNEN ZIJN OP DEZE WERELD DIE OP SPANJAARDEN RIJEEEEEUUUUUHHHHHH .LAAT DAN EENS IETS WETTEEEEEUUUUUUHHHHHHHH ASJEBLIEF ! Ik brul maar effe want volgens mij zijn die der gewoonweg ni meer :-D . 4 pistes die tien uur bezet waren door combinaties en IK was de enige mannelijke ruiter !LOL

Een schitterende trainingsplaats met zeer ruime prachtige pistes en ondergrond , stalletjes véél te klein en gigantisch véél paarden op deze plaatsen ! Manegepaardjes zagen er niet goed uit !
Véél scheerakties op deze zondag in de stallen :-( veel dekentjes !

Eerste les om 10U30 .Door Ellen Schuthof.

Aan Ellen uitgelegd welke problemen er tijdens het rijden waren met Ilias en ofdat ze me een paar richtlijnen kon geven .Ook info gegeven over Ilias zijn achterhand en achterbenen ! De les begon, weinig toeschouwers ,dus rustig, met naast ons een jonge hengst aan kaptoom . Ellen is een zeer duidelijke en rustige lesgeefster .Op geen enkel moment heeft ze me gevraagd om Ilias te dwingen of meer te verzamelen dan dat hij aankon . Tijdens de ganse les was er een héél goed interactie en .Vooral de bemerkingen over mijn linkerschouder (verbrijzelde elleboog van motorongeluk en arm is iets korter) getuigden van een scherp oog .Dit in combinatie met een zwakke rechterkant van Ilias !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! geeft een complex geheel en ik ben zeer tevreden dat Ellen me enkele oefeningen en oplossingen heeft meegegeven . Een opmerking van Ellen die ik hoog inschat was , Hij wil echt voor je werken ! Je mag op dit paard nooit hard zijn !!:-D :-D .
Vele voltes en diagonale verklein/vergroot oefeneningen met halthouden en achteruit/vooruit aanzetten .Waarbij aan het licht komt dat ik een aparte manier (wist ik al ;-)) heb maar wel een die zeer goed werkt ;-) .
Het uurtje vloog voorbij samen met een jonge dame die aan haar hengst kwam binnengewaaid aan kaptoom en bit !
Voor het eerst in Lange tijd heb ik een zeer fijne les gehad met een rugzak aan informatie waarmee ik dus aan de slag kan .Ook Ellen zei me dat het helemaal goed kwam met ons en dat ze een mooie combinatie had gezien .Wat toch een fijn compliment was .

Zoas gezegd allemaal dametjes en dames op deze dag , ik heb véél onnodig spoorgebruik gezien :-( Ik heb véél wapperende dametjes aan Hengsten gezien :-( .Ik heb hengsten gezien die ONDANKS spoor en zweepgebruik afgestompt waren voor de hulpen en neit vooruit te branden waren :-( . Ik heb ongelofelijk propere paarden gezien :-( .Geschoren en opgemaakt als, tja sorry ..........Barbietjes.
Instructeurs die er bovenuit schoten wat mij betrefd .
Piet bakker,
een zestig jarige jongeling met de fysiek van een 20 jarige en een rustige bekwame uitleg
Liselot Maas,
die liet zien hoe teugelgebruik word misbruikt en hoe het ook anders kon !Wel met hele ijzerwinkel .
Zoals gezegd, Ellen schuthof.
Om 15U ongeveer , de 2e les van Mieke Hylkema
En Doma Vaquera instructrice .

Uitleg over Ilias gegeven en waar ik graag een paar oplossingen zou willen zien.
Het bitloze was voor haar ook geen probleem MAAR er kwam wel een opmerking over Respect voor het bit !! Heb hieraan mijn visie toegevoegd
en dat was tussen ons een verschil in mening . Tijdens Mieke haar les stonden er drie merries vlak naast de piste waar ik Ilias altijd moest doordrijven dus Mieke haar opmerking over de "constante" in draf ;-) Kon ik meenenemen maar niet echt oplossen zolang ; de drie dames over de omheining stonden te knipogen ! De oplossing was volgens Mieke een spoor om hem de discipline bij te brengen . Toen één van de merries een gigantisch plas liet vlak naast de rijpiste Groeide Ilias weliswaar tien cm en kwam er een behoorlijke passage MAAR hij bleef wel doorgaan ;-) .
Moest één van deze dames dit lezen ! Klein voorbeeldje, uw merrie staat hengstig en u bent aan het oefenen en IK kom met Ilias naast de piste staan :-D Zou u dit fijn vinden ?
Enfin, Ilias was dus afgeleid maar ik kon hem erdoorwerken zonder gebruik van de voorgestelde oplossingen .
Kan je met hem met de zweep werken ? Was de tweede oplossing namelijk . We verschilden in mening over deze oplossing !
Mieke stelde een paar oplossingen voor maar was duidelijk voor de hardere discipline wat voor mij niet een manier is om met paarden om te gaan? laat staan met Ilais . Afgerond met een galopsessie waarbij inderdaad aan het licht kwam dat er nog veel werk is aan zijn achterhand,ook de tegenstelling in galop tussen binnepiste en buitenwerk aangereikt. Aan Mieke verteld dat ik eigenlijk NOOIT in binnenpiste werkte !!

Veel harde dames aan het werk gezien op hun paarden ook .Is er dan niets verandert de laatste twinig jaar ? Bijna allemaal willen ze de hengsten BEHEERSEN !!! en vele combinaties leverden gewoon een onderhuids gevecht met elkaar ,dat kan geen goede resultaten geven !

Verrassing van de dag ? Mevrouw die op haar paard kwam binnengewandelt met halsring :-D

Teleurstelling van de dag ? Diezelfde mevrouw die er een bit inhangt om les te volgen :-(

Beste combinatie van de dag ? Cindy met Enno ! Rust en vertrouwen zowel in stap draf als galop ! Geen enkel keer heeft ze meer dan 2 vingertjes moeten gebruiken en stoppen gebeurde op een "rare" manier volgens somige (je weet wel mijn rare manier :-) )maar het werkte wel schitterend en Enno stopte elke keer weer vierkant wat voor zo'n lang paardje niet evident was !

Terugrit naar Wolfsdonk was HEL Heeft er niemand een rijbewijs in NL ? op mm's achter trailer gaan hangen ! Voorbij steken dan op de rem gaan staan enzoverder enzovoorts .Na 2,5u terug mijn kerel op de weide gezet tussen zijn maten en hooi voorzien,water, trailer afgehangen en dodo gaan doen .

Spoor ,zweep ,bit ?
Neen dank u ik heb WEEREENS bevestigd gezien dat de "rustigste" paarden de "beste" werkers zijn die het vertrouwen aan hun ruiter GEVEN en niet dat het AFGEDWONGEN moet worden .
Mijn hartelijke dank aan beide instructeurs en vooral aan Marjan Smit voor de goede organisatie en het hartelijke welkom
Kleine tip Marjan : De lessen waren voor het publiek niet te volgen en daardoor verloren vele hun interesse .Mischien volgend jaar voor microfoontjes zorgen ,zo kan er interaktief met het publiek en de lesser omgegaan worden . Zal de lessen er véél interresanter op maken en geeft meer voldoending aan de instructeurs ook !
Ik denk dat het voor Mieke Hylkema een verrassing was dat net ZIJ VIER bitloze combinaties in de piste kreeg :-D . Een bekwame instructrice maar van de hardere hand. 2 van deze Combinaties waren Belgisch !LOL ROFL Mijn complimenten aan de beide andere "bitloze "combinaties
Volg datum > Datum: maandag 15 december 2008, 13:5615-12-08 13:56 Nr:152168
Volg auteur > Van: Patricia ter Haar Opwaarderen Re:152150
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoefschoenen Structuur

Patricia ter Haar
Swifterbant
Nederland

Jarig op 30-3

341 berichten
sinds 20-7-2007
Piet schreef op maandag 15 december 2008, 11:59:

> van lennep schreef op maandag 15 december 2008, 11:10:
>
>> Patricia ter Haar schreef op maandag 15 december 2008, 10:31:

> kunnen vinden. Dus als iemand...??
>
> Piet
> Natuurlijk Bekappen - Outcome Based!

Piet, ik kan mij inderdaad wel vinden in het gene wat jij zegt.

Zoë is door een osteopaat 1 jaar geleden behandeld. Ze zat vast in haar rechterschouder (ook de kant van het bokhoefje) en zat aan beide kanten van haar hals vast. De osteopaat heeft dit weer los gemaakt en oefeningen voor gedaan die ik elke dag moest herhalen. Voor de behandeling liep ze met haar rechtervoorbeen dan ook een fractie korter. Dat was goed te zien op de volte. Naar de behandeling, oefeningen en het rustig laten zakken van haar hiel (van het bokhoefje) is zij ruimer gaan lopen en is geen verschil meer zichtbaar. Het hoefje is wat netter komen te staan. Ze liep 1 jaar geleden op het bokhoefje duidelijk met haar gewicht aan de binnenzijde. Wat dan ook zichtbaar was aan haar hoefbal. Daar zaten huidplooitjes. Gelukkig is dit niet meer zo en ik denk dat de hoef nu meer in balans is. Moet wel zeggen dat de hoef niet netjes onder het pijpbeen staat. Maar hier is uiteraard niets aan te doen. Mijn vermoedde is dat haar gevoeligheid komt doordat ik haar iets lager heb gezet z'n 1 maand geleden. Uiteraard niet heel veel. Maar toch wel iets. Ik heb ook iets van de straal af moeten halen. Want die stak iets uit. Verder is het hoefje vrij hol en heeft best wel diepe straal groeven. Straal is niet breed.
De gevoeligheid laat ze alleen maar zien op een pad met steentjes of een heel ongelijk pad. In de berm, bak of gelijke harde ondergrond is er niets zichtbaar. Ik ga het donderdag uitproberen met een stukje vloerbedekking en duck tape. Als dit er onderzit ga ik wandelen over het pad. Hopelijk is er dan niets meer zichtbaar. Dan weet ik ook waar het probleem zit.
Volg datum > Datum: maandag 15 december 2008, 14:1915-12-08 14:19 Nr:152169
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:152102
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Shy -Shiny Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Wil schreef op zondag 14 december 2008, 16:45:

> Piet schreef op zondag 14 december 2008, 16:02:
>
>> Gisteren een leuk iets.

>
> Ik mag er alvast! Leuk paard....
>
> Wil.

Over het hoofd gezien Wil.
Ja ze kon me nog wat vertellen, meer een bevestiging eigenlijk van wat ik al wist.

Lotte heeft trouwens weer een boel mooi werk gemaakt, tekeningen, illustraties enz. www.lotteklaver.nl
Piet
Natuurlijk Bekappen - Outcome Based!
Volg datum > Datum: maandag 15 december 2008, 14:2115-12-08 14:21 Nr:152170
Volg auteur > Van: Martina Opwaarderen Re:152163
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: stro Structuur

Martina
Hocheifel
Duitsland

Jarig op 16-11

2894 berichten
sinds 30-7-2007
Geertje schreef op maandag 15 december 2008, 13:27:

> Zijn er hier mensen die hun paarden stro voeren?
> Onze paarden krijgen tot nu toe gewoon hooi, maar in de winter
> geeft dit wel wat problemen. We kunnen ze niet genoeg voeren om

> er niet dik van (we hebben er 2 die nogal snel uit hun voegen
> barsten helaas) misschien.
> Ook stro blijkt tot nu toe een groot probleem om te vinden,
> maar dat zal misschien nog lukken.

Net toevallig weer een dikke plak neergelged. Ze eten er niet dagelijks van maar het is inderaad iets waar ze aan kunnen knabbelen als ze zin hebben. Ik zorg dat er altijd wel wat van ligt. Heel veel verbruiken ze niet omdat ze onbeperkt voordroog/kuil krijgen.
Ik heb onze DA horen zeggen dat sommige paarden koliek krijgen van stro. Begin dus voorzichtig met voeren van stro tot je zeker weet dat ze er allemaal tegen kunnen. Ik heb er 1 die niet tegen gewoon hooi kan. Krijgt daar koliek van, maar weer niet van stro.
Volg datum > Datum: maandag 15 december 2008, 14:2515-12-08 14:25 Nr:152171
Volg auteur > Van: Amable Opwaarderen Re:152166
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Camee, de bal en clickertraining Structuur

Amable
Homepage
Eindhoven
Nederland

Jarig op 18-4

36 berichten
sinds 18-9-2007
Hoe groot zijn jullie ballen? Want ik moet eigenlijk een nieuwe hebben, de vorige is tijdens een partijtje voetbal tegen een net nieuw gemaakte bakomheining geduwd en het bleek dat 'ie niet zo goed afgewerkt was, de omheining. Er stak een puntje van een spijker uit en laat nu net de bal daar tegenaan geduwd worden :-( Maar de mijne was 1.20m en ik wil wel minstens weer die grote terug, Jauke heeft er veel te veel plezier in om te proberen er op te gaan staan ;-) 1.30 zou misschien wel nog mooier zijn :)
Volg datum > Datum: maandag 15 december 2008, 14:2615-12-08 14:26 Nr:152172
Volg auteur > Van: Martina Opwaarderen Re:152153
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: straal verdwenen? Structuur

Martina
Hocheifel
Duitsland

Jarig op 16-11

2894 berichten
sinds 30-7-2007
RHvandereijk schreef op maandag 15 december 2008, 12:35:

> Mijn paard (Fjord) van 2 jaar staat in de opfok in Drenthe. Ik
> ga er elke maand naartoe. Tot mijn grote schrik en verbazing
> zag ik dit weekend dat een groot deel van de achterkant (brede

> wat er aan te doen is.
> Ik ben nl. bang dat de dierenarts en/of hoefsmid hem nu op
> ijzers willen gaan zetten en dat heb ik liever niet als het
> niet hoeft.

Wat bedoel je precies met 'groot deel verdwenen'...? Kun je er foto's van in het album zetten, dat zou helpen. Bij mijn paard is laatst ook weer een stuk straal ververst. Er kwam weer een stuk af met een mooi nieuwe straal eronder. Maar dat levert niet echt een gat op...
Haal er iemand bij die het kan bekijken en die inderdaad niet alleen in 'ijzers als oplossing' denkt. Moeilijk hier iets over te zeggen achter je beeldscherm zonder plaatje :-(
Volg datum > Datum: maandag 15 december 2008, 14:4115-12-08 14:41 Nr:152173
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:152167
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bunschoten : Dag van het Iberisch Paard , een klein verslagje Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
eddy DRUPPEL schreef op maandag 15 december 2008, 13:50:

> Organisatie Paarden van de ZON .Lokatie stal Groenendaal
> Bunschoten.
> ZOndag ,05U30 wekker .

> Neen dank u ik heb WEEREENS bevestigd gezien dat de "rustigste" paarden de "beste" werkers zijn die het vertrouwen aan hun ruiter GEVEN en niet dat het AFGEDWONGEN moet worden .
> Mijn hartelijke dank aan beide instructeurs en vooral aan Marjan Smit voor de goede organisatie en het hartelijke welkom
> Kleine tip Marjan : De lessen waren voor het publiek niet te volgen en daardoor verloren vele hun interesse .Mischien volgend jaar voor microfoontjes zorgen ,zo kan er interaktief met het publiek en de lesser omgegaan worden . Zal de lessen er véél interresanter op maken en geeft meer voldoending aan de instructeurs ook !
> Ik denk dat het voor Mieke Hylkema een verrassing was dat net ZIJ VIER bitloze combinaties in de piste kreeg :-D . Een bekwame instructrice maar van de hardere hand. 2 van deze Combinaties waren Belgisch !LOL ROFL Mijn complimenten aan de beide andere "bitloze "combinaties

Mooi verhaal Eddy!
Conny
Volg datum > Datum: maandag 15 december 2008, 14:4615-12-08 14:46 Nr:152174
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: ogen schoonmaken Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Zoals velen al weten werk ik in de thuiszorge en daar worden regelmatig ogen gedruppeld.
Nu was er mevrouw die voor het ogen druppen haar ogen schoonmaakte met gekookt afgekoeld water,algemeen bekend!

Nu had ze als advies van de arts in het ziekenhuis gekregen dat ze haar ogen met babyschampoo moet schoonmaken .

Misschien ook idee bij paarden in de zomer die ontstoken ogen hebben waar telkens de vliegen opzitten?.

Ze vertelde dat de shampoo niet prikt!.
Conny
Volg datum > Datum: maandag 15 december 2008, 14:5115-12-08 14:51 Nr:152175
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen Re:152153
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: straal verdwenen? Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
RHvandereijk schreef op maandag 15 december 2008, 12:35:

> Mijn paard (Fjord) van 2 jaar staat in de opfok in Drenthe. Ik
> ga er elke maand naartoe. Tot mijn grote schrik en verbazing
> zag ik dit weekend dat een groot deel van de achterkant (brede

> wat er aan te doen is.
> Ik ben nl. bang dat de dierenarts en/of hoefsmid hem nu op
> ijzers willen gaan zetten en dat heb ik liever niet als het
> niet hoeft.

Bij onze fjord Willem is het ook een keer gebeurd dat, door de nattigheid, de stralen voor een groot deel tot aan de lederhuid verdwenen waren. Zie foto album http://www.paardnatuurlijk.nl/index_js.htm?http://www.paardnatuurlijk.nl/cgi-bin/fotoserieshow.cgi?id=168
Ik heb de hoeven toen dagelijks schoongemaakt en er jodiumtinctuur onder gesmeerd gedurende een week of twee. De stralen hebben zich verder vanzelf hersteld en Willem heeft er nooit kreupel van gelopen.

Els.
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 10145½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact