Martina schreef op zaterdag 3 januari 2009, 21:16:
> Sinds een half ben ik op zoek naar de juiste hoefschoen voor
> mijn paard (die met die zweren inderdaad)...
> De eerste vraag die bij me opkwam is welke schoen nou het

> Epic's... passen die op natuurlijk bekapte paarden? Of de Old
> Mac's?
> Heeft iemand Marquis (en een natuurlijk bekapt paard
> natuurlijk)?
Wij gebruiken en verkopen de Easy Boot Epics en de Smit schoenen.
Beiden voldoen goed
mits ze perfect passen. Naast de voordelen (verminderde gevoeligheid etc) hebben ze zeker ook nadelen, als ze niet perfect passen vliegen ze je al gauw om de oren. Nadeel is dat ze dan vaak kapot zijn (scheuren).
De Smit schoenen zijn op maat gemaakt dus goed passend. Nadeel is echter dat ze iets zwaarder zijn dan de Epics en bovendien toch vaak schuren in de kootholte. Dat is op te lossen met het vastplakken van iets zachts (bontje) in de schoenen. De Epics doen dat bij onze paarden niet (wij hebben 4 paarden op hoefschoenen lopen). Nadeel van de Epics is vaak weer dat je ze niet altijd helemaal kunt stellen of je moet er een andere kabel indoen en ik vind persoonlijk dat de kabels erg snel slijten al zijn die niet duur).
Wij hebben er ook paarden bij bijwie de Epics vreselijk moeilijk aan en uit gaan, anderen stappen er zó in.
Als je eens wat later bent met bekappen passen de Epics al gauw niet meer, de Smit schoenen wel omdat dat materiaal iets zachter is.
Tis toch ook wel per paard verschillend; Puck verliest de Epics vaker in galop, Indy nooit, bij haar zitten ze als gegoten, ook in rengalop over iets steniger terrein. Als je paard een afwijkende maat heeft passen de Epics al gauw niet meer, de Smit schoenen uiteraard wel als je ze aanmeet. Overigens klossen wij ook met de hoefschoenen gewoon door het water en over alle soorten terrein, ze glijden nooit uit daardoor.
Voordeel van de Epics is ook dat je ze door meerdere paarden kunt laten dragen omdat het standaard maten zijn, dat is bij ons wel weer handig met zoveel paarden.
Maar zonder hoefschoenen blijf ik nog altijd het handigst vinden, altijd dat aan-en uit gedoe: voeten schoonmaken, er mag geen klontje modder meer opzitten, en soms sta je echt te wrikken om ze aan en uit te krijgen.
Tot zover de nadelen. Voordeel is natuurlijk dat je paard er echt wel comfortabeler door gaat lopen als-ie gevoelig is, vooral hier op die rot-ondergronden.
Ik heb geen ervaring met Marquis maar wil nu wel meer weten over de Cavallo's en die evt ook opnemen in ons assortiment.
Groet, Pien