InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 10599½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: maandag 16 februari 2009, 22:4416-2-09 22:44 Nr:158978
Volg auteur > Van: Peet Opwaarderen Re:158966
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Testen paarden ons? Structuur

Peet
Nederland


1823 berichten
sinds 24-6-2004
Anita Cats schreef op maandag 16 februari 2009, 21:08:

> Wat doe jij als een paard ergens niet langs durft?

Het is grotendeels je intentie, Anita. En wel op 2 vlakken.

Eerste:
Wanneer je paard ergens niet langs wilt, of je voelt vantevoren al aan dat ze er niet langs wilt, krijg jij waarschijnlijk beelden en gedachten dat ze er niet langs wilt. Die moet je omzetten in "ze wil/durft er wel langs" (dus nièt "ze mòet er langs!") en visualiseer daarbij dat je 10 meter verderop loopt (dus het enge gepasseerd bent). Focus dus op wat je wilt (de plek waar je wilt zijn, in harmonie met je paard), niet op wat je niet wilt (stil blijven staan en de strijd aangaan met je paard).

Tweede:
Wanneer je paard ergens niet langs wilt, of je voelt even vantevoren al aan dat ze er niet langs wilt, krijg jij waarschijnlijk allerlei negatieve gedachten over je paard, zoals "aansteller", "doe niet zo stom/vervelend/dwars", "wat ben je toch...." en krijg je daar negatieve gevoelens bij (boosheid, ergernis, teleurstelling, veroordeling etc.). Ook dit moet je ombuigen naar iets positiefs, namelijk begrip, acceptatie en respect. Accepteer dat ze het eng vindt en heb daar begrip voor. Ze stelt zich namelijk niet aan, ze is oprecht bang voor iets. Daar moet je begrip en respect voor hebben. Spreek het ook naar haar uit, zeg dat je haar begrijpt. Zeg ook dat ze het wel durft, dat jij bij haar bent en dat jij zorgt dat ze altijd veilig is, en geef haar de tijd om de juiste beslissing te nemen. Focus dan zoals ik hierboven beschrijf. En heb daarbij liefdevol geduld en denk en handel altijd vanuit zachtheid.

Deze twee dingen zijn enorm belangrijk en het geeft een wereld van verschil. Als je dit kunt, zul je merken dat zich na een paar keer geen problemen meer voordoen.
Volg datum > Datum: maandag 16 februari 2009, 22:5116-2-09 22:51 Nr:158979
Volg auteur > Van: Nancy Hendriksen Opwaarderen Re:158515
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ten einde raad! Bevangen shetlanders Structuur

Nancy Hendriksen
Zwaag
Nederland

Jarig op 16-12

38 berichten
sinds 25-1-2009
Wil schreef op woensdag 11 februari 2009, 20:51:

> Nancy Hendriksen schreef op woensdag 11 februari 2009, 9:57:
>
>> Arabesk schreef op woensdag 4 februari 2009, 20:15:

>
> Dag Nancy, fijn om dit te lezen!!
>
> ;-))

Helaas een wat minder bericht, toen ik vanmiddag bij ze kwam liep Hobie weer een stuk slechter, de oorzaak is denk ik hoogstwaarschijnlijk dat de pensioneigenaar een nieuwe partij hooi heeft gekocht en dat vanaf vorige week is gaan voeren, heb echt even traantje gelaten wat een ellende! Meteen Jantine van Equi-nox gebeld ze adviseerde het hooi te laten weken, dit heb ik nu gedaan maar weet niet of de pensioneigenaar daar mee verder wil gaan. ( hij lag met griep in bed dus heb t nog niet met hem kunnen bespreken helaas )

Welk hooi kunnen ze het beste krijgen, ik kan me herinneren laatst op PN of HN een stuk gelezen te hebben over hooi/oud hooi geschreven door Frans Veldman, heb al gezocht op hooi/oud hooi maar kan t niet meer vinden.. ben nog niet zo heel handig :-( kan iemand me helpen?

Heeft drinkwater invloed op hoefbevangenheid? Ze krijgen geen gewoon leidingwater van de pensioneigenaar maar een soort bron/grondwater uit een geslagen waterput op zijn erf ( weet niet precies hoe ik t anders moet omschrijven )
Een vriendin kwam daarmee dat daar ook mineralen en metalen en ijzers in kunnen zitten?

Ze staan nu bijna 3 weken op magnesium het zoutblok heb ik weggehaald, wanneer moet ik ze dat weer geven en wat is een veilig/goed blok?

Jantine komt zondag weer om te bekappen hoop dat dat weer wat gaat schelen voor ze, het vreemde is trouwens dat Dempsy niet echt verslechterd is door de verandering van het hooi, maar zij was ook nog niet zo vooruit gegaan als Hobie maar toch wel een beetje gek of niet?

Hou jullie op de hoogte

Nancy
Volg datum > Datum: maandag 16 februari 2009, 23:1116-2-09 23:11 Nr:158980
Volg auteur > Van: verasita Opwaarderen Re:158979
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ten einde raad! Bevangen shetlanders Structuur
verasita
Nederland


539 berichten
sinds 30-11-2008
Nancy Hendriksen schreef op maandag 16 februari 2009, 22:51:

> Wil schreef op woensdag 11 februari 2009, 20:51:
>
>> Nancy Hendriksen schreef op woensdag 11 februari 2009, 9:57:

>
> Hou jullie op de hoogte
>
> Nancy
Hi Nancy ,t hoeft niet perse aan t hooi te liggen.
Mijn verhaal nu met vera is er ook een van ups en downs.
Bekijk t meer op langer termijn.
Vera heeft ook haar slechtere dagen,ongeacht dezelfde hooiaanvoer.
Er gebeurd heel wat in de voeten ,dus dat kan van alles zijn.
groeten en sterkte
trudy
Volg datum > Datum: maandag 16 februari 2009, 23:1516-2-09 23:15 Nr:158981
Volg auteur > Van: verasita Opwaarderen Re:158978
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Testen paarden ons? Structuur
verasita
Nederland


539 berichten
sinds 30-11-2008
Peet schreef op maandag 16 februari 2009, 22:44:

> Anita Cats schreef op maandag 16 februari 2009, 21:08:
>
>> Wat doe jij als een paard ergens niet langs durft?

>
> Deze twee dingen zijn enorm belangrijk en het geeft een wereld
> van verschil. Als je dit kunt, zul je merken dat zich na een
> paar keer geen problemen meer voordoen.

De laatste keer,dat Vera ergens niet langs durfde ben ik spontaan een liedje gaan zingen.
Werkte perfect!
Mijn gedachten gingen in t liedje
En vera ging!
groeten trudy
Volg datum > Datum: maandag 16 februari 2009, 23:3216-2-09 23:32 Nr:158982
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:158978
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Testen paarden ons? Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Peet schreef op maandag 16 februari 2009, 22:44:

> Anita Cats schreef op maandag 16 februari 2009, 21:08:
>
>> Wat doe jij als een paard ergens niet langs durft?

>
> Deze twee dingen zijn enorm belangrijk en het geeft een wereld
> van verschil. Als je dit kunt, zul je merken dat zich na een
> paar keer geen problemen meer voordoen.

Met alle respekt Peet maar DIT is zo'n standaard gevoelensboekjes antwoord dat ontelbare keren gewoon niet opgaat .Het is zo'n zoete koek waar vele mensen gewoon niets mee kunnen ! Die visualiseren zich een eind weg man kan je niet geloven ,positieve gedachten en heel de santeboetiek erbij maar paardje zegt gewoon ; Nope niet voor jou , dank je, IK ga gewoon terug naar de wei ,ajuu .En dan stapt er een wildvreemde op die al die mooie gedachten NIET heeft en gewoon wegrijd met JOUW geliefde paard .Sta je daar met al je mooie gedachten/intenties/gevoelens enz...... !! Enneuh nog iets , als ik met een paard onderweg ben is er maar één die beslist en dat is zeker het paard niet en al helemaal geen jong paard dat de gewoonte heeft om te staken voor alles en nog wat !Zo'n paard heeft leiding nodig en kan zelf nog geen beslissing nemen in deze situaties .Veiligheid is namelijk zekerheid /standvastigheid in het hoofd van het onzekere paard ! Geen ruiter die fantastische verhalen in zijn hoofd heeft .
Volg datum > Datum: maandag 16 februari 2009, 23:3616-2-09 23:36 Nr:158983
Volg auteur > Van: tned Opwaarderen Re:158909
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard accepteert bitloze aansnoer-optomingen niet Structuur
tned
Amsterdam
Nederland


10 berichten
sinds 15-2-2009
> Dat leren ze zo op de manege:
>
> Je paard goed tegenhouden aan de voorkant en ondertussen

>
> Inmiddels weten ze wel dat ze onze paarden anders moeten
> rijden. Maar ze rijdt nog graag met het cook-a-like ding, omdat
> dat nog het meeste op een engels hoofdstel lijkt :-P

Ik fiets elke zaterdag langs de manege en wordt doorgaans idd niet blij van de activiteiten in de buitenbak (met name niet wanneer er een dressuurwedstrijd gehouden wordt, altijd een excuus om nog even flink door te zagen), kids weten waarschijnlijk niet beter. Wel heel gaaf voor ze dat ze op jullie paarden kunnen rijden en zo, zonder een zoektocht naar aanleiding van problemen met een eigen of verzorgpaard, toch een andere manier van omgaan leren! In mijn manegetijd (was plm 10 jaar oud) had ik als inspiratie een boek van Ursula Bruns (ik ben een hele oude sok) met prachtige foto's en tekst waar ik nu nog niet goed door heen kom.
Volg datum > Datum: maandag 16 februari 2009, 23:3616-2-09 23:36 Nr:158984
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:158981
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Testen paarden ons? Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
verasita schreef op maandag 16 februari 2009, 23:15:

> Peet schreef op maandag 16 februari 2009, 22:44:
>
>> Anita Cats schreef op maandag 16 februari 2009, 21:08:

> Werkte perfect!
> Mijn gedachten gingen in t liedje
> En vera ging!
> groeten trudy

Vele mensen beginnen in het donker gewoon te zingen ! Wil dit zeggen dat ze zich zeker voelen ? ;-)
Volg datum > Datum: maandag 16 februari 2009, 23:5816-2-09 23:58 Nr:158985
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:158979
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ten einde raad! Bevangen shetlanders Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Nancy Hendriksen schreef op maandag 16 februari 2009, 22:51:

> Helaas een wat minder bericht, toen ik vanmiddag bij ze kwam
> liep Hobie weer een stuk slechter, de oorzaak is denk ik
> hoogstwaarschijnlijk dat de pensioneigenaar een nieuwe partij
> hooi heeft gekocht en dat vanaf vorige week is gaan voeren, heb
> echt even traantje gelaten wat een ellende! Meteen Jantine van
> Equi-nox gebeld ze adviseerde het hooi te laten weken, dit heb
> ik nu gedaan maar weet niet of de pensioneigenaar daar mee
> verder wil gaan. ( hij lag met griep in bed dus heb t nog niet
> met hem kunnen bespreken helaas )

Het gaat soms met ups en downs. Het hooi laten weken vind ik een goed idee, zou ik zeker ook doen zolang ze nog niet weer helemaal beter zijn.


> Welk hooi kunnen ze het beste krijgen, ik kan me herinneren
> laatst op PN of HN een stuk gelezen te hebben over hooi/oud
> hooi geschreven door Frans Veldman, heb al gezocht op hooi/oud
> hooi maar kan t niet meer vinden.. ben nog niet zo heel handig
> :-( kan iemand me helpen?

Nr:129260 op het forum van Paard Natuurlijk. Als je op dat forum bent kun je bovenaan dit nummer invullen achter ga: #

> Heeft drinkwater invloed op hoefbevangenheid? Ze krijgen geen
> gewoon leidingwater van de pensioneigenaar maar een soort
> bron/grondwater uit een geslagen waterput op zijn erf ( weet
> niet precies hoe ik t anders moet omschrijven )
> Een vriendin kwam daarmee dat daar ook mineralen en metalen en
> ijzers in kunnen zitten?

HMMMMMMMMMMM. Er zou weleens heel veel ijzer in kunnen zitten en een overschot aan ijzer is heel slecht voor de hoeven. Of het direct bevangenheid kan veroorzaken weet ik niet maar ik weet wel dat het de kwaliteit van de hoeven niet ten goede komt: het bemoeilijkt de opname van zink en koper en die zijn belangrijk voor de hoeven.....

> Ze staan nu bijna 3 weken op magnesium het zoutblok heb ik
> weggehaald, wanneer moet ik ze dat weer geven en wat is een
> veilig/goed blok?

Wij geven momenteel de witte KNZ liksteen voor koeien. Zit geen calcium in. Ik zou ze wel direct een liksteen geven hoor.

> Jantine komt zondag weer om te bekappen hoop dat dat weer wat
> gaat schelen voor ze, het vreemde is trouwens dat Dempsy niet
> echt verslechterd is door de verandering van het hooi, maar zij
> was ook nog niet zo vooruit gegaan als Hobie maar toch wel een
> beetje gek of niet?

Hoeft niet door hooi te komen en ze kunnen er ook echt wel beiden anders op reageren als het wel door hooi zou komen. Dempsy kan zichzelf ook hebben overbelast en nu als gevolg weer veel meer pijn hebben......
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 10599½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact