Hier ervaring met 3 heethoofen.
Atout-Pique op snelheid(21j arabier) is na een tijdje wel steeds terug te nemen maar niet terug rustig, hij blijft dan ter plekke galoperen, trippelen en met zijn been stampen.
Nu heb ik hem pas sinds zijn 14e, dit gaat er niet meer uit denk ik.
Conquistador is ook een aan- uit ponieke (welsh, 17), kan loeihard galoperen en haalt dan de arabieren nog in ook. Maar die is ook uit rengalp op 5 meter stil te zetten. Nu heeft hij een uitgebreide dressuurbasis, dus dat helpt echt wel.
Piablo (arabier, 7) is nog meer aan- uit, en dan meestal eerder aan de luie kant (alhoewel hij met ouder worden onder het zadel wel echt speelser wordt). Hij is er 1 keertje echt zwaar vandoor gegaan met me, nu 2 jaar geleden denk ik.
Ik galopeer wel buiten, maar alleen gecontroleerd.
Dus eerst tempocontrole in stap en draf, kan ik hem niet makkelijk trugnemen in draf dan wordt er neit gegalopeerd. Aanspringen in galop, even verder kijken of ik tempo kan verhogen en terugnemen en is dat heel makkelijk, dan mag hij wat harder.
Voluit doe ik gewoon voorlopig niet met hem tot ik gedurende een half jaar of zo ALTIJD direct controele heb in draf en tragere galop.
Wat ik wel uitgebreid doe is galop oefenen in de bak, korte stukjes aanspringen (joepie, vorige zondag 3 keer na elkaar direct correct in rechtergalop!!!), overgangen,... en wat ik ook doe is op het einde van een buitenrit als hij wat moe is Conquistador laten achterblijven en hem vooruit galoperen, gehoorzaamheid in terugnemen krijg je maar als ze ook vlot vooruit gaan wanner jij dat wilt heb ik gemerkt

. En dat was een hele nieuwe ervaring voor ons, op een lang recht stuk buiten in galop been moeten bijgeven.
Maar zonder pony achter ons doe ik ook dat voorlopig nog niet, dan rent hij hard naar huis vrees ik ipv op de pony te willen wachten.
Maar een voorwaarts paard is ook voor mij veel fijner te rijden dan een sloom, zeker die momenten dat je alle energie ter beschikking krijgt en kan gebruiken, voelt voor mij veel fijner dan een paard wat energie terughoudt en dan zijn eigen ding begint te doen.
Veel plezier samen! Klinkt zeker alsof jullie heel goed op weg zijn!