van lennep schreef op donderdag 13 augustus 2009, 14:23:
> Hi Franca ,
> wat een verhaal zeg , bah!
> Ik heb ook geen antwoorden op je vragen.

>
> Sterkte ermee!
>
> Gr Esther
Hoi Esther!
Bandido heeft 23 april zijn enting gekregen, dit was een combi. Rond half mei is hij verhuisd, en dus ook meteen van de moedermelk afgegaan. Het hele afspenen maar ook een bepaalde situatie daar op stal heeft veel stress met zich meegebracht en hij is daar natuurlijk ook aan een hoop verschillende paarden bloot gesteld (achteraf gezien bleek ook dat ze daar niet zo goed mee omgingen, paarden die kwamen werden niet gecontroleerd en zo had ineens bijvoorbeeld een hele groep luis, net als dat er met droes ook onvoorzichtig is omgesprongen).
Aangezien ik zo'n spijt had van het hele afspeen verhaal heb ik hem een week later weer opgehaald en terug bij zijn moeder gezet.
Ook is de wei voor het eerst met kunstmest bemest, en ik hoor wel meerdere verhalen van paarden die daar eczeem achtige klachten van krijgen en dat dat weer over ging zodra ze daar dus niet meer op terecht kwamen.
Als ik alles op tel dan heb ik nog steeds het idee dat het bij hem niet van de mugjes komt, ik heb contact met de praktijk van Laarakker en die hebben dezelfde vermoedens als ik. Ik ben nu dus bezig met voeding en moet beginnen met een kuur van 10 dagen en daarna moet ik weer contact opnemen en breng ik hem er eventueel heen voor verder onderzoek.
Het lijkt nu iets beter te worden, maar volgens mij grotendeels omdat hij zijn deken 24/7 om heeft. Ook is hij van de brokken af maar ik denk niet dat dat zo snel al effect heeft, bovendien betwijfel ik ook of dat nou de echte oorzaak is. Hoe dan ook, hoe minder suikers hoe beter en hoe sneller de jeuk minder kan worden.
Aan zee zetten heb ik wel al een beetje uit mijn hoofd gezet, ik moet eigenlijk gewoon zorgen, mocht het toch écht écht door de culicoide mugjes komen, voor een omgeving met minder bos en water zo dichtbij en het liefst idd iets met wind (bah, ik haat wind

)
Maar jeetje, wat een ellende, zo'n jaarling met een deken op en helemaal onder de plekken.. pff als dit toch ooit over mocht gaan geef ik een feestje...