anton1973 schreef op donderdag 27 augustus 2009, 22:59:
>> "ik verdien mijn geld met paarden, ik zit in de paarden
>> omdat ik paarden mooie dieren vind, doe mijn werk goed
>> en ik lever wat mijn klanten vragen".
> Dat ben ik toch echt met je eens, maar doe het toch echt met
> alle juist bedoelingen. Deze site boek van j.j. heeft me nog
> echt niet op andere gedachte kunnen brengen. Beschouw me zelf
> als een van de betere en breng de paarden absoluut geen schade
> toe (blijven we van mening in verschillen). En ik verdien en
> zeer goed belegde boterham. Daarom snap ik het hele probleem
> niet. We kunnen toch gewoon naast elkaar bestaan.
Ik ben het er mee eens dat we niet alleen gewoon naast elkaar kunnen bestaan, maar zelfs naast elkaar
moeten bestaan. Dat is dan niet vanwege de goed belegde boterham overigens; wij zijn deze website nooit begonnen met die intentie.
Wat ik als scenario zie is dat uiteindelijk vanzelf wel bij de paardenhouders duidelijk wordt wat beter werkt. En dan heb ik het niet zozeer over dressuur of geboren sliding-stop-paarden, maar over de genezing van
hoefbevangenheid en het voorkomen van hoefproblemen in zijn algemeenheid. Zie het als een vriendelijke strijd waarbij uiteindelijk de gezondheid van het paard voorop staat.
Ik heb ook een paar keer geprobeerd om een discussie aan te gaan over
hoefbevangenheid, maar Faber Smid zegt alleen maar keer op keer dat hij het zo jammer vindt dat er geen discussie kan worden gevoerd maar gaat nochthans ondanks vele aansporingen mijnerzijds de discussie niet aan.

Het zou beter zijn als er wel gewoon gediscussieerd zou worden. Vaak is er nu een houding van "een NB-er zegt het, DUS het is onzin". Als we alleen maar onzin kakelden dan waren er niet zoveel positieve verhalen, en dan was NB allang weer als tijdelijke mode-grill verdwenen geweest.
> Nb is niet alleen het bekappen maar ook huisvestiging etc. dit
> is niet voor een ieder weggelegt.
Tsja, om de gevleugelde woorden van HC nog maar eens te herhalen: "Als je vissen wilt houden heb je een aquarium nodig". Je kunt ook wel een St. Bernhard hond willen houden op de 7e verdieping van je flat zonder lift, maar iedereen begrijpt wel dat dit niet de ideale huisvesting is voor zo'n hond en dat hij grote kans krijgt op HD. Het argument "ja, maar een huis met een tuin is niet voor iedereen weggelegd" snijdt naar mijn idee geen hout. Als je een dier wilt zul je moeten zorgen voor de juiste huisvesting; kun je dat niet dan kun je of beter een "gemakkelijker" dier nemen, of nog even doorsparen tot je de gewenste huisvesting wel kunt realiseren. Ik zou niet weten waarom dit voor paarden anders zou moeten zijn dan voor honden.
Frans
"If your only tool is a hammer, you tend to see every problem as a nail."