eddy DRUPPEL schreef op maandag 7 december 2009, 10:27:
> Britt Claeys schreef op maandag 7 december 2009, 1:15:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op maandag 7 december 2009, 0:52:

> mag je stilletjesaan gaan beweren dat je een verschil kan maken
> .Tegenwoordig is alles wat met EQUI te maken heeft een reden
> om er een psychologisch laagje aan te geven .Gewoon omdat de
> markt daarin zo open is als onze staldeuren
En het is niet omdat je gekwalificeerd bent dat je daarom gedreven, enthousiast bent om optimaal mensen te helpen

Bekijk het eens anders. Binnen een paar maanden sta ik, samen met al mijn medestudenten, er alleen voor om jongeren te begeleiden. Niet enkel als 'vakexpert' want als leerkracht moet je meer doen dan enkel de leerlingen kennis bijbrengen, je moet ze begeleiden in hun leer- en ontwikkelingsprocessen. Het komt meer en meer in de scholen voor dat leerlingen begeleid worden, juist omdat hier meer oog voor is. Zelfs toen ik nog op school zat, kwam er maar sporadisch iemand voor met dyslexie, laat staan dat ik iemand kende met dyscalculie of dyspraxie om maar een voorbeeld te noemen. Nu zie je er zelfs al verschillende in een klas, zelfs sommigen met een combinatie. Is dit omdat dit meer voorkomt? Neen, omdat er nu beter wordt nagedacht over de begeleiding en het hoe en het waarom.
Deze leerproblemen kunnen ervoor zorgen dat de leerlingen te kampen krijgen met andere, emotionele problemen (laag zelfbeeld, faalangst) en pubers zijn hier sowieso al vatbaarder voor. Een leerkracht krijgt zeker te maken met zulke gevallen en moet deze jongeren gaan begeleiden, dus met de kennis die men heeft opgedaan op school (geen medische achtergrond, buiten cursus EHBO dan maar allé, wel een brok psychologie maar we zijn geen psychologen).
Vind ik dat ik binnen een aantal maand een goed begeleider zal zijn? Neen.
Moet ik dan wel begeleiden? Ja, want ik keer mijn rug niet naar leerlingen die hulp nodig hebben.
Ik ga deze cursus volgen omdat ik
1. Overtuigd ben dat dieren een meerwaarde hebben in begeleiding in sommige gevallen
2. Omdat ik zelf nieuwe kennis en inzichten wil verwerven om een betere begeleider te worden. Wie weet dat scholen er binnen een x aantal tijd voor open te staan om samen te werken met coaching met paarden? Ik zou het alleen maar een goede zaak vinden.
En ik ben helemaal nog geen plannen aan het maken om een zaak op te starten, eerst mijn diploma halen en gaan les geven.
Wat de toekomst brengt, zullen we zien maar omdat ik het nut zie in deze therapie, wil ik me hier wel in verdiepen.