eddy DRUPPEL schreef op woensdag 17 februari 2010, 14:25:
> Zoals gezegd : Er werden geen tekorten vastgesteld
Oké. Ik heb niet eerder gelezen dat je die mogelijkheid onderzocht hebt, maar dat is dan bij deze duidelijk.
> Je schijnt te vergeten dat mijn werkgebied het bos is !! Ik kan zomaar
> niet om de 2u van paard wisselen hoor .
Nee, dat was ik niet vergeten. Wat ik niet weet (wist) is of jouw lessen/ritten meestal een uur duren, waarnaar je terugkeert naar huis om de volgende leerlingen op te halen. Dán zou je kunnen wisselen. Kennelijk duren je lessen langer en inderdaad, dan is van paard wisselen praktisch niet mogelijk.
>> Een paard is er immers op gebouwd om heel vaak kleine beetjes voer te
>> eten, dus bijvoorbeeld 1 á 2x per week een rit van 5 - 6 uur en de andere
>> dagen circa 3 uur, is op den duur misschien wel teveel gevraagd, óók als
>> het gemiddelde tempo laag ligt.
> Says who ?
Uhm, ik dacht dat JIJ dat zei.
Het is jóuw stelling toch, dat paarden die het aantal uren lopen zoals jouw paarden dat doen, dat niet trekken op hooi alleen??
Dat is wat ik hier schrijf (althans, is wat ik bedoel): dat die werktijden
misschien teveel gevraagd zijn, áls je alleen hooi voert EN áls je je paarden het hele jaar door in topconditie wilt hebben.
Wat ik NIET bedoel ik dat ik zou vinden dat je je paarden te veel laat "werken"!!!
Zeker niet, een dergelijke mate van beweging lijkt me heel gezond voor een paard!
Een stuk gezonder dan die 'shipslander' van mij hoor; die heeft eigenlijk pech dat-ie van mij is en dat ik tot nu toe niemand weet die hem graag wil hebben én er beter voor kan zorgen dan ik. Iemand belangstelling voor 'm? Mail me ajb

!
> Sorry hoor maar als ik het eetgedrag van de paarden bekijk
> staan ze dikwijs een uur of vier ,vijf te eten dan een half uurtje suffen
> en dan terug met de snoet het hooi in hoor !! Een klo of tien hooi per 12U
> vind ik trouwens geen KLEIN beetje
Bovenstaande heb ik niet tegengesproken - integendeel. Het is juist paard natuurlijk dat paarden heel veel uren per dag bezig zijn met eten. En naar mijn mening maar zelden uren achter elkaar níet eet, ténzij omstandigheden ze daar toe dwingen (roofdieren, voedselschaarste in het huidige leefgebied, etc). En onder dat soort omstandigheden, dus waar paarden niet anders kunnen dan uren lang achter elkaar (of zelfs langer) NIET eten, dan heeft dat invloed op de conditie van de dieren. De sterksten worden schraler en vermoeider, de zwaksten zullen de tocht wellicht niet overleven (hangt er vanaf, hoe lang en hoe zwaar die tocht is).
>> Ik denk dat in de natuur paarden zelden urenlang lopen zonder tussendoor
>> te eten. Als ze het doen, dan is dat m.i. uit noodzaak,
>
> Hangt dus van het jaargetijde af en van de aanw. van roofdieren .Het enige
> juiste profiel ivm paardachtigen zijn de zebra's .Een km of twee op
> topspeed (als ontsnapping voor leeuwen))
ja, eens
> of een km of 40 50 naar een
> watergat op een sukkeldraf is geen uitzondering .
?? dat is nieuwe informatie voor mij (en ik ben te eigenwijs om het zondermeer voor waar aan te nemen

) . Ik zal zoeken naar info hierover en/of misschien hebben anderen hier daar ook informatie over, of dit klopt of niet?
> In streken waar de
> hyenahonden heersen vind er dikwijls een uitputtingswedstrijd plaats van
> tientallen km's !!
hmmm, zie boven. Dikwijls + tientallen kilometers, dat kan ik me niet zo goed voorstellen. Maar ik weet ook niet zeker dat het NIET waar is.
>> (3)
als bovenstaande maatregelen niet zouden leiden tot het terug in
>> prima conditie komen... pas dan kiezen voor bijvoeren.
>
> Je bedoelt prima hooi geven en zien dat ze alle voedingstoffen
> binnenkrijgen

.Net wat ik al in mijn eerste post hierover uitgesloten
> heb !! Daar lag het dus niet aan Karen !!
> Dus ja ik en Pien (en alle personen die hun paard voor méér gebruiken dan
> een recrea wandelingetje) hebben gemerkt dat zelfs PRIMA hooi de paarden
> er niet doorhaalt bij een "gemiddelde" belasting als deze over langere
> tijd uitstrekt !
Ik begrijp wel dat dat gebleken is, bij jou en ook bij Pien. Maar kun jij begrijpen waaróm je paarden het niet trekken zonder hooi? Want paarden in de (semi)natuur krijgen toch óók geen bijvoer??
DAT is wat er bij mij niet in wil - hoe dat nou kan...
Ik ben wel met je eens dat, als blijkt DAT je paarden het niet trekken op alleen hooi/gras, je je paarden zult moeten bijvoeren. Dat staat dan ook onder mijn punt (3).
Maar eh, ik kan gewoon niet uitstaan dat ik niet SNAP waarom paarden/zebra's dat in de natuur wel kunnen, maar "onze" paarden niet?
De enige verklaringen die ik kon bedenken als eventuele mogelijkheid, die heb ik genoemd. Dat een paard misschien uit conditie raakt als hij over een lange periode (jaar of jaren) dagelijks een aantal uren moet lopen zonder eetpauze's. Maar dat idee vind jij niet aannemelijk. Oké, maar als dat dan geen verklaring is, wat dan wél?
(vervolg in volgend bericht)