InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 12951½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: zondag 28 februari 2010, 3:0628-2-10 03:06 Nr:194264
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:194262
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Atkins dieet / Low Carb recepten en tips Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
Michiel schreef op zondag 28 februari 2010, 0:49:

> Kwekerijen kunnen géén MSC label krijgen.

Ok, dan was dat misinformatie uit dat programma (of ik heb verkeerd begrepen wat er gezegd werd).
Ik schreef: "Zo worden er bijv. óók MSC labels verleend aan kwekerijen, wiens vissen dan de wereld rond moeten worden vervoerd om hier in de winkelschappen te belanden. Tsja, wat is nou duurzaam?" dat blijkt dus niet te kloppen, maar wel dat sommige vis met MSC label vanaf de andere kant vd wereld hier naartoe getransporteerd wordt.

>> Die Urker boot die als eerste het MSC label had.
>
> Die man vertelde toch echt erbij dat hij niet vist op dat en dat soort vis
> in het broedseisoen, en daarmee zorgt hij voor nageslacht, zoals de andere
> vissers (zonder MSC label) dat nog niet doen. Hij vist wel, maar op andere
> soorten die wel toegestaan zijn op dat moment.

Tsja, het punt blijft: ik denk dat we überhaupt niet meer kunnen doorgaan met de commerciele visserij. Het kán toch niet anders dan dat dat op grote schaal ecosystemen verstoord?

> Natuurlijk is er een ramp gaande met de over bevissing, Greenpeace legt
> dat goed uit:
> http://www.greenpeace.nl/raw/content/reports/de-hervorming-van-het-europese
> .pdf

Ja, mee eens

> De zeeën leeg vissen kunnen alleen vissers doen zonder MSC label.

Nee. Miljoenen kilo's vis uit de zee weghalen gebeurt óók door MSC-gecertificeerd vissers... Als die dieren niet gevangen zouden worden, dan zouden ze nog een tijdlang hun natuurlijke rol hebben vervuld in het ecosysteem waarvan ze deel uitmaken. Ook hun natuurlijke dood draagt bij aan dat ecosysteem, of ze nu levend worden gevangen door een roofvis, een vogel of ander dier; of dat ze andere organismen van voedsel voorzien als ze op een andere manier doogaan (aaseters, etc.).

> Kweekvis eten helpt geen zak, 1/3 deel van van wereldvisvangst (allemaal
> zonder label hé) verdwijnt als vismeel in de monden van kweekvis! Daar
> draag je toch niet graag aan bij =-)

Zie wat ik als reactie op Joop's bericht schreef. Vissen die dienen als visvoer kunnen óók verantwoord gekweekt worden. Of, mischien nog beter, moeten we maar afzien van het willen eten van roofvissen.

> Sowieso hebben die kluwen van vissen geen leven.

We zullen als mensheid fors onze vis (en vlees) consumptie moeten terugdringen, anders zie ik ook niet hoe het kan. Maar als de mensen dat massaal zouden doen, veel minder vis eten én accepteren dat dat relatief duur eten is, dan kunnen er m.i. best prima "scharrel-vis"-kwekerijen bestaan.
_____

Iets heel anders; ik heb meerdere reden om niet (nu) te willen *stoppen met roken*.

Eén ervan kun je hier zien: http://www.youtube.com/watch?v=kbq529TjCMc
Ja, dat ben ik, op het filmpje :-)

De geit is DD, en haar broer Jopper komt ook nog even een snuifje halen. Maar Jopper haat winderig weer, dus die ging snel weer op stal. DD krijgt 1x, door de wind, wat rook in haar ogen, dat is natuurlijk niet prettig. Op dat moment gaat ze daarom heel even weg. Let op dat vlak voor 't filmpje eindigt, hoe DD ernaar kijkt dat ik m'n sigaret uitmaak, op de grond. Dat is voor haar (altijd, niet alleen op dit filmpje) het teken dat het uit is met de pret, dan gaat ze meteen weer wat anders doen $1
DD en Jopper zijn allebei stapelgek op meeroken. Nee, fysiek verslaafd zijn ze niet want met max. 2 of 3 sigaretjes met mij meeroken per week houdt 't wel op (en soms komt 't er ook wekenlang niet van, om samen gezellig te roken :-P )
Tsja, gezondheid, of kwaliteit van leven - wat telt 't zwaarst....

grt,
Karen
Volg datum > Datum: zondag 28 februari 2010, 7:5928-2-10 07:59 Nr:194265
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:194223
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zeer boeiend interview met K.F. Hempling Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
muriel schreef op zaterdag 27 februari 2010, 18:59:

> Ik persoonlijk vind ook clickeren vaak juist mentale druk opbouwen.
> Gefrustreerde paarden die van alles uit de kast halen. Oh baas bedoel je
> dit, of nee mischien dit, ook niet, dit mischien dan. Ik noem het het
> bordercollie syndroom. Indertijd bij de cursus van Conrad vertelde hij ons
> dat bij het clicker principe het compleet onbelangrijk is wat de aard van
> het dier is en de achtergrond van het probleem. Het systeem blijft
> hetzelfde. Daarom zou ik juist clickertraining niet willen omschrijven als
> natural horsemanship wat het gaat helemaal niet in op de psychology van
> het paard in bijzonder.
>

Ik ben dat helemaal met je eens, zoals ik het ook al met Conrad eens was. Natural horsemanship kan juist een geweldig remmende factor zijn.
Omdat je in feite het gedrag voordat je begint te trainen achter je kunt laten ben je met clickertrainen in staat problemen op te lossen die op een andere manier niet meer te doen zijn.
Zodra je de onafgedwongen WIL tot medewerking van het paard krijgt opent zich een andere wereld.
Een van de mooiste voorbeelden vind ik nog altijd de enige keer dat ik me door Eddy heb laten verleiden om een uitdaging aan te gaan. Ik kreeg 3 x 10 minuten om een, ik meen drie jarige, hengst voor een 300 koppig publiek, alle vier zijn voeten te laten geven.
Waarvan de eigenaresse in de microfoon zei "hij stampt"
Nooit eerder gezien dat paard, kon me niet schelen waaròm hij geen voeten gaf. Heb er niet naar gevraagd ook.
Als ik me toen bezig had moeten houden met zijn achtergrond ( wat er al allemaal geprobeerd was) en op dezelfde manier van welke NH methode dan ook had moeten voort trainen dan was me dat nooit gelukt.
Ik heb in die 3 x 10 minuten zijn wil om mee te werken gekregen..... Probleem opgelost.

Een paard wat net begint zal wat hij al geleerd heeft uit zichzelf aanbieden, simpelweg omdat het een beloning wil verdienen. Het heeft nog niet goed door dat daarvoor éérst een vraag van de trainer hoort te komen.Ook dat moet hij leren. Tuurlijk kan hij daar gefrustreerd van raken ... "Ik deed precies wat je vorige keer vroeg, waarom krijg ik nu niks?"
Maar onbeloond gedrag dooft uit, dus dat gaat over. Heeft verder niks met frustratie die het op deze manier trainen zou veroorzaken te maken. Het is (tijdelijk)onbegrip.
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 12951½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact