InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 13098½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: vrijdag 19 maart 2010, 0:2719-3-10 00:27 Nr:196459
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:196456
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Oostvaardersplassen: sterfte Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Isabel van der Made schreef op vrijdag 19 maart 2010, 0:11:

> Merel Stoffers schreef op donderdag 18 maart 2010, 23:29:
>
>> Klopt, die heb (onder andere?) ik eraf gehaald. Vond het stijlloze wel

> naar jofel, vind ik erg pijnlijk.
> Jullie zien het niet, blijkbaar.
> Het zij zo, en ik denk dat jullie je beter met je paard bezig kunnen
> houden.

Isabel, ik heb als voorbeeld de ontwikkelingshulp in Afrika ter vergelijking genomen. Ik heb niet een heel continent over één kam geschoren, ik heb de hulp uit het "westen" ter discussie gesteld ... in lijn met de discussie over de publieke opinie over de Oostvaardersplassen. In de Oostvaardersplassen wordt gesteld de natuur zijn gang te laten gaan, niet bijvoeren, niet ondersteunen ... heeft allemaal een reden. Ik heb al jarenlang grote vraagtekens bij de manier waarop wij "arme" landen denken te helpen. Ik heb ook meer van de wereld gezien dan alleen Kootwijkerbroek (ik ben hier de allochtoon en ben daar héél blij om!) waaronder meerdere keren, verdeeld over een tijdbestek van 20 jaar, Afrika en Azië. Ik blijf het van de zotte vinden dat wij een volk moeten leren hun eigen eten te verbouwen, ik blijf het van de zotte vinden dat wij een volk moeten leren hoe geboorte te beperken. Ik blijf het diep triest vinden dat veel van de donaties aan diverse hulporganisaties niet daar komen waar het voor bestemd is (Tsunami, bijvoorbeeld). Er blijft nog altijd veel aan de strijkstok hangen en ik heb met eigen ogen gezien hoe hulpverleners én belangrijke locale personen in zeer luxe resorts aan het vergaderen waren, waarbij een koninklijk diner een snackie zou zijn (Swaziland). Ik heb de gewone mens bijna wit zien worden van angst als het kopje verkeerd zou worden neergezet. Ik kan je nog een kantje of 5 A-4 verkeerde voorbeelden noemen. Ik geloof direct dat er mensen zijn die veel goeds willen doen, alleen is mijn vraag: Is de manier waarop het gebeurd, de goede? Dan komt toch de vergelijking met de Oostvaardersplassen weer om de hoek ... wij vinden met z'n allen van alles, maar waar is dat vinden op gebaseerd?
Volg datum > Datum: vrijdag 19 maart 2010, 0:3919-3-10 00:39 Nr:196460
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:196457
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zeer boeiend interview met K.F. Hempling Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
Dani62 schreef op vrijdag 19 maart 2010, 0:12:

> Wat kan ik daarvan vinden? Hij vertelt niet eens waaróm hij het bit
> gebruikt.

Heb je de hele tekst van KFH gelezen, dus niet alleen de alinea die ik in m'n laatste bericht er uit haalde? De verklaring waarom hij sommige paarden met teugels rijdt? ehm

Of bedoel je dat hij niet uitlegt waarom hij soms eens bit gebruikt ipv een bitloos hoofdstel?
KFH heeft het in dit stukje van het interview telkens over teugels, maar geeft geen duidelijke verklaring waarom hij soms bitloze hoofdstellen met teugels gebruikt en soms met bit.

Ik zou die verklaring graag horen (lezen). Maar ik vermoed dat het een statement is. Bedoeld om mensen vérder te laten kijken dan naar het hulpmiddel. KFH wil denk ik zeggen dat je niet persé een bit nodig hebt om een paard "dood" te trainen, net zo goed als het waar is dat - hoewel uitzonderlijk - je niet persé een paard pijn doet wanneer je mét bit rijdt.
Zie ook KFH's verklaring over waarom hij het - ook als statement - afkeurt wanneer mensen zich willen verdiepen in een methode die vertelt "hoe train ik een paard"?

grt,
Karen
Volg datum > Datum: vrijdag 19 maart 2010, 0:4119-3-10 00:41 Nr:196461
Volg auteur > Van: Isabel van der Made Opwaarderen Re:196459
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Oostvaardersplassen: sterfte Structuur

Isabel van der Made
Hertfordshire
UK


3722 berichten
sinds 2-3-2004

OK.
Laten we het er op houden dat jouw woordgebruik ongelukkig was, en mijn interpretatie gekleurd.

Mensen in Afrika (wie dat dat ook mogen zijn) zitten niet te wachten tot hun mond gevuld wordt, en ik neem dan aan dat we het daar over eens zijn.

Bij mijn weten is de ontwikkelingshulp in de bredere zin al lang niet meer gespitst op de voedselhulp. In de rampenscenario's, zoals Haiti en tsunami, gaan er teveel dingen mis, naast de veel grotere ramp die de aanleiding was.
Ik schenk dan ook niet aan deze fondsen.

De Kleine Ambassade Projecten waar Michiel het over had, zijn wel een voorbeeld van hoe het wel kan, ze blijven helaas betuttelend. Dat is ook moeilijk te voorkomen.
Feit blijft dat wij, het zogenaamd superieure kaukasische ras, ten grondslag liggen aan alle ellende. De hele ingewikkelde complottheorie van Piet onderschrijf ik echter niet.
Volg datum > Datum: vrijdag 19 maart 2010, 1:3419-3-10 01:34 Nr:196462
Volg auteur > Van: sierd Opwaarderen Re:195515
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: maneges zijn niet slecht, dat komt door die Natuurlijk Bekappers :-) Structuur
sierd
nederland


77 berichten
sinds 8-2-2010
Dat ik taal fouten schrijf weet ik als geen ander maar dit heeft een reden.
Ik wilde niet meer schrijven op dit forum maar heb een vervelende fout gemaakt
Bij het zien van slecht gekapte paardjes in mijn omgeving en daarbij verkeerde
informatie en alleen PN schuldig kon zijn. Werd ik door mijn smid gebeld dat ik helemaal
verkeerd bezig ben. Er werd verteld dat andere instanties ook les geven in NB en op
het moment ook zwarte schapen rond lopen op deze markt.Hiervan was ik niet op
de hoogte.Ik heb NP beledigd en zeker mensen van goede wil meschien wel beschadigd
waar ik mij ook voor schaam.Was veel te impulsief en had te weinig kennis van zaken.
Ik zal bij jullie wel flink door het stof gaan maar heb dit ook over mijzelf afgeroepen.
Ik wens die meneer welke mij berichten kopieerd veel succes zodat de dames kunnen
lachen over mij taal gebruik. ik ben geen pseudo mijn naam is sierd ik ben ook geen
vrouw is bepaald lachwekkend.

Jammer dat een mooie site zown naar forum heeft

Sierd
Volg datum > Datum: vrijdag 19 maart 2010, 6:2719-3-10 06:27 Nr:196463
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:196462
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: maneges zijn niet slecht, dat komt door die Natuurlijk Bekappers :-) Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003

Ik heb aangenomen dat Sierd een schuilnaam is, omdat het voor mij een onbekende naam was. Maar ook al had je voor en achternaam erbij gestaan, dan nog zet je een onzin verhaal over Natuurlijk Bekappen zelf op internet en ik heb niet anders gedaan dan het exact woordelijk aan anderen doorvertellen.
Ga je nu ook een rectifiatie op dat ándere forum zetten?
Volg datum > Datum: vrijdag 19 maart 2010, 7:4619-3-10 07:46 Nr:196464
Volg auteur > Van: Geertje Opwaarderen Re:196381
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Chip Structuur

Geertje
Den Haag
Nederland

Jarig op 17-3

1315 berichten
sinds 17-12-2005
Hmm zaffie is ook gechipt maar nog steeds niet geregistreerd. Wilde dat ook komende eens echt gaan regelen. Maar echt doen dan...
Volg datum > Datum: vrijdag 19 maart 2010, 8:2719-3-10 08:27 Nr:196465
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:196462
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: maneges zijn niet slecht, dat komt door die Natuurlijk Bekappers :-) Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
sierd schreef op vrijdag 19 maart 2010, 1:34:

> Dat ik taal fouten schrijf weet ik als geen ander maar dit heeft een reden.
> Ik wilde niet meer schrijven op dit forum maar heb een vervelende fout
> gemaakt

>
> Jammer dat een mooie site zown naar forum heeft
>
> Sierd

Dit siert je, Sierd!
Volg datum > Datum: vrijdag 19 maart 2010, 8:4819-3-10 08:48 Nr:196466
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:196454
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zeer boeiend interview met K.F. Hempling Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
Karen Koomans schreef op donderdag 18 maart 2010, 23:45:

> Wat vinden jullie dan van wat KFH daarover zegt?
>
> KFH: "Iemand die zegt “Ik wil graag terug naar een heel natuurlijke

> ondersteunen en omdat het paard daar voordeel van heeft. Ik zou niet graag
> paarden zoals Queijo, Harmón, Harbon en vele anderen zonder teugels
> rijden, omdat ze vanuit zichzelf niet meer de natuurlijke balans hebben
> dat het oorspronkelijke, authentieke paard heeft."

Hoi Karen,
Klaus heeft het over teugels, en niet over bit. Volgens mij schrijft hij zelfs: bitloos is ook prima, en dat hij zelf ook vaak bitloos rijdt. Klopt dat?

Hier op het forum wordt door meer mensen beweerd dat je het paard met de teugels moet ondersteunen (bitloos dan).
Eddy bv heeft dat duidelijk gezegd. Die vindt ook dat de neusriem behoorlijk laag op de neus moet zitten, om voldoende inwerking op het paard te kunnen hebben.
Coralie
Volg datum > Datum: vrijdag 19 maart 2010, 8:5719-3-10 08:57 Nr:196467
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:196428
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Chip Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004

Kan iemand mij vertellen welke weg je moet bewandelen wanneer je een in Nederland gechipt en geregistreerd paard naar België haalt en de registratie naar België wilt laten omzetten?

-procedure
-tijd
-kosten hiervan

Groet, Pien
Volg datum > Datum: vrijdag 19 maart 2010, 8:5919-3-10 08:59 Nr:196468
Volg auteur > Van: Koen Theys Opwaarderen Re:196467
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Chip Structuur

Koen Theys
Homepage
Bonheiden
Belgie

Jarig op 28-12

1565 berichten
sinds 2-3-2008
Ik denk dat je dat doet via een 'mutatiedocument'.
Normaal zit dit bij het boekje van het paard.

Koen
Volg datum > Datum: vrijdag 19 maart 2010, 9:0819-3-10 09:08 Nr:196469
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:196461
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Oostvaardersplassen: sterfte Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
Isabel van der Made schreef op vrijdag 19 maart 2010, 0:41:

> Mensen in Afrika (wie dat dat ook mogen zijn) zitten niet te wachten tot
> hun mond gevuld wordt, en ik neem dan aan dat we het daar over eens zijn.
>
> De Kleine Ambassade Projecten waar Michiel het over had, zijn wel een
> voorbeeld van hoe het wel kan, ze blijven helaas betuttelend. Dat is ook
> moeilijk te voorkomen.
> Feit blijft dat wij, het zogenaamd superieure kaukasische ras, ten
> grondslag liggen aan alle ellende.

Ach Isabel,
Wij hebben hun land uitgebuit (grondstoffen). Wij hebben hen geleerd om agressieve landbouwmethoden te gebruiken waardoor enorme erosie en uitdroging is opgetreden.
Wij maken hun handel kapot door hen goedkope produkten aan te bieden, en beschermen ons tegen hun produkten door hoge prijzen te vragen voor invoerrechten...
Als we eerst eens begonnen om deze mensen serieus te nemen...

Aan ons Kaukasische ras zal het niet gelegen hebben. Onze cultuur heeft de MACHT gehad om dit te doen.
Overal in de mensenwereld, op alle kontinenten in alle tijden, is misbruik gemaakt van macht door de groep mensen die het gelukt is om aan die macht te komen (meestal door niet-zo-vriendelijke-eigenschappen toe te passen).

En helaas, zelfs in ons landje wordt er steeds meer naar (respectloos) machtsmisbruik gegrepen om problemen 'op te lossen'. Ik zie het als een teken van zwakte. Hoop dat deze tendens niet doorzet!
Volg datum > Datum: vrijdag 19 maart 2010, 9:1219-3-10 09:12 Nr:196470
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:196468
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Chip Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Koen Theys schreef op vrijdag 19 maart 2010, 8:59:

> Ik denk dat je dat doet via een 'mutatiedocument'.
> Normaal zit dit bij het boekje van het paard.
>
> Koen

Zit wel een bladzijde 'eigendomsmutaties' in het (NL) paspoort maar dat geldt volgend mij alleen voor wisseling van eigenaar binnen Nederland.

Waar vraag je dat in België aan dan?
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 13098½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact