Christel Provaas schreef op donderdag 22 april 2010, 13:42:
> Cindy Helms schreef op donderdag 22 april 2010, 10:22:
>
>>>
http://www.youtube.com/watch?v=tjqE0gMO0j0 >>>
>>> Mét twee sticks, maar dan weer zonder slow motion.
>>
>> Deze zie ik niet zo graag, ivm halshouding, ruggebruik en achterblijvende
>> (en beperkt buigzame) achterhand. Lijkt meer op een truukje dan op
>> gymnastiek, vind je zelf niet?
Ik vind "truukje" toch zo'n raar argument alsof een truukje laakbaar zou zijn. Álles is een truukje! Gymnastiek is het oefenen van truukjes.
> Ik denk dat de achterhand buigzaam genoeg is, als ik naar de vrije
> beweging kijk. Echter in de passage gaat de onderhals eruit, rug strak,
> marionetterige pasjes. Het paard is blijkbaar beloond voor het vertonen
> van deze bewegingen. Het paard heeft geen idee wat goed is en wat niet
> goed, het produceert waarvoor het beloond is geworden. Ik heb het idee dat
Dus wat beloond is, is goed. Paard weet dus wel degelijk wat "goed" is want daar is het voor beloond. Toch? Logisch?
> het zweepje langs het hoofd/bij de manenkam daar debet aan is. Zo kweek je
> zelf bij je paard een fixatie op iets bij zijn voorhand, waardoor hij de
> voorhand (in dit geval) gaat verheffen door zich ahw aan zijn boeg op te

> mee!
>
> Ik zal positief afsluiten: het is een leuk paard en er is een zeer goede
> connectie tussen hun tweeën.
Vooropgesteld dat dit helemaal mijn ding niet is en ik dus als toeschouwer van buitenaf kijk, zie ik dit echter 100x liever dan het geflots van de "squires" van meneer Branderup.
Er leiden immers meer wegen naar Rome. Natuurlijk ben ik het eens dat de achterhand bij wat de bedoeling van het "goede" passage-plaatje is meer zou moeten mee doen, maar dat kan ook prima een volgende fase in de opbouw van dit truukje zijn - als de achterhand dan meer gaat mee doen zul je zien dat het hoofd vanzelf ook beter aan het dressuurplaatje nabij komt (verticaler).
De plaatsing van het stokkie is overigens helemaal niet nieuw of bijzonder. Precies ditzelfde deden Pluvinel en de la Guérinière en tijdsgenoten ook al, getuige de vele plaatjes.