InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 13339½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: vrijdag 23 april 2010, 14:1223-4-10 14:12 Nr:200084
Volg auteur > Van: Peter Donck Opwaarderen Re:200064
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ik geef het op... Structuur

Peter Donck
Homepage
moorslede
belgie

Jarig op 5-10

5970 berichten
sinds 18-9-2004
Aafke schreef op vrijdag 23 april 2010, 13:18:

> Jij weet niet wat ik moet betalen aan de DA + hoefverzorger.

dan moet je niet zeuren over die 50€-boeren
als je met 10€-kappers en DAs zit
Volg datum > Datum: vrijdag 23 april 2010, 14:1723-4-10 14:17 Nr:200085
Volg auteur > Van: Marlies Sanders Opwaarderen Re:200017
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Asha hoefbeen kanteling Structuur

Marlies Sanders
Nieuwdorp
Nederland

Jarig op 6-8

2752 berichten
sinds 11-7-2009
Ik heb nu vanaf begin winter de 3x3 netten van heunetz.de dus kan nu evalueren hoe dat voor mijn paarden gaat.
Het is best een hele uitgave, 3x3 is veel duurder dan 4x4 of 5x5, maar het ziet er wel degelijk uit. De touwtjes vd mazen zijn best dik dus zullen niet zomaar tussen de tanden raken, als ze al geen spleet hebben dan.
Mijn haflingers waren in het begin heel even een beetje frustie aan t rukken maar ze zijn er zeer snel zeer bedreven in geraakt om het hooi eruit te krijgen.
Met zn 2 en krijgen ze 3 plakjes binnen een uur á anderhalf helemaal op.
Met onbeperkt werd vooral de jongste midden in de winter, zonder bijvoeding of dekens tonnetjerond =-) Ze vraten samen dan ook bijna 2 pak pr dag.
Nu krijgen ze weer net als vroeger 3 á 4x per dag maar nog wel uit het net want het gaat toch een stuk langzamer dan los.
En met veel minder verspilling door vertrapping en minder risico van opname van zand enzo.
Zo zijn we dan weer terug op 1pak en 2 plak, samen. iets minder als ze ook nog een dik uur op de wei komen
Ik zet de netten trouwens laag vast, in een kist, dus zo hebben ze nog enigzins de natuurlijke hoofdhouding.
Als het net volledig dichtgetrokken is zijn er geen openingen waar iets vast kan komen te zitten(hoeven ofzo) Ik doe het koord door een gat onderin de kist en zet hem achterop de kist vast met een karabijnhaak. Aan de andere kant onderin de kist zit nog een haak aan een kort kettingkje om de onderkant van het net vast te houden.
Hoewel de kist oerdegelijk is gemaakt met ook ijzeren omlijsting en dus erg zwaar is, krijgen ze hem nog van zn plek, niet ver maar toch, wil ik nog een paal in de grond om m vast te zetten.
Ik had trouwens voor de netten een rek van 7,5x 7,5 in de kist, maar dat schrapen van die tanden klonk mij ook niet zo goed in de oren en het eten was ook sneller op 1 baal in 11 uur. Soms als ze een tijd aan een kant aten zakte ook het rek scheef waardoor ze aan de andere kant eronder konden komen, dat vond ik ook eng. Plus dat dat nogal lawaaiig was (voor de buren)
Al met al vind ik het voeren in de netten toch wel het fijnste tot nu toe...
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 13339½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact