InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 13375½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: woensdag 28 april 2010, 18:4228-4-10 18:42 Nr:200619
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen Re:200606
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: amber Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
Wat triest, Sandra. De tranen springen in mijn ogen. Het is zo vreselijk als je een zo verwaarloosd dier in handen krijgt en dan eigenlijk niets meer voor haar kan doen...

Ik heb anderhalf jaar een hond mogen verzorgen die ook enorm verwaarloosd was toen ze bij ons kwam. Ze is nooit meer 100% gezond geworden en we hebben haar op 4 jarige leeftijd in moeten laten slapen.
Het is en blijft de hond die mij het meest na is geweest. Ze is altijd bij me, voor altijd in mijn hart. Niet dat mijn andere dieren dat niet zijn, maar zij is zo speciaal.

Sterkte ermee! Verwijt het de voorgaande eigenaren niet, dat helpt niets. Je hebt je best gedaan en ik ben ervan overtuigd dat Amber dat weet!

Els.
Volg datum > Datum: woensdag 28 april 2010, 18:5328-4-10 18:53 Nr:200620
Volg auteur > Van: Cindy Helms Opwaarderen Re:200616
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zadel voor Namkje en mij?! Structuur

Cindy Helms
Homepage
België


2534 berichten
sinds 5-4-2008
Christel Provaas schreef op woensdag 28 april 2010, 17:12:

Rock is op dit moment rechtsgebogen, ik heb een naar linksafwijkende rug (dus meer druk op linker zitbeenknobbel). Piet gaat me clickeren daarop zoals een kip Grinn! . Opvallende was dat hij met het laatste zadel niet meer rechtsom wou omdat de druk in het zadel verkeerd afgesteld was =-)
De Fryso (die ging naar rechts) moet opgevuld worden, daar hij nu asymmetrisch gevuld is. En dat op een scheef paard en scheve ruiter is niet zo best. Dus kopen en naar de zadelmaker ermee.
Sibyl moet volgende keer maar haar auto volladen met wow-spullen en dan zal het wel lukken. Ze weet nu ook wat meer over de bouw van de paarden dat maakt het makkelijker.
Volg datum > Datum: woensdag 28 april 2010, 19:1628-4-10 19:16 Nr:200621
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:200617
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoefbevangen? op de teen zetten is beter??? Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Vergeet het omgekeerde beslag niet en de stalrust ohno
Volg datum > Datum: woensdag 28 april 2010, 19:4928-4-10 19:49 Nr:200622
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:200617
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoefbevangen? op de teen zetten is beter??? Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
riafri schreef op woensdag 28 april 2010, 17:57:

> Hallo allemaal,
> Een veearts kwam gisteren bij mijn paardje wegens koliek.
[knip]
> Hoe is het toch mogelijk dat in 2010 nog steeds zoveel verschillende
> meningen daarover zijn, en erger nog ze vinden dat ze allemaal gelijk
> hebben.
> Soms wordt ik zo moe hiervan, maar ik vecht door, mijn shet blijft op lage
> hielen!! :-)

Wat me zo grenzeloos verbaast is dat zoveel veterinair medisch geschoolden in de middeleeuwen blijven hangen. Van een middeleeuws vak als smid kan ik me er iets bij voorstellen maar hier hebben we het over een WO studie.
Volg datum > Datum: woensdag 28 april 2010, 20:0528-4-10 20:05 Nr:200623
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:200619
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: amber Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

Piet, dat is inderdaad die merrie. Ik denk dat vele adviezen goedbedoeld waren, maar dat het toch altijd aan de eigenaar is om de situatie juist in te schatten. Tenslotte ben je als eigenaar de enige die het paard kent en precies ziet wat er gebeurd.
Het clickeren heeft overigens goede diensten bewezen, al kon ik haar niet helpen met oefeningen. Het maakte het mogelijk om op veilige wijze haar voeten te kappen (wat vaak nodig was, ook ivm hoefzweer in het verleden) en haar goed door da te laten behandelen. Bovendien deden we regelmatig spelletjes, toen ze dat nog leuk vond en maakte het haar toch beter hanteerbaar.
En ik gebruik het nu met de andere paarden.
Maar ik heb haar helaas niet kunnen helpen. De schade was te groot.

Els... ik verwijt de vorige eigenaars wel wat. Helaas was ze ernstig verwaarloosd in de zin van gebidsverzorging, hoefverzorging en zijn haar ernstige rugproblemen simpelweg genegeerd en is er gewoon mee gesprongen, ondanks dat de betr eigenaars aangaven dat ze niet meer kon galoperen en zo stijf was geworden dat ze nauwelijks uit te zitten was.
Bovendien was ze zuur geworden.
Daar hadden ze iets mee moeten doen. Dan was het wellicht nog niet te laat geweest.

Ik neem het ook mensen kwalijk dat op deze manier met name met dravers wordt omgegaan. Het mag geen tijd, energie en geld kosten. Het moet functioneren en anders... jammer dan...
Ik heb hetaal nog heel wat 'Ambers' gezien vanaf het moment dat we besloten om er toch nog een rijpaard bij te kopen.
Ik ben allang niet meer zo naief en subtiel als in het begin en tegenwoordig zeg ik er dus iets van als ik zie dat signalen van een paard dat iets niet goed is simpelweg worden genegeerd
(bv bij koudbloeddravers)
Ik heb bij de laatste, een koudbloeddraver die wegrende onder de ruiter, met zijn neus in de lucht liep, weggedrukte rug had en in toom werd gehouden door er gewoon een superscherp bit in te hangen gezegd dat het diep triest was dat een paard als dit, wat veel geld voor de vorige eigenaars in de draf had binnen gehaald, op deze manier naar de knoppen werd geholpen. omdat het blijkbaar teveel moeite was om zo'n dier behoorlijk te begeleiden en te scholen.
Wat ik zag was een potentiele wisselbeker en slachtpaard.
En ja... dat neem ik mensen kwalijk en dat zeg ik tegenwoordig ook.
Volg datum > Datum: woensdag 28 april 2010, 20:1828-4-10 20:18 Nr:200624
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:200623
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: amber Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

oh trouwens... allemaal erg bedankt voor de steun en lieve woorden.
Volg datum > Datum: woensdag 28 april 2010, 20:3928-4-10 20:39 Nr:200625
Volg auteur > Van: Vicky Verreycken Opwaarderen Re:200607
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zadel voor Namkje en mij?! Structuur

Vicky Verreycken
Langdorp
België

Jarig op 25-5

367 berichten
sinds 22-11-2006
Cindy Helms schreef op woensdag 28 april 2010, 14:34:

> Christel Provaas schreef op woensdag 28 april 2010, 14:10:
>
>> Cindy Helms schreef op woensdag 28 april 2010, 14:07:

>
> Hij veert, maar tov de DV of Pulmann is het een trampoline in draf. Dat
> was mijn ervaring, Vicky vond dat iets minder uitgesproken. Sibyl had niet
> alles bij om ze netjes passend te kunnen maken.

Namoro vond het maar niets, hoewel het zadel toch vrij goed passend voor hem was ingesteld(dacht ik toch?). Ik geloof dat het op thermografie ook een vrij gelijkmatige drukverdeling gaf, maar Namoro zelf kon er maar niet aan wennen, vooral in draf niet. Misschien het rare gevoel van het door de lucht continu veranderende zadel?

Ik vond het zadel een enorm zachte zitting hebben, maar ik kon er niet echt op zitten zoals ik dat wilde: teveel contact vooraan. Ik heb liever wat meer ruimte en een vlakkere zitting.

Nadien mijn malibaud met corrector getest en daaronder liep Namoro veel ontspannender, geen wow dus voor ons.

Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 13375½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact