Nils Vellinga schreef op zondag 20 juni 2010, 14:05:
> De plant "gras" is een voedsel producent. Het maakt vitamine C, omdat
> het voedsel is voor anderen, niet voor zich zelf.
Jaja, en jakobskruiskruid maakt het gif omdat het ook voedsel is?
Vitamine C is gewoon 1 van de vele stofjes die de plant maakt. Er is geen enkel belangrijk verschil met al die andere stofjes. Toevallig hebben wij mensen dit ene stofje nodig, en hebben het dus de naam "vitamine" gegeven. Paarden hebben dit stofje niet nodig, en zouden het dus nooit een speciale naam hebben gegeven.
> Veel vruchten bevatten vit C, niet voor zichzelf, het is een eind product.
Het is een afvalproduct. Net als zuurstof. Toevallig kunnen wij mensen die zuurstof goed gebruiken, maar voor de plant is het afval. Als je water (H2O) en kooldioxide (CO2) samenvoegt tot glucose (C6H12O6), dan hou je teveel O-tjes over. Tel maar na. Dus die O-tjes moeten weg. Bye bye zuurstof. Maakt die plant die zuurstof speciaal voor ons? Onzin natuurlijk, het is afval en de plant heeft geen andere mogelijkheid dan zuurstof te "maken" en deze vervolgens te dumpen.
> Het is een aantrekkelijke verpakking om het zaad te verspreiden, door hen
> die wel afhankelijk zijn van (o.a.) vit C .
Nou, die paar die afhankelijk zijn van vitamine C daar hoef je het niet voor te doen. Dat zijn alleen mensen en Cavia's.
Overigens is vitamine C lang niet het enige product dat je eet, sloopt, en vervolgens weer zelf maakt.
Als je vlees eet, eet je ook allerlei hormonen, insuline, etc. Die sloop je dan, en vervolgens maakt je eigen lijf die hormonen zelf weer opnieuw. Lijkt zonde misschien, maar zo werkt het nou eenmaal.
Frans