InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 14104½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: maandag 9 augustus 2010, 18:089-8-10 18:08 Nr:211555
Volg auteur > Van: Fem Opwaarderen Re:211554
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Pip en Joe;hoefbevangen geweest, nu hoefzweren Structuur

Fem
schoorl
Nederland

Jarig op 27-1

615 berichten
sinds 26-7-2010

Over de hoefschoenen= ik weet niet precies hoe /of je ze tussendoor uit zou kunnen doen als je wil, om te kijken e.d. ik zal dat nog eens uitgebreid informeren. Lijkt me toch wel, maar dat weet ik nog niet. Ik begrijp je bezwaar. het is niet echt goedkoper in elk geval.
Volg datum > Datum: maandag 9 augustus 2010, 20:429-8-10 20:42 Nr:211556
Volg auteur > Van: Loes Scheres Opwaarderen Re:209329
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: jeuken en schuren Structuur

Loes Scheres
Israel


497 berichten
sinds 21-5-2004

Pas nu je berichtje gelezen, in het begin smeerde ik elke avond, nu om de twee dagen.
Volg datum > Datum: maandag 9 augustus 2010, 20:479-8-10 20:47 Nr:211557
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:211550
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paard gaat 'op slot' bij de minste druk Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
Misschien kan een tweede paard/pony die niet bang is, helpen? Als die te leen is, al dan niet met eigenaar erbij... :-)

Voedselbeloning: het maakt soms veel uit wát je geeft. Sommige paarden willen voor elk type hapje wel hun best doen, andere paarden doen weinig tot niets voor hapje x maar bijvoorbeeld wél voor een druif. Lokken met voer werkt vaak niet of maar heel even; het paard moet eerst doen wat gevraagd werd, op dat moment krijgt hij de bevestiging (yes of click) en daarna de beloning.

Misschien kun je Ziggy in een omgeving waar hij zich vertrouwd voelt leren om te target-en (met de neus aanraken van iets, bijv. een tennisbal die je op het einde van een stokje hebt geprikt). Als hij dat een leuk spelletje leert te vinden en er zelfvertrouwen van krijgt omdat hij het makkelijk vindt en dus veel beloond wordt, kun je die targetstick daarna gebruiken om richting te geven in moeilijjker situaties.

Waar jij de target houdt, maakt dan ook meteen duidelijk tot hoever je hem vraagt (1 stap, 2 stappen). Dus niet de target wegbewegen op het moment dat het paard zijn neus er naartoe beweegt. Da's niet eerlijk ;-)!

Het komt nog wel eens voor dat als een paard eindelijk een stapje doet, de geleider meteen probeert om hem dan meteen vérder te laten lopen. Als dat gebeurt, dan straf je in wezen het paard. Niet bewust natuurlijk, maar in de beleving van het paard deed hij één stapje omdat je dat vroeg, en moest hij als gevolg van dat ene stapje, meteen 10 stappen doen. Dus het gevolg van zijn actie (1 stapje) was voor het paard negatief (hij moest meer stappen doen en wilde dat niet). Logisch dat een paard dan denkt: "dat doe ik dus niet weer".
Daarom bij zo'n oefening duidelijk zijn in wat je vraagt, en duidelijk belonen als hij het doet. Even pauze (5 - 10 seconden pauze na de beloning is al voldoende) en dan de volgende opdracht. Op die manier is in de beleving vh paard die volgende opdracht geen direct gevolg van zijn eerste pas maar staan opdracht 1 en 2 los van elkaar in dezelfde les.

grt,
Karen
Volg datum > Datum: maandag 9 augustus 2010, 20:559-8-10 20:55 Nr:211558
Volg auteur > Van: Loes Scheres Opwaarderen Re:211556
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: jeuken en schuren Structuur

Loes Scheres
Israel


497 berichten
sinds 21-5-2004

In feite ben ik ook begonnen met het zalfje op de eeltplekken van de elleboog van mijn hond te smeren, (ik probeer het op alles).
Een poot dus, op de tweede poot heb ik vaseline gesmeerd ter vergelijking, en na een keer smeren, kan ik duidelijk het verschil voelen, glad, geen barstjes, de tweede poot (met vaseline) voelt ook glad aan, maar de barstjes zitten er nog.
Volg datum > Datum: maandag 9 augustus 2010, 20:579-8-10 20:57 Nr:211559
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: wat vragen en antwoorden Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Volg datum > Datum: maandag 9 augustus 2010, 21:329-8-10 21:32 Nr:211560
Volg auteur > Van: Ambeurtje Opwaarderen Re:271
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zelf een hackamore maken, hoe? Structuur
Ambeurtje
Nederland


2 berichten
sinds 9-8-2010
Op youtube staan filmpjes hoe je een touwhalster kunt knopen.
http://www.youtube.com/watch?v=btTKdT_no50&feature=related bijvoorbeeld ;-) het is alleen wel engels en die man heeft een saaie stem maar het is wel duidelijk :-M
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 14104½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact