InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 14111½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: woensdag 11 augustus 2010, 12:4511-8-10 12:45 Nr:211652
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:211651
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: chipverplichting Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Fem schreef op woensdag 11 augustus 2010, 12:41:
>
> Waarom mag het trouwens niet meer met dna identificatie? Vind ik raar!
> Zeker te diervriendelijk??
>
Ik denk; te complex voor controle, door de inspectie diensten/douane/polite

Nils en Olly :-)
Crea met ijzers.... maar NIET aan mijn paard!
Volg datum > Datum: woensdag 11 augustus 2010, 13:1111-8-10 13:11 Nr:211653
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:211635
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bomen op de weide - advies gevraagd Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Tony schreef op woensdag 11 augustus 2010, 6:06:

>
> Ja met Joop kun je tot Methusalem door gaan... zucht.
> Maar aan alles komt een einde: Bos en bomen zijn voor veel dieren
> geschikt, maar niet voor paarden.

Tja, als je dit soort onzin gelooft is er weinig hoop dat je begrijpt wat zo natuurlijk mogelijk paarden houden eigenlijk betekent.

> Zielig voor de bomen, en helaas voor
> Joop.
>
> Schuilstallen zijn ook in natuurgebieden toegestaan onder voorwaarden
> (moet je even bij de Provincie navragen). Natuurlijk moet je je wel bij
> het juiste loket melden, anders ben je nog even zoet. Het beste doe je
> eraan om even bij het Kadaster te informeren over de toegestane bebouwing
> op een perceel. Hier bedraagt dat ongeveer 10% van het oppervlak, dat
> staat aangegeven bij het kadaster. Het maakt ook uit of dat je paarden
> voor hobby of bedrijf houdt, daar is ook weer onderscheid in.

Je bedoelt: in hoeverre er financieel belang in het geding is, want helaas, daar draait het allemaal om, de poen. :-( Ga dan niet net doen of je het belang van paard of natuur voor ogen hebt, het gaat alleen om eigen belang.
Volg datum > Datum: woensdag 11 augustus 2010, 14:0511-8-10 14:05 Nr:211654
Volg auteur > Van: Gaelle Opwaarderen Re:211652
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: chipverplichting Structuur

Gaelle
Belgie

Jarig op 9-6

383 berichten
sinds 15-5-2010

Ik vraag mij eigenlijk ook af, wat is er mis met een chip?
Doet dat dan zoveel pijn als het ingebracht wordt ofzo?
Mijn paardje had er al een toen ze bij mij kwam en ze heeft er nu absoluut geen last van :-P Heb zelfs dierenarts laten kijken of er wel een chip was om te kijken of dat paspoort van haar was :-P
Volg datum > Datum: woensdag 11 augustus 2010, 14:0811-8-10 14:08 Nr:211655
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:211642
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: verminderde weerstand of..... Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
van lennep schreef op woensdag 11 augustus 2010, 9:58:

> Christel Provaas schreef op maandag 9 augustus 2010, 10:14:
>
>> Verminderde weerstand die wormen een kans geeft, ontstaat mijn inziens
>> niet door af en toe een ritje met de trailer dat niet altijd als super
>> prettig wordt ervaren. Chronische stress is heel wat anders! Ik denk niet
>> dat daar de oorzaak ligt van de wormen.
>
> Maar als het chronische stress is, dan had ze toch al wel eerder zo'n
> hoge besmetting gehad neem ik aan.
> Of begrijp ik je nu verkeerd? [jaja!!! ze doen ut weer!!!]

Nu begrijp ik jou weer niet!
Ik denk dat jouw paard geen chronische stress heeft. Ik denk dat haar hoge wormenscore niet met stress te maken heeft, maar met een andere oorzaak.
Volg datum > Datum: woensdag 11 augustus 2010, 14:5211-8-10 14:52 Nr:211656
Volg auteur > Van: Geertje Opwaarderen Re:211644
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paard gaat 'op slot' bij de minste druk Structuur

Geertje
Den Haag
Nederland

Jarig op 17-3

1315 berichten
sinds 17-12-2005
van lennep schreef op woensdag 11 augustus 2010, 10:28:

> Misschien moet je hem niet als beloning een stapje naar achteren laten
> doen , maar gewoon even naar een omgeving lopen waar hij weer even alle
> stress kan laten zakken.

> Ik hoop voor jullie dat dat een beetje makkelijk zal verlopen.
>
> Gr Esther
> Stokpaardjes zijn op stal gezette idealen.

Ik heb gisteren vooral heel veel afgewisseld, steeds een paar enge dingen, paar dingen die hij al kon enz... Hij bleef lekker oplettend en leek ook voor het eerst echt te willen!
Vandaag liep hij zo de poort uit :). Op de beton veeeel stress wel, paar keer aan de grond gesnuffeld enzo. Toen hij wat relaxter was heb ik hem terug gezet en verder met rust gelaten. Korte sessie dus, maar ik vond het zeer goed zo! Daarbij heeft ie eigenlijk op woensdag normaal 'vrij'.
Ik denk dat we de juiste snaar hebben gevonden bij Ziggy!

Ik hoop ook dat de verhuizing vlot gaat en zonder al te veel stress, we zullen zien.
Volg datum > Datum: woensdag 11 augustus 2010, 15:0211-8-10 15:02 Nr:211657
Volg auteur > Van: Nataschadevreede Opwaarderen Re:210919
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: opmerkelijk artikel inz hoefbevangenheid Structuur

Nataschadevreede
Nederland

Jarig op 14-11

529 berichten
sinds 9-9-2007
lees het nu pas maar ondanks dat ze voor een fabrikant werkt is het wel interessant, en doet mij aan mijn huidige stal denken. Went mij even tot merel, jij hebt er ook gestaan. Weetje wat ik me nou altijd afvraag, is dat ondanks de meeste paarden te dik zijn en sommige echt veel te dik (voornamelijk de zogenaamde sobere rassen) hebben we tot nu toe geen HB gevallen. ja behalve die shetten die veel bijgevoerd kregen en nog stammen uit een ander beleid met andere stalhouder.

ik vraag me elke x af, omdat je zoveel over HB hoort en meemaakt bij voornamlijk paarden die in de wei staan. hoe het komt dat op deze stal we tot u toe nog geen last van hebben (houden zo natuurlijk)! en gelukkig maar, maar dat zet me wel aan het denken! wat is dan de factor die de emmer niet/net niet doet overlopen.... of kan de emmer nog overlopen maar is dat een kwestie van tijd en aanleg?

Ik weet overigens niet of ik de text helemaal begrijp:

Oke grote hoeveelheden fructaan kan voor problemen zorgen, maar zowel in de winter als in de zomer krijgt een paard volgens hen nooit te veel fructaan binnen dat dit voor problemen zorgt. Je moet meer kijken naar de iname van calorien en het gewicht van het dier... overgewicht voornamelijk wat al langere tijd speelt kan leiden tot IR wat weer risico op HB vergoot. Dus HB kan nooit zomaar komen doordat ze op een vette wei staan vandaag, maar is een gevolg van "opstapeling" net als mensen diabetes krijgen omdat lang ongezond hebben geleefd...

Als ik dit goed heb begrepen, klinkt het logisch en volgens mij wel iets wat we al wisten of ten minste waar ik veel mensen op dit forum over hoor: paard sober houden en voldoende beweging geven! Ik weet niet precies wat het % van te dikke paarden in nederland ong. is maar ik hoorde laatst iets van de helft of meer??? gecombineerd met dat ik het gevoel heb dat HB nu meer voorkomt (of klopt dat niet?) dan een paar jaar geleden. Wellicht dat het ook iets te maken heeft dat de meeste paarden die veel/heel jaar rond in de wei staan meestal van recreatie ruiters zijn, die wellicht niet altijd veel met hun paarden werken/ of helemaal niet. ten minste ik kan daarbij wel iets voorstellen, wellicht heb ik het verkeerd. Is wel een onderzoek waard!
Volg datum > Datum: woensdag 11 augustus 2010, 15:1011-8-10 15:10 Nr:211658
Volg auteur > Van: Mariss Opwaarderen Re:211621
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Pigmentverlies Structuur
Mariss
Schouwen-Duiveland
Nederland


661 berichten
sinds 19-9-2004

Idd zie http://www.hippolyt.com/de/beratung-und-aktuelles/futterjournal/ausgabe-3/97-kupfermangel

hoe dat kan komen ? gewoon door te weinig koper in het hooi en/of op de wei ....... ;-)
Volg datum > Datum: woensdag 11 augustus 2010, 15:4711-8-10 15:47 Nr:211659
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:211658
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Pigmentverlies Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005

Mijn 15-jarige schimmel begon ruim een half jaar geleden pigment rondom de mondhoeken te verliezen. Het enige dat toen veranderd is, is dat er geen muessli meer in ging, waarvan hij voorheen een halve schep kreeg.
Een 'bevriende' schimmel met hetzelfde probleem maar dan rond de ogen, herkreeg zijn pigment door gebruik van de himalayasteen. Die hangt er nu dus weer, maar nu na 2 maanden heeft dat op Cadiz nog weinig effect.
Volg datum > Datum: woensdag 11 augustus 2010, 18:0611-8-10 18:06 Nr:211660
Volg auteur > Van: Kynshiri Opwaarderen Re:211654
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: chipverplichting Structuur

Kynshiri
Kasterlee
België

Jarig op 24-1

454 berichten
sinds 3-6-2007

de mijnen zijn uiteindelijk ook gechipt omdat het in België wel moest.en qua pijn valt dat allemaal best mee hoor. dat aspect steekt me dus niet echt tegen. toch blijf ik het een dom systeem vinden. men schermt altijd met 'jamaar in geval van diefstal', maar het systeem is gewoon zo lek als een zeef! =-) . je kan die chips zo onklaar maken en er een nieuwe naast duwen, duw was nou anti-diefstal?? ook kunnen verschillende landen chips uit het buitenland niet eens lezen met hun scanners. (zo kwam het voor dat een paard dat uit NL kwam toch maar een 2e chip moest omdat hij naar België verkocht was en men daar de chip niet kon lezen). een irisscan had ook gewoon met een apparaatje afleesbaar kunnen zijn en is bovendien niet veranderbaar. als het dus echt oprecht om de registratie en diefstalbeveiliging ging, dan hadden ze beter dat gedaan. t probleem (wat mij betreft) is vooral dat er vooral centjes moesten rollen en dat men uiteindelijk met een niet ideaal systeem akkoord is gegaan.
Volg datum > Datum: woensdag 11 augustus 2010, 18:1211-8-10 18:12 Nr:211661
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:211659
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Pigmentverlies Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
Een tekort aan koper kan ook ontstaan door een teveel aan zink.

Karen
Volg datum > Datum: woensdag 11 augustus 2010, 18:5011-8-10 18:50 Nr:211662
Volg auteur > Van: Gaelle Opwaarderen Re:211660
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: chipverplichting Structuur

Gaelle
Belgie

Jarig op 9-6

383 berichten
sinds 15-5-2010
>_<

Chip is dus totaal overbodig..
Die irisscan is wel een goeie ! :-o
Volg datum > Datum: woensdag 11 augustus 2010, 19:0811-8-10 19:08 Nr:211663
Volg auteur > Van: Trudy Opwaarderen Re:211662
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: chipverplichting Structuur

Trudy
Nederland

Jarig op 19-8

1857 berichten
sinds 11-10-2004
Behalve ,als je een DUUR paard hebt hè.

De wereld volgens hans
Een motto wordt een principe als men eraan vasthoudt, ook als het niet uitkomt
About Linux Ubuntu Reacties Verkiezingsmarkt Midden-Drenthe Winter in Mantinge – Drenthe Gepost door: Hans | juni 21, 2009 Chippen paarden gevaarlijkZo het is bijna 1 juli. Het moment dat chippen van paarden verplicht wordt. Nou ja verplicht. Er zijn een aantal escapes in het verhaal. Onder bepaalde omstandigheden, lees bezwaren,kan je ervoor kiezen om op basis van DNA je paard te registreren,.

Aardig dat het ministerie en de PVE hier zo uitgebreid aandacht hebben gegeven[niet dus] In de informatie brochures wordt hier nog steeds geen woord over gerept. Net zo goed het ministerie nog steeds volhoudt in haar informatie voorziening dat chippen in overeenstemming is met Brusselse besluitvorming. Een gotspe. Brussel vraagt niet om chippen maar om identificatie en laat de landen vrij voor welke methode zij kiezen.

Ook vreemd is dat opti reading of irisscanning niet als alternatief wordt geaccepteerd. Terwijl het bij mensen, luchtverkeer, wel wordt doorgevoerd. Irisscanning is namelijk wel veilig, uniek en steeds makkelijker in gebruik.

Wat ik mijzelf ook afvraag of de maatregel niet discriminerend is. De dure sportpaarden zijn vrijgesteld van chippen. Jawel U leest het goed. De bekende amazones en ruiters hebben succesvol protest aangetekend. De PVE weet namelijk niet wat het effect is van chips op GP paarden gezien hun hoge graad van training en met name de doorbuiging techniek op de hals.[daar waar de chip wordt ingebracht] Het kan natuurlijk ook zijn, en het zal zeker meegewogen hebben, om te voorkomen dat een amazone als van Grunsven en plein publiek het besluit zou aanvallen. Dan zou het hek van de dam zijn. Dus daar heeft de PVE snel de korte bocht genomen.

Wij weten het wel: Levensgevaarlijk. Maar dit geldt niet alleen voor GP paarden, maar voor alle paarden. Ook op lagere trainingsniveau’s. Helaas is het ministerie, met haar chipkruistocht, daar doof en blind voor.

Ook blijft het merkwaardig dat Duitsland, als grootste paardenland, gewoon zijn eigen beleid volgt. Van enige harmonisatie op EU niveau is geen sprake. Duitsland blijft mordicus tegen om de bekende redenen: het is te gevaarlijk.[en gelijk hebben ze]

Het wordt natuurlijk nog bonter als je je paard in duitsland laten merken en registreren. Dan is het ineens een duits paard en geldt de nederlandse chipplicht ineens niet meer. Voor mensen in het Oosten van het land een prima oplossing. Paard wordt getekend en krijgt een brandmerk en een paspoort en klaar is men. Geen chip nodig.

Al met al is de maatregel van dit kabinet een farce. Een aanfluiting dat alleen gebaseerd op de ondeskundigheid of onwil zo U wilt van de medewerkers van het minsterie.

Ook Groenlinks blijft op dit punt zijn ogen stijf dicht houden. Zijn alle die paardenliefhebbers, topsporters, dierenartsen en specialisten nou echt zo gek of is er meer aan de hand? Dat zou GL zich eens moeten afvragen ipv blind achter de eenzijdige rapporten van het ministerie aan te hobbelen.

Dus de rechten van het dier in de grondwet en de chip uit het paard. Lijkt mij een goed plan. Er zijn betere oplossingen dan chippen.

In elk geval worden de escapes procedures massaal gebruikt. Niet alleen door de recreanten maar ook diverse fokstallen omzeilen het chippen. Dit betekent dus dat traceability van paarden in europa en dus ook nederland bij voorbaat is mislukt. Al was het alleen maar om het feit dat elk land zijn eigen systeem hanteert.

ijzer/zweep/spoor/bitloos,maar niet stuur-of hopeloos.!
grandioos!YES!
Volg datum > Datum: woensdag 11 augustus 2010, 19:1211-8-10 19:12 Nr:211664
Volg auteur > Van: Anja S Opwaarderen Re:211643
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: chipverplichting Structuur

Anja S
Nederland


478 berichten
sinds 3-7-2010
Trudy schreef op woensdag 11 augustus 2010, 10:07:

> Tony schreef op woensdag 11 augustus 2010, 5:31:
>
>>

> in je paard spuit .
> Wat jij uitkraamt neem ik al vanaf t begin absoluut niet serieus.
> ijzer/zweep/spoor/bitloos,maar niet stuur-of hopeloos.!
> grandioos!YES!

:-M
Volg datum > Datum: woensdag 11 augustus 2010, 19:3411-8-10 19:34 Nr:211665
Volg auteur > Van: Gaelle Opwaarderen Re:211664
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: chipverplichting Structuur

Gaelle
Belgie

Jarig op 9-6

383 berichten
sinds 15-5-2010

Waarom is die chip zo gevaarlijk dan?
Denk nu dat honden ook gechipt moeten worden (of ben ik zo fout?)
Mijn hond heeft zo een 5 jaar geleden een tattoo in haar oor gekregen dus voor haar is een chip niet nodig...

Brandmerken vind ik dan niet zo diervriendelijk :-P
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 14111½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact