InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 14400½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: zondag 17 oktober 2010, 8:1217-10-10 08:12 Nr:215988
Volg auteur > Van: Stephanie Pots Opwaarderen Re:215985
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: kruiden hooi Structuur
Stephanie Pots
Nederland


454 berichten
sinds 27-2-2010
>
> En als je echt wilt weten wat er aan de hand is - vraag het paard - Steph
> kan je vertellen hoe dat werkt.......... ;-)

LOL LOL

Ik wil het wel vertellen, maar graag met respect luisteren LOL LOL
Volg datum > Datum: zondag 17 oktober 2010, 9:0417-10-10 09:04 Nr:215989
Volg auteur > Van: Aafke Opwaarderen Re:215966
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mag je een ander dwingen om bitloos te rijden? Structuur

Aafke
Nederland

Jarig op 15-10

2190 berichten
sinds 8-7-2007
Spirithorses schreef op zaterdag 16 oktober 2010, 22:46:

> Maar het gaat toch niet alleen om hún plezier? Toch ook om het plezier van
> de paarden?

Nog even een kleine reactie op dit (vandaag verder niet... verjaardag vieren van dochterlief die 19 wordt en verjaardag van mezelf afgelopen vrijdag)

Het plezier van de paarden... daar gaan mijn gedachten een andere extreme kant op. Doe je een paard er wel een plezier mee om op te gaan rijden?!

Afgelopen maandag weer eens gezien hoe tolerant een paard is (kan zijn) De paardentandarts die in hun mond mag komen, klemmen erop... zelfs een pijnlijke behandeling en dan toch superbraaf blijven staan.... omdat het wordt gevraagd door ons.

Paardrijden doen we voor ons plezier (of geldwinning)

Hier in de buurt is iemand die een aantal fjorden heeft, staan in een stuk eigen bos ± 3 ha. met daaraan grenzend een weidegebied van nog eens ± 3 ha. Dieren lopen daar vrij rond, natuurlijke schuilplekken. Wordt verder niets mee gedaan. Krijgen enkel hooi bij in de winter.
Elke dag zijn die mensen te vinden bij hun paarden.... gewoon om er te zijn.

Geweldig om deze dieren door hun eigen bos te zien denderen/spelen.... (wat grenst aan een perceel grond van ons)

Tot zover even een gedachtenspinsel... (wordt vervolgd)
Volg datum > Datum: zondag 17 oktober 2010, 9:1417-10-10 09:14 Nr:215990
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:215989
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mag je een ander dwingen om bitloos te rijden? Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Aafke schreef :

> Het plezier van de paarden... daar gaan mijn gedachten een andere extreme
> kant op. Doe je een paard er wel een plezier mee om op te gaan rijden?!

Ja, nou, dat is inderdaad een discussie waarmee je vele kanten op kunt.
Of je een paard een plezier doet om te gaan rijden is discutabel. Ook al gebruik je geen/weinig druk; je gaat iets doen omdat jij bedacht had dat dat zo leuk was. Er is altijd een vorm van druk, zelf als het paard het zichzelf oplegt om jou te plezieren.

Dan denk ik dat je, als je dan toch op een paard wilt gaan zitten, het het paard maar beter zo aangenaam mogelijk kunt maken en dat is dan voor mij weer de reden dat ik bitloos, zweeploos etc met ze rijd. Omdat ondertussen nou eenmaal bewezen is dat dat beter voor ze is.

Groet, Pien
Volg datum > Datum: zondag 17 oktober 2010, 9:5417-10-10 09:54 Nr:215991
Volg auteur > Van: lore Blancke Opwaarderen Re:215990
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mag je een ander dwingen om bitloos te rijden? Structuur

lore Blancke
Belgie


20 berichten
sinds 9-7-2010
Je wilt je paard niet dwingen,
waarom zou je dan je kinderen willen dwingen.
Jij blijft gewoon bij jou mening, en ik geloof echt wel dat ze ooit gaan inzien dat dat ook beter is...
Groetjes, Lore
Volg datum > Datum: zondag 17 oktober 2010, 10:1217-10-10 10:12 Nr:215992
Volg auteur > Van: lies zondag Opwaarderen Re:215949
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: berichtje uit een andere wereld Structuur
lies zondag
Nederland


184 berichten
sinds 15-5-2005
In deze wereld is het het geld dat de grootste rol speelt, niet de liefde voor het dier. Vaak besproken, maar zelden zo treffend geillustreerd als in dit berichtje dacht ik.
Wel alle kennis bezitten om het dier economisch uit te buiten, maar niet investeren in de kennis om het mentaal en fysiek gezond te houden: wel klonen en embryo's transplanteren maar afmaken als er HB in het spel is. :-(
Absurd.
Volg datum > Datum: zondag 17 oktober 2010, 10:2317-10-10 10:23 Nr:215993
Volg auteur > Van: Geertje Opwaarderen Re:215970
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Reactie op het weer Structuur

Geertje
Den Haag
Nederland

Jarig op 17-3

1315 berichten
sinds 17-12-2005
Haha zeker niet de enige :-D! Ik was gaan rijden met Zaf, in het begin was hij gewoon wat frisser. Op de helft besloot hij dat hij geen zin had om alleen verder te gaan (en aangezien hij niet meer de jongste is en vrij duidelijk is in wat hij wel en niet wilt en dat niet doet om te kloten, respecteer ik dat dan). Op de terugweg nog wat oefeningetjes gedaan en INEENS ontplofte meneer als een jonge god :-M . Bokken dat ie deed joh, hihi. De rest van de terugrit liep hij op veertjes, alleen maar lopen springen en doen. Ik kan er altijd wel om lachen Grinn! .
Volg datum > Datum: zondag 17 oktober 2010, 10:3217-10-10 10:32 Nr:215994
Volg auteur > Van: Anja S Opwaarderen Re:215983
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mag je een ander dwingen om bitloos te rijden? Structuur

Anja S
Nederland


478 berichten
sinds 3-7-2010
angelique hage schreef op zondag 17 oktober 2010, 1:57:

> Maar ja, rijden zonder bit, da's volgens
> hem toch echt onmogelijk. En tja, eerlijk is eerlijk, mijn dochter en ook
> ikzelf kunnen helaas voorlopig nog niet het tegendeel bewijzen.

Angelique, we hebben het hier inderdaad heel uitgebreid over gehad (je kent me dus ik bedoel het niet lullig of vals) ... voor de overige lezers, dit is niet kwaad geschreven of kwaad bedoeld ... maar, kunnen jij en je dochter je zoon dan wel met bit overtuigen? Ik bedoel, hoe lang rijden je kinderen, hoeveel onderwijs hebben ze gehad in het paardrijden, hoeveel onderwijs heb jij en hoe goed ben jij als ruiter? ... mijns inziens rijden ze met of zonder bit net zo "slecht". Het gaat niet om het paard of de pony, die kan echt wel lopen, het gaat om de ruiter ... hoe goed is die? Alleen hierom zou ik het bit alleen al verbieden!
Volg datum > Datum: zondag 17 oktober 2010, 10:5017-10-10 10:50 Nr:215995
Volg auteur > Van: Virginie Walgraeve Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Problemen met hooi... Hoe lossen jullie het op? Structuur

Virginie Walgraeve
Aalter
België

Jarig op 1-12

9 berichten
sinds 26-7-2005
Hallo,
Tot en met vorige winter stonden mijn 2 warmbloeds en 3 pony's overdag buiten en 's nachts op stal. Nu heb ik besloten om ze ook 24/7 buiten te laten. Er zijn 3 grote schuilstallen.
Vorig jaar kregen ze 3x dag voordroog. De pakjes waren duur, maar wel zeer kwalitatief. Maar er zat enkel italiaans raaigras in. Na wat onderzoek gedaan te hebben, heb ik gezien dat enkel Italiaans raaigras zijn nadelen voor paarden heeft waaronder het hoge fructaangehalte. Ook heb ik gelezen dat je beter een mengeling van verschillende grassoorten aan je paarden voert. Klinkt logisch.
Nu heb ik intussen al bij 2 verschillende leveranciers enkele pakjes hooi gekocht.
Het hooi van de eerste leverancier bleek ook alleen te bestaan uit italiaans raaigras, dus te éénzijdig.
Het hooi van de 2de leverancier is een mengeling van weidegras en ziet er wel smakelijk uit. Probleem is natuurlijk het stof. Ze krijgen een pakje 's morgens en een pakje 's avonds en ik schud alles zo goed mogelijk uit om het stof weg te krijgen. Als je goed kijkt zie je van die kleine partikeltjes om de halmen zitten. Mijn paarden hoesten wel niet van het stof, maar ik veronderstel dat het aanwezige stof, sporen- en/of schimmelelementen in het hooi toch niet gezond kan zijn.
Nu herinner ik mij terug dat enkele jaren geleden dat de reden geweest is waarom ik toen ben overgeschakeld naar voordroog. Ik heb dus al bij verschillende leveranciers gekocht en telkens komt hetzelfde probleem terug.
Hoe lossen jullie dit op? Want ik weet nu echt niet meer wat ik ze moet geven gedurende de winterperiode :-(

Bedankt voor jullie antwoord.
Virginie
Volg datum > Datum: zondag 17 oktober 2010, 11:0517-10-10 11:05 Nr:215996
Volg auteur > Van: Cindy Sarodnik Opwaarderen Re:215812
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: opgezette lymfeklieren Structuur
Cindy Sarodnik
Nederland


12 berichten
sinds 4-9-2009

Ja ik heb die van mij nu bijna 4 jaar, maar ze heeft het nog nooit gehad! Maar ze staat nu wel op een andere wei/stal als voorheen en ze staat nu iedere dag buiten. Op de oude stal stonden ze minder lang buiten per dag, zondags nooit en wel vaker niet als het slecht weer was. Misschien dat het daar ook mee te maken heeft?
Ze zijn nu al een stuk minder dik, maar je ziet het wel nog.Ook voel ik duidelijk 2 bolletjes als ik onder haar keel voel(lymfeklieren??) waarvan de eene dikker is dan de ander en de kant met het dikkere bolletjes daar is haar gezicht ook dikker opgezwollen.
Volg datum > Datum: zondag 17 oktober 2010, 11:1417-10-10 11:14 Nr:215997
Volg auteur > Van: Marlies Sanders Opwaarderen Re:215982
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Cedric gezien Structuur

Marlies Sanders
Nieuwdorp
Nederland

Jarig op 6-8

2752 berichten
sinds 11-7-2009

Ja, echt leuk om te zien....
Volg datum > Datum: zondag 17 oktober 2010, 11:1717-10-10 11:17 Nr:215998
Volg auteur > Van: Marlies Sanders Opwaarderen Re:215986
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Cedric gezien Structuur

Marlies Sanders
Nieuwdorp
Nederland

Jarig op 6-8

2752 berichten
sinds 11-7-2009

Wel een beetje andere "setting" , toch, Piet?
Wat een wereld, he....
Volg datum > Datum: zondag 17 oktober 2010, 11:2617-10-10 11:26 Nr:215999
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:215927
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: wie komt nu chatten? 16.09 uur Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
werkt de chatbox dan nog? Ik zie heel andere mensen online bij de chatbox dan bij het forum.
Volg datum > Datum: zondag 17 oktober 2010, 12:0817-10-10 12:08 Nr:216000
Volg auteur > Van: Dani62 Opwaarderen Re:215993
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Reactie op het weer Structuur

Dani62
Nederland


708 berichten
sinds 29-7-2009
Ha ha, als je die bokken uit kunt zitten is het zeker lachen Grinn! !!!

Ik heb er ook geen problemen mee, hoor, maar vroeg mij af om mijn paard daar zo extreem in is...

Gr, Dani
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 14400½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact