Wat ik allemaal doe met het paard is heel veel. Grondwerk, werken aan de hand, dubbele lijnen, lange teugelen, ook in het bos, schriktraining paraplu water zeil alles onder boven en tussen..
Oefeningen als zijwaarts achterwaart ook met een vrij paard, verhoging op en af ook achterwaarts, zadel dekens singel longeerzweep boven onder tussen knallen etc.
Tonnen, pionnen, balkjes cavalettie's sprongetjes, alles wat ik zie of merk dat kan beter, etc. etc.
Ik gebruik de clicker bij b.v hoeven uitkrabben dat was in het begin lastig, of spelletjes. Maar al het andere is zonder clicker duidelijk, middels
wijken voor druk en release. Ik ben wel begonnen met "opstappen"/begin naar opstappen. Verhoging staan, voet in beugel en wat druk, die stappen maak ik mits rust/stilstaan goed gaat, met de clicker.
Doordat ze al meer balans krijgt in alle gangen, en ontspant teugeldruk begrijpt, rug spieren traint, heb ik wat dat betreft wel vertrouwen in dat de rug tzt ook wat ruitergewicht zou kunnen dragen.
Aafke geweldig dat het zo is gegaan, dat moet een heel fijn gevoel zijn.
Sandra ik volg ook steeds mijn gevoel en dat gaat erg goed, ik kan haar goed lezen. Doe alles alleen en het liefst midden in de bak, zodat zekerheid van rust en acceptatie daar duidelijk is in alles wat we doen.