Spirithorses schreef op donderdag 2 december 2010, 23:08:
> Ik kan me niet voorstellen dat een eczeemdeken van invloed is op de
> aanmaak van wintervacht. Een eczeemdeken is namelijk niet gemaakt om warm
> te houden en dus zal deze dat ook niet doen en dus is het niet van
> invloed. De eczeemdekenpaarden hier, 3 stuks waarvan er inmiddels één
> verhuisd is naar Utrecht, hebben allemaal een perfecte wintervacht,
> Bombita wat minder, maarja, die is ook niet meer gezond en heeft ook veel
> andere kwalen.
>
Ik kan het ook niet verklaren.
Ik dacht misschien dat haar vacht beschadigd wordt door die eczeemdeken?
Ze krijgt wel wintervacht hoor, maar het is fijn en breekbaar haar. En niet zo lang als vroeger en ook niet zo dicht als bij onze andere pony's.
Tegen eind januari/februari krijgt ze meestal nog wat langere haren ertussen.
Maar zo'n echt wollige wintervacht waar je je handen in kwijt kan, dat heeft ze niet meer.
Ze is wel half volbloed/ half Quarter, dus met een welsh cob zoals Puzzle ofzo hoef ik haar niet te vergelijken.
Maar vroeger had ze echt een betere wintervacht, dat valt mij wel op.
> Wat trainen betreft; mijn paarden werken toch wel de nodige uurtjes en ze
> zweten nauwelijks, óók die met de dikke wintervachten niet. En als het een
> dag relatief warmer is stap je ze gewoon wat langer uit. Ik zie geen enkel
> bezwaar in de combinatie trainen (ach ja, wat is 'trainen') en
> wintervacht. Je bent het je paard onder alle omstandigheden verplicht om
> uit te stappen totdat hij/zij niet meer warm aanvoelt. Nog vochtig is geen
> probleem, als de huid en de vacht maar niet meer warm is.
>
> Zweten kan ook een teken van overvragen, stress en slechte conditie zijn
> he.
Puzzle staat in de winter na 2 rondjes galop op de weide te hijgen met z'n tong op z'n tenen. Ok, geen conditie. Er wordt inderdaad niks mee gedaan. Maar in de zomer heeft hij net zo goed geen conditie en dan kan hij wel wat zotter lopen doen zonder daar last van te krijgen. Puzzle-beest raakt een tikkeltje oververhit met die dikke winterjas van hem, vermoed ik. Die is met dit weer helemaal in z'n nopjes en zo gek als een achterdeur.
Nu rijd ik Pête nog amper. (Ik ga alleen nog af en toe buiten wat stappen met haar.)
Maar vroeger gebeurde het regelmatig wel eens dat ik haar in het zweet reed. Ze was altijd op 10 minuten weer helemaal droog.
Ik zie bij andere mensen dat hun paarden veel sneller gaan zweten en ook veel langer nodig hebben om weer op te drogen.
Pête zou in de winter nooit op een buitenrit gaan zweten, zelfs niet als ik haar veel zou laten galopperen. Het paard van mijn stalgenoot komt altijd bezweet thuis, van diezelfde buitenrit als Pête. En hij blijft ook veel langer nat. En dat paard staat al sinds augustus onder een deken om de aanmaak van z'n vacht te beperken. (Stalgenoot claimt dat hij anders zo dik in de vacht komt dat ze helemaal niks meer met hem kan doen.)
En hij heeft een betere conditie dan Pête.