InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 14732 van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: maandag 20 december 2010, 20:1420-12-10 20:14 Nr:220966
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:220960
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Drinken Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Nymphaea schreef op maandag 20 december 2010, 19:16:

> Dus ik kan de boer best laten weten dat ook voor de gezondheid van de
> paarden het beter zou zijn moesten ze toch genoeg drinkwater hebben,
> nu heb ik schrik als ik dat via een briefje in zijn brievenbus steek hij
> problemen gaat maken. Want als je aan de drinkbak wilt komen, moet je denk
> ik al een heel groot deel op zijn erf. De wei ligt langs een straat maar
> dan kan je een landweg in (ik veronderstel een privéweg, maar er staat
> geen bord). Als je deze weg een stukje volgt tot in de bocht zie je de
> drinkbak pas.
> Zal hij dan niet zeggen dat ik mij moet bemoeien met mijn zaken en dat hij
> me zal aanklagen omdat ik op zijn erf kom ?

Wat denk jij wie er meer ervaring in paardenhouden heeft, jij die nog geen eigen paard heeft of die boer vanwie de paarden er verder gezond en braaf uitzien, die bovendien elke dag op vaste tijdstippen hooi gebracht krijgen?

Paarden zijn over het algemeen prima in staat het water zelf open te houden dmv hun adem of met hun voeten. Ook al lijkt een bak in eerste instantioe bevroren, er is meestal wel een gat in een hoek die gewoon open is. Je moet niet het ijs in die hele bak stuk hakken maar slechts een hoek, dan wordt het ijs niet zo dik. Die boer zal dat vast wel weten. Anders waren zijn paarden met dit weer allang omgekiept!

Groet, Pien
Volg datum > Datum: maandag 20 december 2010, 20:3320-12-10 20:33 Nr:220967
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:220877
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Verhaal over Natuurlijk Bekappen Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Mijn buurman heeft een NBer die elke 2 a 4 weken de hoeven van zijn paarden doet (IK) en dat vind ie toch handiger als zelf doen ;-)

Nils en Olly :-)
Creatief met IJzer,
maar niet aan mijn paard
Volg datum > Datum: maandag 20 december 2010, 20:3420-12-10 20:34 Nr:220968
Volg auteur > Van: Nymphaea Opwaarderen Re:220966
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Drinken Structuur

Nymphaea
Homepage
Houthalen
Belgie

Jarig op 10-9

130 berichten
sinds 20-11-2010
Wow, ik voel me een beetje aangevallen hier...

Ik heb de hele bak rondgevoeld aangezien ze aan de draad staat en elk stukje was nu eenmaal dik bevroren, als er delen ontdooid waren had ik hier nog niet eens gepost !

Ik heb niets gedaan bij de boer omdat ik hier na wou vragen wat ik het beste kan doen omdat ik inderdaad de kennis niet volledig heb omdat ik geen paard heb

en dan krijg ik te horen dat ik mij niet moet moeien omdat hij het misschien beter weet omdat hij een paard heeft?
MAAR ...
Iemand die dan een paard op stal heeft en hem krachtvoer geeft weet dan ook meer dan mij omdat hij of zij nu eenmaal een paard heeft ?? Neen denk het eerlijk gezegd niet aangezien ik bijleer over hoefijzers en over bitten en dergelijke en wat dit met een paard doet, er zijn genoeg mensen die paarden hebben/ kopen en er te weinig tot niets van weten dus het hebben van een paard is niet echt een referentie voor kennis over paarden.
En dit hele forum is in het leven geroepen omdat mensen vragen willen stellen over hoe ze hun paarden moeten houden.
Elke dag komen er onderwerpen bij hoeveel hooi hun paard moet of hoe ze hun paard moeten trainen, deze mensen hebben ook paarden, maar zij weten het ook niet zeker.

Ik heb niets aangegeven omdat ik inderdaad ook vind dat de paarden er gezond uitzien, maar omdat er zoveel mensen toch vinden dat de paarden wel vloeibaar water moeten hebben vroeg ik wat ik nu misschien zou moeten doen... Ik probeer tenminste kennis te halen en mij bij te scholen dus moet je mij daar niet op aanvallen 8-S
Volg datum > Datum: maandag 20 december 2010, 20:4020-12-10 20:40 Nr:220969
Volg auteur > Van: Nathalie Lagasse Opwaarderen Re:220860
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Drinken Structuur

Nathalie Lagasse
Homepage
Oost-Vlaanderen
Belgie

Jarig op 28-3

1662 berichten
sinds 24-1-2005
Hoi,

Hier hebben ze nog steeds nood aan water hoewel er massa's sneeuw ligt. Ik voer ze momenteel helemaal achteraan op de wei omdat de bodem daar het best is, dus daar staan ze ook altijd nu. Om te komen drinken in de stal (verwarmde bak en verwarmlint op de leidingen, zalig!) moeten ze een (in hun ogen kennelijk) hele trek doen langs de mestplaats, over de miserabele paddock. Ze doen dit niet vaak uit zichzelf, ik zorg er voor dat ze minstens één keer per dag met mij mee komen en drinken (vooral zorgen dat Cesar daar tijd voor krijgt van de ongeduldige dames) en dan drinken ze echt veel.
Toen er geen sneeuw was dronk Lolita trouwens uit de plassen, en ik denk dat ze zich zo verwond heeft.
Wat denken jullie? Ik vind haar met een snijwonde in de straal en hoefbal, scherp en recht als van een mes, en bijna een centimeter diep, door het straalhoorn in het witte weefsel eronder. Ze is er gelukkig weinig gevoelig op, enkel op oneffen bodem, en het blijft nu in de sneeuw toch al een week heel zuiver.
Ik kan niks scherps bedenken waarmee ze dit gedaan kan hebben, behalve, dat ik wel zag dat ze het ijs van een grote plas had gebroken. Maar kan dat wel? Als ik het zelf brak zagen dat er wel scherpe randen uit, maar ik denk toch niet dat mijn rubberlaars er van zou scheuren.

besneeuwde groetjes,
Nathalie
Volg datum > Datum: maandag 20 december 2010, 20:4320-12-10 20:43 Nr:220970
Volg auteur > Van: Nymphaea Opwaarderen Re:220969
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Drinken Structuur

Nymphaea
Homepage
Houthalen
Belgie

Jarig op 10-9

130 berichten
sinds 20-11-2010
Misschien eerder zich verwond aan een steen ofzoiets dergelijks die onder de sneeuw lag en die ze niet zag? zeker als je het ijs vrij makkelijk te breken is ook met jouw rubberen laars..

Maar ik moet oppassen, want volgens sommige mensen weet ik niet hoe dat kan omdat ik geen eigen paard heb en dus geen kennis daarover
(ja sorry, maar dat stoort me toch een beetje...)
Volg datum > Datum: maandag 20 december 2010, 21:4720-12-10 21:47 Nr:220971
Volg auteur > Van: Fem Opwaarderen Re:220963
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hooitas!! Structuur

Fem
schoorl
Nederland

Jarig op 27-1

615 berichten
sinds 26-7-2010
Ik heb de hooitas aan een nylon koord (ve oud hooinet), met een musketonhaak door de handvatten van de hooitas. Het koord is over de balk (nok) van de schuilstal heen gedaan, zo blijft ie tot nu goed hangen.

This was a little girl's dream
I wish I had a horse
I wrote it down and prayed to God above
someday I'd have my own to love
Then one day the world was right...
- Mary Ann Kennedy-
Volg datum > Datum: maandag 20 december 2010, 22:1920-12-10 22:19 Nr:220972
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:220958
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Help 2 merries in nood!!!! Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Trudy schreef op maandag 20 december 2010, 18:53:

> Arabesk schreef op maandag 20 december 2010, 17:44:
>
>> Je kunt natuurlijk deze twee paardjes redden, maar realiseer je dat er
>> elke week gezonde dravertjes geslacht worden van 1,5 a 2 jaar oud met nog
>> een leven voor zich. En gezonde merries die dood moeten omdat ze in een
>> donkere kerker maar niet drachtig willen worden.
>
> Nou en??
> Moet dit nu meteen gebagetalliseerd worden?
> Als er wel iemand voor is.pfffff
> Over Blabla! Blabla! Blabla! Blabla! gesproken.
>

Het is weer de bekende discussie 'voor elk paard dat je redt gaat er een ander naar de slacht'

Als ik nog een plekje over heb en ik kan dat plekje geven aan een paard van 20 dat morgen naar de slacht gaat of een paard van 2 dat morgen naar de slacht gaat, dan kies ik voor die van 2, want die heeft nog een leven voor zich en dat ene plekje kan ik maar aan één paard geven.
Volg datum > Datum: maandag 20 december 2010, 22:3820-12-10 22:38 Nr:220973
Volg auteur > Van: Trudy Opwaarderen Re:220972
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Help 2 merries in nood!!!! Structuur

Trudy
Nederland

Jarig op 19-8

1857 berichten
sinds 11-10-2004
Arabesk schreef op maandag 20 december 2010, 22:19:

> Trudy schreef op maandag 20 december 2010, 18:53:
>
>> Arabesk schreef op maandag 20 december 2010, 17:44:

> Als ik nog een plekje over heb en ik kan dat plekje geven aan een paard
> van 20 dat morgen naar de slacht gaat of een paard van 2 dat morgen naar
> de slacht gaat, dan kies ik voor die van 2, want die heeft nog een leven
> voor zich en dat ene plekje kan ik maar aan één paard geven.

Paard van 20 heeft ook een leven.
Ligt eraan hoe je er naar kijkt.en wat je in je leven ontmoet.
Onzinverhaal.
1 leven is 1 leven
Ik ben bijna 60,geen familie etc.
Ik zou voor t paard van 20 kiezen,want dan hoop ik dat we samen oud worden.
heb een 17 jarige merrie gekocht,waar niemand meer mee uit de "voeten"kon.
beste plan geweest sinds tyden.
ijzer/zweep/spoor/bitloos,maar niet stuur-of hopeloos.
Volg datum > Datum: maandag 20 december 2010, 22:5520-12-10 22:55 Nr:220974
Volg auteur > Van: Monique Meijer Opwaarderen Re:220968
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Drinken Structuur
Monique Meijer
Op Haaid
Duitsland

Jarig op 22-5

3218 berichten
sinds 3-6-2005
Je schrijft:

"Want als je aan de drinkbak wilt komen, moet je denk ik al een heel groot deel op zijn erf. De wei ligt langs een straat maar dan kan je een landweg in (ik veronderstel een privéweg, maar er staat geen bord). Als je deze weg een stukje volgt tot in de bocht zie je de drinkbak pas."

en:

"Ik heb de hele bak rondgevoeld aangezien ze aan de draad staat en elk stukje was nu eenmaal dik bevroren, als er delen ontdooid waren had ik hier nog niet eens gepost!"

??

Je bent dus op zijn erf geweest om de drinkbak te controleren? Ik zou er niet bepaald blij mee zijn dat iemand dat op mijn erf zou komen doen.

Monique
Volg datum > Datum: maandag 20 december 2010, 22:5720-12-10 22:57 Nr:220975
Volg auteur > Van: Monique Meijer Opwaarderen Re:220969
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Drinken Structuur
Monique Meijer
Op Haaid
Duitsland

Jarig op 22-5

3218 berichten
sinds 3-6-2005
Nathalie Lagasse schreef op maandag 20 december 2010, 20:40:

> Hoi,
>
> Hier hebben ze nog steeds nood aan water hoewel er massa's sneeuw ligt. Ik

> denk toch niet dat mijn rubberlaars er van zou scheuren.
>
> besneeuwde groetjes,
> Nathalie

Indy heeft eens een scheur in een hoefbal opgelopen door een bevroren stuk blubber. Ijs breekt volgens mij sneller.

Monique
Volg datum > Datum: maandag 20 december 2010, 23:1120-12-10 23:11 Nr:220976
Volg auteur > Van: Marlies Sanders Opwaarderen Re:220974
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Drinken Structuur

Marlies Sanders
Nieuwdorp
Nederland

Jarig op 6-8

2752 berichten
sinds 11-7-2009

Nope, ik ook niet...
Op het moment controleer ik 4 a 5 x per dag de waterbakjes en geregeld zit de nippel vastgevroren.
De leidingen bevriezen niet, zit lint omheen, maar dat kan je niet zien(afgedekt)
Als ik die nippels dan weer los heb , drinken ze soms wel wat en soms niet, dus de dorst zal wel meevallen.
Maar als jij net komt voor ik ben langsgeweest, kan je al snel denken dat ik die dieren zonder water laat staan.
Ik moet er zo ie zo niet aan denken dat een ander, zonder mijn toestemming, op mijn terrein komt...en gaat kijken of ik er wel goed voor ben, 8-S
Kijk anderen vinden het ook zielig dat mijn paarden zonder deken voor de stal staan in plaats van met deken erin, ik denk, is hun eigen keuze, ze kunnen naar binnen, dus zo koud hebben ze het vast niet, ze kunnen ook een stukje wandelen, door de sneeuw en ijshopen, doen ze ook , zielig hoor als dat sneeuw in het haar plakt?
Volg datum > Datum: maandag 20 december 2010, 23:1720-12-10 23:17 Nr:220977
Volg auteur > Van: Nymphaea Opwaarderen Re:220975
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Drinken Structuur

Nymphaea
Homepage
Houthalen
Belgie

Jarig op 10-9

130 berichten
sinds 20-11-2010
Ja, het probleem is dat het niet duidelijk is aangegeven. Als er iets signalisatie stond was er nooit binnengewandeld, maar de eerste keer dacht ik dat het een vrije wandelroute was, maar toen zag ik het huis van de boer en dacht ik dat ik fout zat.
Maar ik ben regelmatig terug gegaan om te kijken naar de kudde, want het zijn mooie paarden.
En als ik ooit een paard koop, ben ik eigenlijk van plan bij deze boer te kopen omdat hij zijn paarden op een natuurlijke wijze houdt.
(moet het "waar" toch inspecteren, hihi)

Nee, maar als hij niet wou dat er mensen op deze weg kwamen kan hij dit makkelijk verhinderen ? Gewoon al een plaatje zorgt voor veel minder last (ik zou dan zeker niet op de weg komen). want er loopt een fiets / wandelroute tegenover de wei dus denk ik ook dat er regelmatiger mensen stoppen.
En met zo een bord mag hij als er iemand de weg betreedt ook de politie verwittigen, zonder zo een bord niet omdat een privéweg eigenlijk verplicht moet aangegeven worden met zo een bord.
Volg datum > Datum: maandag 20 december 2010, 23:2620-12-10 23:26 Nr:220978
Volg auteur > Van: Nymphaea Opwaarderen Re:220976
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Drinken Structuur

Nymphaea
Homepage
Houthalen
Belgie

Jarig op 10-9

130 berichten
sinds 20-11-2010
Marlies Sanders schreef op maandag 20 december 2010, 23:11:

>
> Nope, ik ook niet...
> Op het moment controleer ik 4 a 5 x per dag de waterbakjes en geregeld zit

> stal staan in plaats van met deken erin, ik denk, is hun eigen keuze, ze
> kunnen naar binnen, dus zo koud hebben ze het vast niet, ze kunnen ook een
> stukje wandelen, door de sneeuw en ijshopen, doen ze ook , zielig hoor als
> dat sneeuw in het haar plakt?

Nou, op het terrein komen is veel gezegd. Zie mijn vorige post. Ik ga echt niet in de wei hoor >.> Ik sta gewoon op een weg die mogelijk openbaar is, maar ook mogelijk privé.
Maar ik vind ze niet zielig. Ze staan altijd buiten, geen beschutting, maar daar hebben ze geen last van. Hun manen zitten vol knopen die je er nooit uit zult krijgen, de enige optie zal manen afknippen zijn. Maar dat stoort me allemaal niet. Hun hele snuit hangt vol sneeuw, ik weet goed genoeg dat een paard daartegen kan, heb ook het boek paardnatuurlijk gelezen gelijk zovelen hier.
Maar in dat boek staat nu eenmaal niets over drinkgedrag in de winter ?
Ik wou gewoon vragen als ze voldoende hebben aan sneeuw eten en ijs likken gewoon voor hun gezondheid. Ze zien er gezond uit dus ik persoonlijk heb er geen probleem mee met ijs likken, maar ik wou gewoon vragen als dit voldoende was omdat iedereen hier sowieso water bijgeeft.
Nu met de eerste posten was mijn hart gerust gesteld
Maar nu dacht ik ook. Misschien lekken de paarden niet aan ijs en eten ze minder sneeuw omdat ze juist van jullie vers water krijgen ?

en ik was vrij ongerust, omdat de ijslaag op de waterbak dik was. Die krijg je niet zo met een hamer kapot geklopt hoor, ik denk dat die ijslaag er al een paar dagen/weken ligt.
Volg datum > Datum: maandag 20 december 2010, 23:3920-12-10 23:39 Nr:220979
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:220978
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Drinken Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Nymphaea schreef
> en ik was vrij ongerust, omdat de ijslaag op de waterbak dik was. Die
> krijg je niet zo met een hamer kapot geklopt hoor, ik denk dat die ijslaag
> er al een paar dagen/weken ligt.


Misschien vind je mij een kritische zeur, nou dat moet dan maar.

Als jij werkelijk ongerust was had je bij die boer kunnen aankloppen en daar vragen stellen ipv hier.
Eenieder weet dat een dier (mens, paard) geen 24 uur zonder water kan. Paarden die niet kunnen drinken gaan dood. Ze leven nog, de bak was bevroren dus haalden ze klaarblijkelijk hun water ergens anders vandaan.

In de 'natuur' hebben paarden ook niet de permanente beschikking over water. Wie weet hakt de boer het ijs eens per dag stuk of staat er om de hoek een megagrote ontdooide drinkbak. Ik ken paardenmensen die hun paard(en) twee keer per dag te drinken geven in een emmer of als ze de weide afkomen. Die paarden doen het verder prima. De hele dag doorlopend kunnen drinken is dus blijkbaar een gewoonte. Als je bij mij komt kijken zie je ook een aantal bevroren waterbakken en zou je kunnen denken dat de paarden niet kunnen drinken. Maar aan het andere eind van de weide is er een die beschutter staat en die houden we open.

Groet, Pien
Volg datum > Datum: dinsdag 21 december 2010, 1:0121-12-10 01:01 Nr:220980
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:220973
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Help 2 merries in nood!!!! Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Trudy schreef op maandag 20 december 2010, 22:38:

> Arabesk schreef op maandag 20 december 2010, 22:19:
>
>> Als ik nog een plekje over heb en ik kan dat plekje geven aan een paard

> heb een 17 jarige merrie gekocht,waar niemand meer mee uit de
> "voeten"kon.
> beste plan geweest sinds tyden.
> ijzer/zweep/spoor/bitloos,maar niet stuur-of hopeloos.

Ben het met je eens hoor, Trudy ... hier ook een pony lopen van bijna 24 jaar, niets mis mee en die kan met gemak 30 of 35 jaar worden. Ik vind 20 jaar ook niet te oud!
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 14732 van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact