InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 14831½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: zaterdag 15 januari 2011, 10:4915-1-11 10:49 Nr:222461
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:222453
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wassen met sebacil HOE? Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Animu Luce 2KP schreef op vrijdag 14 januari 2011, 23:12:

> Het been zou ik behandelen met pure teatree of lavendelolie.
> Tea tree is het wondermiddel van de aboriginals, heel krachtig, puur
> natuur en niet schadelijk voor het milieu of de mens. En dan bewegen...
> Laten werken, zodat hij zweet en via de huid een deel van zijn afvastoffen
> uit de lever kan kwijtspelen.
>
> Succes ;-)

In het geval van mijt heb je toch een ander probleem dan bij huidziektes. Misschien is er sprake van verminderde weerstand maar de link darm-huid problemen zou wel eens helemaal niet op kunnen gaan omdat het om een simpele mijt besmetting gaat. Die kan iedereen oplopen, gezond of niet. In ieder geval zou ik die met sebacil oid behandelen want met teatreeolie krijg je het niet weg, bovendien zou het een fortuin aan teatree kosten om de benen van je paard goed in te smeren.
Iemand schreef het al: bij mijt moet je echt goed genoeg inwrijven zodat het middel met de huid in aanraking komt. Beste is zelfs scheren en dan smeren. En nog eens herhalen na een paar weken, helaas want je werkt wel met gif.
Volg datum > Datum: zaterdag 15 januari 2011, 11:1615-1-11 11:16 Nr:222462
Volg auteur > Van: Eline Horemans Opwaarderen Re:222459
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bloedonderzoek voor huidproblemen Structuur
Eline Horemans
Belgiƫ

Jarig op 26-7

18 berichten
sinds 14-1-2011

Hoi,

bedankt voor de verduidelijking over rainrot. Ik vraag zeker ook aan de dierenarts of het dat zou kunnen zijn.
De antibiotica werkt wel een beetje. De korstjes zijn toch wat minder. Maar die zijn ook eens bijna weg geweest bij een behandeling met gryseofulvine (tegen schimmel) maar ze kwamen gewoon agressiever terug. Of die antibiotica ze nu echt kan wegkrijgen, betwijfel ik want meestal werkt dat toch snel, niet?

Het probleem aan haar manen en staart lijkt me een andere oorzaak te hebben. Ik vraag nog eens of ze extra checkt op mijten en luizen. Zelf heb ik dat niet opgemerkt of gezien en zij vorige keer ook niet...we zullen zien.

Ze houdt ook vaak haar staart wat omhoog met onderaan haar staartwortel een knik naar boven. Ik zag dat nooit eerder bij haar (tenzij misschien een keer als ze hengstig staat) en nu doet ze het erg veel. Misschien herkent iemand dat?

Heel erg bedankt voor jullie antwoorden!
Eline
Volg datum > Datum: zaterdag 15 januari 2011, 11:1715-1-11 11:17 Nr:222463
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:222382
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Verse mest op de wei strooien? Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
@ Moniek, Doe je alle 4 de paarden apart, of neem je een gezamelijk monster?

Nils en Olly :-)
Creatief met IJzer,
maar niet aan mijn paard
Volg datum > Datum: zaterdag 15 januari 2011, 11:1715-1-11 11:17 Nr:222464
Volg auteur > Van: Eline Horemans Opwaarderen Re:222462
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bloedonderzoek voor huidproblemen Structuur
Eline Horemans
Belgiƫ

Jarig op 26-7

18 berichten
sinds 14-1-2011

De korstjes doen ook pijn. Als ik eraan kom en zeker als ik ze er probeer af te halen reageert ze niet erg blij.... (understatement)

groetjes en bedankt!
Volg datum > Datum: zaterdag 15 januari 2011, 11:3415-1-11 11:34 Nr:222465
Volg auteur > Van: Jestica Opwaarderen Re:222464
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bloedonderzoek voor huidproblemen Structuur
Jestica
Nederland


94 berichten
sinds 19-12-2010

Mijn merrie heeft winter2009/10 rainrot gekregen. Geen jeuk wel korstjes en daarna krijg je hele kale plekken. Rainrot heeft te maken met overvloedig regen of sneeuw in combinatie met te weinig weerstand. Deze bacterie moeten ze dan wel bij zich dragen of van een ander paard krijgen. Dus je moet dan zorgen dat de weerstand omhoog gaat( van stress kan de weerstand ook dalen) Ik heb haar een kuur van gedroogde echinacea gegeven. Daarna Kleefkruid voor haar huid. Sinds een jaar wordt ze natuurlijk gehouden, bij langdurig regenval krijgt ze een regenkleed op. Dit jaar heeft ze een prachtige vacht.
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 14831½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact