Dani62 schreef op zondag 17 april 2011, 20:56:
> Marianne Gomes schreef op zondag 17 april 2011, 20:12:
>
>> Hier staat alles in het wild, dus ik laat aan haar de keuze, zij weet echt
>> veel beter wat goed is voor Paard. Ik zal er alleen voor zorgen dat ik
>> volgende keer met camera klaar sta. Photographic onderbouwd bewijs.
>>
>
> Al zou ik de wei volstrooien met appels eet mijn paard het ook. Dat
> betekent niet dat het goed voor haar is.
Dus weer controlfreakerij, de wei volstrooien met appels. Het zou pas interessant worden als je die wei constant vol hebt met appels en dan zien of je paard elke keer al die appels op eet..!
Ik zeg dus duidelijk dat ik het aan Maya over laat, en die weet wat goed is voor haar.
Zelfs toen ze de bak met lekkertjes open had gekregen en ik het te laat door had, bijna een hartverzakking kreeg en alle doomscenarios al voor me zag ... ze had de hele zak eruit gehaald 15kg en toen ik goed keek, precies 3 keer het volume gegeten wat ze normaal krijgt. Niet meer niet minder - ik heb wel uit voorzorg de volgende drie beurten overgeslagen. That's all.
Dus de fabel dat ze de hele bak in een keer leeg zou eten - ook maar weer terug naar
Fabeltjes land.
Het paard is het meest slimme dier dat we kennen, en toch moeten we het betuttelen, niet vertrouwen, eten afpassen, controleren - nou niet met mijn Maya.
Jullie hebben jullie eigen vrijheid en mogen natuurlijk doen wat jullie willen.
Als een hond niet regelmatig te eten krijgt dan schrokt hij ook alles naar binnen alsof zijn leven er vanaf hangt. Als er altijd een bak met droogvoer staat, verdwijnt het zelfs bij een wilde weidehond zoals Lovche.
Misschien weet ik dan niks van paarden, maar ik kan wel observeren.
De hele wei staat vol met klaver en met paardenbloemen. Ze houdt van klaver maar betekend dat dat ze alleen maar klaver eet - nee hoor. Ze neemt een hapje klaver en dan gras en gras en weer een ander soort gras en dan een bloemetje van iets en dan een paardenbloemblaadje, grabbelt heel voorzichtig om de brandnetels heen. Oh een takje ook wel lekker. Gewoon leuk om naar te kijken. Ze heeft meer wei available dan ze nodig heeft, betekend dat dat ze de hele dag staat te vreten en gewoon dik is? Nou dus niet.
Mijn paard eet fruit - maar ik koop dus geen fruit voor haar. Dat haalt ze maar van de boom of de struik. En van mijn paprika's blijft ze af. Die zijn voor mij - jammieeee - uit de oven gevuld met Bulgaarse witte kaas - dubbel jammieeee!
Dus of een paard daar
hoefbevangen van zou kunnen worden ??? geen idee ! Ik in ieder geval niet