InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 15255½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: vrijdag 22 april 2011, 13:2022-4-11 13:20 Nr:228823
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:228818
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hengstenvraagjes Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Sieta schreef op vrijdag 22 april 2011, 10:31:

> Stel ik zou hem samen met zijn grote vriend (een ruin, die kent ie al
> vanaf dat ie een jaarling was, hij veulensmekt zelfs nog naar hem) en drie
> merries zetten. Altijd één merrie over dus. Heeft dat een kans van slagen
> of ben ik dan echt van lotje getikt?
> Is het met een ruin samen niet juist makkelijker dan twee hengsten, omdat
> de ruin veel minder drive heeft om die merrie te veroveren?

Wij hebben TWEE hengsten en een ruin. De twee hengsten kunnen "enigzins" samen (gaat goed totdat er een merrie hengstig is). Khabal staat bij ons samen met een ruin en twee merries (die allebei niet zo'n zin in hem hebben) en dat gaat prima. De ruin Jack is volledig geaccepteerd, zelfs als er een gewillige merrie tussen wordt gezet.
Khani daarentegen wil Jack doodmaken. Wel of geen merrie in de buurt doet er niet toe, Jack moet dood. Toch heeft hij daar vroeger mee in de wei gestaan. Opvoeding en omstandigheden zijn gelijk, maar de ene hengst accepteert een ruin dus wel, en de andere accepteert hem niet. Een ruin is een "ding" waarvoor ze van nature geen omgangsvormen ingeprogrammeerd hebben gekregen, dus het is denk ik een beetje onvoorspelbaar hoe het uitpakt. Khabal lijkt Jack een beetje te zien als een mislukte merrie die nooit hengstig wordt, maar voor Khani is Jack iets dat "erger" is dan een rivaliserende hengst (misschien wel iets dat geen paard is) en hier op het land gewoon niet thuishoort. Khani is voor de rest een zachtaardige hengst die laag in de rangorde staat, maar als ie Jack ziet dan slaan alle stoppen door.

> En hoe zou een hengst het wezen ruin zien? Vanuit de natuur gezien zou hij
> dat schepsel helemaal niet moeten begrijpen.. 'is het nou een merrie
> of.... huh...?'

Precies, daar zit het probleem. Er is wel wat voor die moordzucht te zeggen want een ruin heeft biologisch geen functie meer, maar legt wel beslag op de resources (voedsel). Ik geloof dat in de natuur meermaals is waargenomen dat hengsten een mislukt veulen afmaken. Zielig, maar wel het beste voor de kudde.

Frans
Volg datum > Datum: vrijdag 22 april 2011, 13:2322-4-11 13:23 Nr:228824
Volg auteur > Van: MarshaBart Opwaarderen Re:228820
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De voorhoeven van Bart Structuur

MarshaBart
Barsingerhorn
Nederland

Jarig op 10-9

590 berichten
sinds 5-9-2010
Arabesk schreef op vrijdag 22 april 2011, 11:29:

> Heb je al foto's van na je bekapping(en)? Je doet het hartstikke goed
> hoor, je weet precies wat je moet doen, dus ik vraag me af of je nog wel
> een 'echte' bekapper nodig hebt. Denk niet dat ie nog veel kan
> toevoegen/afvijlen :-P

Dank je!

Ik heb nog geen foto's gemaakt.
Nu zou het wel grappig zijn om ze in ieder geval van z'n achterhoeven te maken. Die zien er nu niet uit! De helft van zijn dubbele zool is weg. Op die plekken kon ik ook al de steunsels weghalen. Ik doe af en toe een stukje, anders gaat mijn rug eraan.
Ik was nog bang dat de dubbele zool er nu bij 1 achterhoef af ging, maar de ander is vanmorgen ook begonnen!
Er komt een veel mooiere/betere hoef onder vandaan! Wauw!
Ik zie wel al dat er enorm veel (bijna 1 cm) van de hoefwand en denk ook de hielen af moet, zodra de oude hoef helemaal weg is.
Ik vind het wel fijn als er een 'echte' bekapper komt kijken, zeker als ik straks een heel stuk hoefwand heb moeten verwijderen.

Zijn voorhoeven willen nog niet erg. Daar zit volgens mij ook echt een dubbele zool, daar was ik zekerder van dan achter. Ik wacht het maar rustig af. Achter is het ook spontaan begonnen.

Hebben jullie nog tips voor als ik er achter even niks meer af krijg? Een soort beginnetje maken? Weer een dagje wachten?

Ik ben wel super blij met dit forum, zo kunnen jullie me er doorheen praten! :-D

Liefs Marsha
Volg datum > Datum: vrijdag 22 april 2011, 13:3122-4-11 13:31 Nr:228825
Volg auteur > Van: Katrien Imbrechts Opwaarderen Re:228823
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hengstenvraagjes Structuur

Katrien Imbrechts
Borsbeek
België

Jarig op 31-12

314 berichten
sinds 14-7-2008
Frans Veldman schreef op vrijdag 22 april 2011, 13:20:

> Sieta schreef op vrijdag 22 april 2011, 10:31:
>
> Khani daarentegen wil Jack doodmaken. Wel of geen merrie in de buurt doet
> er niet toe, Jack moet dood. Toch heeft hij daar vroeger mee in de wei
> gestaan. Opvoeding en omstandigheden zijn gelijk, maar de ene hengst
> accepteert een ruin dus wel, en de andere accepteert hem niet.

Ik vraag me af wat het tij ineens doet keren? enkel de 'volwassenheid' van de hengst? de hormonen? ???
bij ons idem, ons hengstje was beste maatjes met onze ruin, altijd samen spelen, nooit werd het spel gemeen. Stonden altijd 2 à 3 merries bij.
Ineens (hengstje wordt 4) patat ! ze kunnen niet meer samen door 1 deur. de shet valt het paard aan, paard heeft bang van hem met momenten. Reuze gemeen van de shet die op dat moment voor niets anders meer oog heeft en helemaal door het lint gaat. is nu 2 keer gebeurd op korte tijd, we stonden met onze mond open te kijken....
Ik wil niet wachten tot er iets akeligs gebeurt.
Voorlopig staan ze apart met elk een merrie erbij, maar dat was niet de bedoeling... tja.
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 15255½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact