ElkeW schreef op vrijdag 15 juli 2011, 12:33:
>
> Ook in mijn ervaring mag je dat rustig aannemen. Het gaat langzaam beter,
> in de eerste plaats materieel.. maar toen ik daar in 1996 voor het eerst

> gastvrij volk, gezegend met een absoluut prachtig land met fantastische
> natuur. Helemaal ideaal voor een rustige paardrijvakantie

>
> E
Ben je daar ook geweest Elke? Interessant!
Er is inderdaad een groot verschil tussen de Roma Zigeuners en de Roemenen, bij ons wellicht worden die twee vaak verward. Dimitru zei ook dat de Hongaren neerkeken op de Roemenen (nochtans zagen die Hongaren er erg sjofel uit), maar de Roemenen komen over als een hard werkend boerenvolk die in mijn ogen nog de beste van allemaal zijn (wil niet veralgemenen, overal heb je wel goeie en slechte mensen). Ik heb al een tikje van die geweldige gastvrijheid mogen ervaren. De vrouw heeft gekookt voor ons, echt om je vingers af te lekken. De Salina, soort varkensvet, waar ik hier moet van braken, smaakte daar overheerlijk recht vanuit het vuur met een stukje brood, wat Pollenka (griesmeel) met geitekaas eronder gemengd en alles doorspoelen met een goeie geut zelfgemaakte witte wijn of Vicinata.
Mochten het allemaal zo'n goeie mensen zijn, zou ik geen seconde twijfelen om naar daar te trekken en er iets te doen met toerisme (want die vrienden van mij hebben daar eigendommen en zijn er ook voor aan het kijken om er iets mee te doen). In het dorp is er ook een soort kuuroord met een gigantisch meer, ben ik zelf nog niet naartoe geweest, maar lijkt me mooi meegenomen voor op een warme dag (want het kan daar echt snikkend heet zijn):
http://www.youtube.com/watch?v=Apd_iooGRFQNu organiseren we 6 dagen op 7 paardrijden. Ik vind dat een tikje teveel. Ik zou er een dagje rusten en zwemmen tussen steken in dat kuuroord, wat cultuur opsnuiven, oude gebouwen bezoeken en misschien mountainbike door het prachtige gebied voor wie het wil.
Wat ik grappig vond is dat ze gewoon verslaafd zijn aan hun gsm. Zelfs de herders die hun geiten aan het melken zijn, zijn ondertussen constant aan het bellen met elkaar. Onze Roemeen kreeg te paard ook constant telefoontjes, ik zou er gek van worden, zij zijn blijkbaar veel socialer en hebben een veel groter sociaal netwerk (deed me wat denken aan gent, viel me op dat iedereen daar ook constant aan het bellen is naar elkaar

). In Roemenië hebben ze veel meer gratis belwaarde en dat is duidelijk te merken aan hun bel-gedrag

. Aan de andere kant is dat wel best handig, want als er een probleem is (alles lijkt chaos als je er toekomt, maar niets is minder waar....), dan wordt het binnen de seconde opgelost door een telefoontje.