> Maar ja... hij heeft niet geleerd dat het zo hoort, he. >
Klopt, zo ervaar ik het zelf ook. Geen enkele paardkennis die mij 'vertroebelde' toen ik een paard kocht. Nooit over bit nagedacht. Gewoon geen issue. Ik voer ook nooit discussie hier over.
Ik heb nooit geweten dat aan al die teugels dus ook meerdere bitten verbonden zijn.
Ik ben onlangs een dagje bij Outdoor Gelderland geweest. Ik heb mijn ogen uitgekeken. Ben gewoon een halve dag bij het inrijdterrein gaan zitten.
De andere helft van de dag heb ik bij de dressuurring gezeten. En zitten vergelijken.
En ik snap werkelijk niet wat nou de sport aan dressuur is. Dressuur zoals die beoordeeld wordt door de jury is geen sport. Dat is gewoon kijken wie het meest hulpeloze paard heeft gecreeerd. Hoe meer er sprake is van aangeleerde hulpeloosheid, hoe hoger de punten.
Ik heb die dag 1 combinatie gezien waar het naar mijn maatstaven om sport draaide. Op het inrijdterrein zag ik een ontspannen ruiter en een ontspannen paard. De ruiter sprak tegen zijn paard, aaide het paard, was vriendelijk, bij goed gedrag belonen. Hij 'vroeg' zijn paard te doen wat in de ring straks de bedoeling was. Heel prettig om te zien. In de ring kwam een ontspannen combinatie binnen, een paard dat graag wilde werken voor zijn ruiter. Echt prachtig.
Wat deze combinatie liet zien, was voor mij dressuur. Sport. Kunst. Ze dansten samen de dans.
Deze man had zo hetzelfde kunnen laten zien, maar dan
bitloos. Vele anderen hadden dit niet gekund met hun paard. Die hebben al die bitten nodig om het paard te laten doen wat ze willen.
Ik was er op vrijdag. Het hoogtepunt van OG is op zondag. Deze combinatie was toen al naar huis. Paard was niet 100 % in orde. En mocht dus stoppen.
En vind ik nou sportief