Inge Teblick schreef op dinsdag, 15 maart 2005, 16:40:
> Egon, als je dat gerust kan stellen: moest je ooit dat ene boek
> kopen dan mag je gerust pagina 264 tot 271 eruit scheuren hoor
>

. 't Is een werkboek, dus van mij mag het.
Niks ervan! Ik wijs je bij deze op je rechten, en dat alles wat je schrijft tegen je gebruikt kan en zal worden :)
> Ik ga je rijhalster eens uitproberen, bij gelegenheid - maar ik
> hou niet zo van dat dunne touw, dus daar verzin ik nog wel iets
> op. Ik hou je op de hoogte.
Mooie gelegenheid om het "dunne touw" nog eens uit te leggen:
Eerstens maakt het volgens mij niet al te veel uit waar je het van maakt, al zijn er wel kleinere verschillen in effect. Als je het hele geval incluis teugels van superlicht/superdun spul maakt is er nauwelijks iets, doch altijd nog genoeg om gevoel-signalen door te geven. Wanneer je het van dik koord maakt (9+ mm) wordt alles uiteraard een stuk zwaarder maar zolang het soepel materiaal is zal het nog steeds snel reageren al voelt alles wat lomper aan. Zelfs bij dikker koord is het gewicht/stugheid/traagheid/lompheid nog niet te vergelijken met die van een gemiddeld leren/banden halster/hoofdstel. Da's niet alleen mijn mening, maar gewoon een meetbaar feit.
Als je koord niet mooi vind, is er dacht ik via een goeie zadelmaker ook leren "veter" te koop. Minder sterk/slijtagebetrouwbaar maar sterkte is ook nauwelijks nodig want je hoeft er niet aan te trekken!
Toch hoop ik dat ook jij me even het voordeel van de twijfel gunt en het met een dun/licht touwtje probeert. Het gevoel dat het geeft kan ik nog niet voldoende goed onder woorden krijgen. Alleen dat het misverstand dat je er aan kunt TREKKEN zo snel mogelijk uit de wereld moet. Als mijn inschatting/idee uitkomt zal het, net zo goed als ponies van tortuur verlossen, ook veel RUITERTJES helpen - helpen doordat verkeerde dingen doen verrekte lastig gemaakt is.
Groeten, Egon