Peet schreef op vrijdag 4 mei 2012, 10:16:
> Sandra van Bommel schreef op vrijdag 4 mei 2012, 10:04:
>
>> Peet schreef op vrijdag 4 mei 2012, 9:50:

> Ja dit is niet het normale kauwen en likken.
>
> Ik ben wel benieuwd of Egon dit veulenhappen bedoelde wat zijn veulen bij
> zijn hengst deed, of dat dat toch het kauwen en likken was?
Mijn veul deed natuurlijk aan veulenhappen, dat schreef ik toch ook?
Ik vind het happen in je filmpje trouwens ook weer anders dan dat van een veul waarbij de mondhoeken echt helemaal naar achteren getrokken worden, een minder sterk signaal.
Volgens onderzoek dat ik gelezen heb maar nu niet terug kan vinden vormt dat hapgedrag een cluster van afgeleiden vanuit het veulenhappen.
Het kan in verschillende vormen dus verschillende betekenissen hebben.
Daarom, goed waarnemen want happen en happen zijn er 2. Daarom schreef ik ook dat ik verwacht dat iedereen gelijk heeft, ik denk dat het clicker-happen bij Piet toch ook weer net even anders is: misschien is de houding wel anders, of staan de oren anders, of nóg wat anders... weet ik veel! Daarom: maak er een duidelijk fillempie van als het een constante is (stressbarometer).
Het door Roberts uitdrukkelijk gewenste onderwerpingshappen heb ik nog nooit bij belonend beleren waargenomen, is mijn enige bewering hierin geweest.