Nils Vellinga schreef :
> Bij het rijden met touwhalster is er geen enkele druk achter de oren!!
> Volgens mij bestaan er geen paard vriendelijke hoofdstellen, hoogstens
> hoofdstel vriendelijke paarden, die hebben geleerd de ruiterhand te volgen
> :
>
> En als het te zacht en te breed is voor het betreffende paard, géén
> "ontzag" heeft voor de optoming, niet goed beleerd is, ben je net zo ver
> van huis.
> Zaak is om je paard vriendelijk te maken, voor de optoming, dunkt mij.
Mij lijkt dat een touwhalster niet zo scherp kan inwerken, daar is toch heel wat kracht voor nodig. Een paard dat ermee vaststaat kan zichzelf wel heel wat schade berokkenen achter z'n oren als hij gaat hangen aan de haak want zo'n touw kan haast niet breken (tenzij je er een clipje tussen zet). Wat voor mij persoonlijk bepalender is om geen touwhalster te gebruiken is dat ik de eraan geknoopte(geclipte) teugeldot te zwieperig vind onder de kin en als reaktie gaat het paard met het hoofd in de lucht lopen. Da's nou nét wat je niet wilt.
Met een zacht gepolsterd hoofdstel á la Pardoes van Wilde Acker kan een rijder nét zo goed de neus van het paard kapot schuren als het een gevoelige paardenneus is en de rijder een hele rit zit te trekken of te zagen. Ik gebruik en verkoop ze zelf maar die ervaring heb ik er ook mee. Je moet gewoon
niet constant trekken/aanleunen/hangen/zagen. Aleen de vraag stellen en daarna weer los. Maar inderdaad, net wat Egon zegt; het gros gaat weer lekker verder dressuren (lees:
kopsjorren).