Hemoglobine is niets anders dan de rode bloedkleurstof in de rode bloedcellen (erytrocyten). Een verlaagde waarde kan duiden op bloedarmoede.
Als dit zo is, dan zou de waarde PCV ook verlaagd zijn en ook de waarde MCV (gemiddelde grootte van de rode bloedcellen) ook afwijken, zowel naar boven als naar beneden. Verhoogd kan duiden op bloedarmoede als gevolg van een tekort vitamine B12 en/of foliumzuur; te laag als gevolg van ijzergebrek.
LDH is een spierenzym; een verhoogde waarde zegt niets, althans vrij weinig. Dit kan al verhoogd zijn door de "stress" van het bloedprikken. Deze waarde moet extreem hoog zijn en in combinatie met andere waarden bekeken worden, om daar wat zinnigs uit te kunnen halen.
Een eventuele wormbesmetting is, naar mijn mening, niet af te leiden uit hemoglobine, maar wel in de verhouding albumine/globuline in combinatie met de waarde eosinifiele granulocyten.
Vraag je
DA om duidelijke uitleg!
I don't have a short temper;
I just have a quick reaction to bullshit!
