InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 16510½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: dinsdag 5 juni 2012, 21:365-6-12 21:36 Nr:247649
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:247634
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbescherming of niet? Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Ans Jondral schreef op dinsdag 5 juni 2012, 14:34:

> Piet schreef op dinsdag 5 juni 2012, 11:58:
>
>> Natuurlijk zie je grote verschillen in kwaliteit voet maar misschien in

> perspectief om er verbetering in te krijgen. Maar als je deze 3-jarige z'n
> voeten ziet, vraag ik mij serieus af of er ooit iets van te maken valt. En
> zo zullen er nog wel paarden zijn?
> No feet no horse, kan je zo wel erg letterlijk nemen.

Wat je zegt! No feet no horse. Terug naar de Romeinen toen een paard met goede voeten veel duurder was dan eenzelfde met mindere voeten. . Maar een beschrijving lees je helemaal nooit in advertenties, ook hier op PN niet. Ok, ze worden dan soms wel natuurlijk bekapt en lopen blootsvoets, maar verder?
Als ik ooit nog een paard zou kopen, dan waren goede voeten met een goede vorm en sterke hielen een absoluut vereiste. Belangrijker dan wat ie wel of niet zou kunnen.

Piet

Waar zit de logica in een dier laten doen wat je
wil door middel van een voortdurend afleren
Volg datum > Datum: dinsdag 5 juni 2012, 22:215-6-12 22:21 Nr:247650
Volg auteur > Van: Wendy74 Opwaarderen Re:247649
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbescherming of niet? Structuur

Wendy74
luxemburg
Belgie

Jarig op 19-12

58 berichten
sinds 23-2-2012

hoi
m'n Ijslander heeft mooie hoeven, keihard, maar toch verkiest ze de berm wanneer ze teveel kiezeltjes voelt.
Als ik haar wel met hoefschoenen rijd, loopt ze gewoon over de steentjes, maar liefst gewoon in stap. Om een drafje, een tölt of een rentelgang of galopje te rijden (alle versnellingen dus), dan gaat dit het beste op grasweggetjes of zandweggetjes die vlak liggen.

Ach, ik laat haar rustig stappen over wat ruwere ondergrond, nooit haast bij, we wisselen af tussen wandelen met en zonder schoenen. Die tochtjes zonder schoenen zijn inderdaad véél langzamer op de kiezelige stukken , maar wat geeft dat? Ik neem zoveel mogelijk zachte wegen zonder de schoenen en we zijn dan inderdaad veel beperkter in de wandelroute, ardense ondergrond is zelden zacht!! Mijn DROOM is de 'rock-crushers' he, maar naar het schijnt heb je daar veel geduld voor nodig ;-)

Ik ben nog steeds heel content van de schoentjes (die joggers van het begin van deze draad he, en ik gebruik er 4 sokken van cavallo in tegen schuurplekjes), prijzig zijn die shoes wel, financieel gezien ben ik nog niet zeker dat ze nu goedkoper uitkomen dan ijzers, gezien toch wel de slijtage die er stilaan op komt... financieel...tja maar de meerwaarde om de hoeven onbeslagen te laten telt dubbel en dik mee.
Het énige pietluttige minpuntje aan de joggingshoes zijn dat ze een zompig geluid maken wanneer ze nat zijn, maar paardje heeft er geen last, dus ik ook niet . En na een natte tocht, stinken jong, die schoenen, STINKEN! haha :-M (ik vind nooit dat een paard stinkt, maar zijn schoenen na een natte tocht, amaai, maar je kan ze in de machine wassen, wat een luxe!)
grtz wendy
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 16510½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact