... completely different:
Zondag is er een endurance in Austerlitz, waar een kennis van me aan meedoet en ik zat de reglementen eens wat door te nemen.
Die zijn mega-ráár eigenlijk. Een paar voorbeelden.
1. DNA-registratie als alternatief voor chippen mag, maar bij de (elke) start kan een monster genomen worden voor verifiërend onderzoek en de kosten daarvan zijn voor de deelnemer: euh..... ontmoedigingsbeleid?
2. sporen mogen niet, een zweep wel, maar.... die zweep mag niet langer zijn dan 90 centimeter; tuurlijk, sporen zijn wreed en een zweep van 90 cm. niet.
3. je mag met een kind (op eigen paard) van 7 t/m klasse 2, dus zeg 60 kilometer meedoen; jaja.
4. enting tegen influenza is verplicht, tegen tetanus aanbevolen; snap ik ook, influenza wordt een gezond paard een beetje ziek van en da's besmettelijk, tetanus gaat alleen het betreffende paard maar dood aan.
5. je mag pas via een aantal succesvolle klasseringen in een lagere klasse naar de volgende klasse; euh...., waar zijn dan die keuringen voor?? Als een paard het aankan gaat het goed, zo niet ligt de combinatie er toch gelijk uit? Dat is toch het paardvriendelijke van endurance?? Nee, tis klantenbinding!!
Overigens is die wedstrijd in Austerlitz 26 of 52 km, over bospad met minimaal 9 km/h. Práchtig, maar om je daarvoor te laten koeieneren?
Gewoon zelf een mooie rit maken. Hoef je geen verplichte, dure, dubbele lidmaatschappen aan te gaan, je niet aan vage en bemoeizuchtige regels te onderwerpen en kom je gelijk niet in de verleiding je paard te laat uit de strijd te laten halen. Als de keuringsarts namelijk iets kan constateren ís er namelijk al wat aan de hand, want te constateren....
Verder vind ik de eigen claim van 'diervriendelijkste' tak van sport gewoon niet kunnen. Zéker niet na het genante WK-debacle in Dubai.
De páárdvriendelijkste is TREC en de diervriendlijkste is zoiets als Jack Russel-rennen of naar de koelkast rennen
