Merel Stoffers schreef op woensdag 24 februari 2016, 0:14:
> e m kraak schreef op dinsdag 23 februari 2016, 22:27:
>
>> Merel Stoffers schreef op dinsdag 23 februari 2016, 21:57:

> Vandaar dat ik dat compensatie noemde.
>
> Ligt er natuurlijk ook aan wat je precies onder sport verstaat. Dat moet
> in dit geval toch zinvol zijn, 'verantwoord' bewegen.
Mwa, zitten is zitten, fysiek bekeken. Net zoiets als dat stilstaan stilstaan is voor paarden. Ik zie daar geen enkele compensatie voor, volgens mij is dat nu juist een denkfout. Het uurtje hobbelen in de zandbak is géén compensatie voor 23 uur in een pleebox opgesloten worden. De enige manier om de effecten van het feitelijk onnatuurlijke gedrag zitten/stilstaan te voorkomen is het gedrag zelf zoveel mogelijk beperken om zo de effecten te voorkomen.
Maar daar heeft je drukke verpleegster voorbeeld vast geen last van! En volgens mij krijgen die ook les in 'je zou beter bewuster bewegen en op je houding letten'. Leren tillen e.d., maar dat noem ik ook niet sporten.
Fysiotherapie noem ik ook niet sporten.
Sporten is toch geen onduidelijke term? Sporten: joggen, boksen en allerlei andere vechtsporten, voet- en allerlei andere ballen, tennissen, allerlei atletiek, schaatsen, etc., etc., etc. Ik heb het nut er nooit van begrepen. Sporten leidt steeds tot "topprestaties" die van iedere natuurlijke maat ontspoord zijn en tot logische blessures leiden, is het niet onmiddellijk dan vaak (ook) nog op termijn.