InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 18214½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: zaterdag 12 maart 2016, 19:0912-3-16 19:09 Nr:273202
Volg auteur > Van: droebeltje Opwaarderen Re:273200
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbevangen en waarschijnlijk cushing, wat te doen?? Structuur
droebeltje
Nederland


19 berichten
sinds 11-3-2016
Er wordt volgende week bloed afgenomen om te testen en zn tanden worden gedaan. Hij is niet te dik, hij krijgt alleen geweekt hooi en komt niet op het land. je voelt zn ribben iets. hij heeft wel een hangbuik. zoals bij cushing het geval is. een beetje krul in zn vacht, kuiltjes boven zn ogen zijn gevuld.

er is vanmiddag een natuurlijk bekapper geweest die hem onder handen genomen heeft. Hij vond het niet wereldschokkend. hij vond het ook meevallen met de kuiltjes boven zn ogen, hij had het erger gezien en zn vacht begon al los te laten dus dat vond hij ook meevallen.
hij heeft hem bekapt en een flink stuk van de teen afgehaald en over 2 weken komt hij weer terug om het bij te werken.
Volg datum > Datum: zaterdag 12 maart 2016, 20:1212-3-16 20:12 Nr:273203
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:273202
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbevangen en waarschijnlijk cushing, wat te doen?? Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
droebeltje schreef op zaterdag 12 maart 2016, 19:09:

> Er wordt volgende week bloed afgenomen om te testen en zn tanden worden
> gedaan. Hij is niet te dik, hij krijgt alleen geweekt hooi en komt niet op
> het land. je voelt zn ribben iets. hij heeft wel een hangbuik. zoals bij
> cushing het geval is. een beetje krul in zn vacht, kuiltjes boven zn ogen
> zijn gevuld.
>
> er is vanmiddag een natuurlijk bekapper geweest die hem onder handen
> genomen heeft. Hij vond het niet wereldschokkend. hij vond het ook
> meevallen met de kuiltjes boven zn ogen, hij had het erger gezien en zn
> vacht begon al los te laten dus dat vond hij ook meevallen.
> hij heeft hem bekapt en een flink stuk van de teen afgehaald en over 2
> weken komt hij weer terug om het bij te werken.

Onze cushing klanten hebben geen van drieën hoefproblemen. Drie jaar geleden had één van de drie bij een onderzoek van de universiteit Utrecht aantoonbaar PPID. De andere twee kwamen pas later in beeld. Eentje begon zulk idioot lang haar te krijgen en bleef mager terwijl de rest van de kudde dik was. Toen zijn we ACTH gaan testen en bleek ze een waarde te hebben die je niet meer kunt schuiven op toeval of stress. Ze krijgt nu prascend en de haren zijn nog maar half zo lang (nog steeds wel lange rommelige vacht) en ze is minder mager. De bespiering was ook helemaal weggevallen, ook een kenmerk. Dat begint ook beter te worden.

De andere twee, IJslander en andere merrie, krijgen een half pilletje drie a vier keer per weeg. De IJslander had PPID bij de Utrecht test ronde, maar nu pas heeft hij ook idioot lang haar, dat we zijn overgegaan op prascend.
Volg datum > Datum: zaterdag 12 maart 2016, 22:5512-3-16 22:55 Nr:273204
Volg auteur > Van: Koen Theys Opwaarderen Re:273201
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bodem paddock steenschotten Structuur

Koen Theys
Homepage
Bonheiden
Belgie

Jarig op 28-12

1565 berichten
sinds 2-3-2008
Het zijn idd dezelfde panelen ...
Probleem op sommige plaatsen (ook bij Gaelle bvb) is niet dat de platen zélf glad worden maar dat er een laag modder komt op te liggen welke glad is.
Zeker wanneer het om kleigrond gaat. Dat maakt het nog extra glibberig ...
Bij mij zou ik ze ook makkelijk als gangpad kunnen leggen maar ik heb daar wel vrij droge en zanderige grond.

Koen Theys
Volg datum > Datum: zaterdag 12 maart 2016, 23:2312-3-16 23:23 Nr:273205
Volg auteur > Van: Mira Thielemans Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Onzuiverheid in spronggewricht Structuur
Mira Thielemans
Belgi

Jarig op 29-8

1 bericht
sinds 12-3-2016
Hallo,

wij hebben een heel leuk paardje op het oog maar nu bleek uit een röntgenologische keuring dat er een afwijking zit in zijn rechter spronggewricht. (geen spat)

De dierenarts die hem keurde zei dat het geen probleem is zolang hij niet zwaar in de sport loopt. Maar onze dierenarts zei dat eenmaal dit paard kreupel raakt aan zijn rechter achterbeen, hij dan nooit meer te genezen is... Hij denkt dat dit gekomen is doordat het paard ooit een hele hard slag op/steek in zijn been heeft gehad.

Zijn hier mensen die een paard hebben met een gelijkaardig probleem en die dit 'oplossen' door middel van anders bekappen, rechtrichten, ...?
Volg datum > Datum: zaterdag 12 maart 2016, 23:3912-3-16 23:39 Nr:273206
Volg auteur > Van: Merel Stoffers Opwaarderen Re:273205
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Onzuiverheid in spronggewricht Structuur
Merel Stoffers
Nederland


2090 berichten
sinds 1-2-2009
Mira Thielemans schreef op zaterdag 12 maart 2016, 23:23:

> Hallo,
>
> wij hebben een heel leuk paardje op het oog maar nu bleek uit een

> slag op/steek in zijn been heeft gehad.
>
> Zijn hier mensen die een paard hebben met een gelijkaardig probleem en die
> dit 'oplossen' door middel van anders bekappen, rechtrichten, ...?

Was de keurende arts een bekende van jou of de eigenaar?
Je kunt de foto's opvragen en een second opinion vragen?

Ik vind 'zwaar in de sport' altijd een wazige term...

Ik durf er zo niets over te zeggen. Ik heb geen info, het is mijn vak niet direct, ik weet niet wat jij met je paard wil doen, hoeveel waarde je hecht aan kunnen werken met hem en hoeveel je om dit paard geeft.
Maar bedenk heel goed wat je doet, want je kiest wel bewust voor een 'ongezond' paard...
Volg datum > Datum: zondag 13 maart 2016, 10:2013-3-16 10:20 Nr:273207
Volg auteur > Van: mirel Opwaarderen Re:273206
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Onzuiverheid in spronggewricht Structuur

mirel
Den haag
Nederland

Jarig op 25-9

528 berichten
sinds 12-7-2007

Naar mijn mening laat je een paard keuren voordat je het koopt om dit soort zaken uit te sluiten.
Mijn paard laat op de foto aan beide sprong gewrichten afwijkingen zien. Hij is hier een tijd stram op geweest en nu geen idee hoe het komt loopt hij weer zo goed als zuiver.
Wat ik met hem doe is rechtrichten aan de hand en als we rijden is dit voornamelijk buiten dus rechtuit.
Ook is het zo dat ik per dag moet kijken wat hij aan kan/wil. Ik ken mijn paard goed en als ik aankom met een zadel en hij laat zich niet zadelen dan weet ik dat rijden er op dat moment niet in zit. Ga ik dan als nog rijden (wat ik natuurlijk vaak geprobeerd heb) dan loopt hij 9 van de 10 keer beroerd.
Ik wil hier wel duidelijk bij vermelden dat ik mijn paard al een jaar of 7 had op het moment dat hij last kreeg van zijn spronggewricht.

Wees je er van bewust dat je geen problemen hoeft te kopen, die krijg je vanzelf wel. Ik wil daar mee zeggen dat ik heel erg goed zal nadenken over een paard wat niet 100 % goedgekeurd word. Tenzij je het paard misschien al jaren kent en een band met het paard hebt, maar waarom laat je het dan keuren?

Succes met je beslissing!
Volg datum > Datum: zondag 13 maart 2016, 10:3413-3-16 10:34 Nr:273208
Volg auteur > Van: dingogirl Opwaarderen Re:273207
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Onzuiverheid in spronggewricht Structuur
dingogirl
Nederland


40 berichten
sinds 29-1-2015

Dit paard heeft iets waardoor je het risico loopt op problemen.
om dat te weten en uit te sluiten laat je een paard keuren.
ik zou dit paard zeker niet kopen. Er zijn leuke andere paarden genoeg als je de tijd hebt met zoeken.
Volg datum > Datum: zondag 13 maart 2016, 10:3513-3-16 10:35 Nr:273209
Volg auteur > Van: dingogirl Opwaarderen Re:273207
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Onzuiverheid in spronggewricht Structuur
dingogirl
Nederland


40 berichten
sinds 29-1-2015

Dit paard heeft iets waardoor je het risico loopt op problemen.
om dat te weten en uit te sluiten laat je een paard keuren.
ik zou dit paard zeker niet kopen. Er zijn leuke andere paarden genoeg als je de tijd hebt met zoeken.
Volg datum > Datum: zondag 13 maart 2016, 11:0713-3-16 11:07 Nr:273210
Volg auteur > Van: Talitha Opwaarderen Re:273203
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbevangen en waarschijnlijk cushing, wat te doen?? Structuur

Talitha
Friesland
Nederland

Jarig op 1-12

1251 berichten
sinds 3-7-2012

Als je nu bloedonderzoek laat doen, zal de ACTH sowieso verhoogd zijn door de hb. Dan kun je dus niet met zekerheid zeggen dat het ook PPID (cushing) is. Om dat zeker te kunnen weten zijn er nog 2 testen. Meer informatie hierover kun je vinden op de site van Boehringer Ingelheim, je dierenarts kan ook contact opnemen met dat instituut. Daar kun je veel goede informatie vinden over PPID.
Mocht het PPID blijken te zijn en je begint met Prascend, dan moet je dat langzaam opbouwen, zodat hij langzaam kan wennen aan de bijwerkingen.
De shetlander van mijn buren is al in de 40 en die huppelt nog vrolijk rond. Ze kunnen heel oud worden.
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 18214½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact