InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 1841 van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 9:0716-6-05 09:07 Nr:27601
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:27595
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Belonen wel of niet met snoep of alleen met rust.. Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Isabel van der Made schreef op donderdag, 16 juni 2005, 2:02:

> CooLLady schreef op donderdag, 16 juni 2005, 1:50:
>
>> Tuurlijk niet alle berichten nee maar dat mensen erbij zetten

> Zoals Piet al schreef, lees het boek van Inge Teblick.
> Probeer je innerlijk te verbeteren, en kom niet hier met vragen
> in het wilde weg, denk eerst zelf na. En dan vooral over jezelf.
> Isabel

Tja en bovendien..... als je geen geld hebt is dat een beperking mbt wat je je kan veroorloven en de priotiteiten. Zo is ook een paard geen récht. Geen geld om je paard goéd te verzorgen/op te voeden/ te rijden = ...... open deur.

Ik begrijp dit niet zo goed; geen geld voor een auto, geen geld voor onderhoud, geen geld voor APK, dan begrijpt iedereen dat je je dan geen auto kan veroorloven. Vraag je ook niet aan kennissen; zeg jullie hebben er twee, kan ik die ene lenen?
Met een paard/pony ligt het ineens 'anders' terwijl die juist veel meer verantwoordelijkheden en plichten op je leggen.
Lees 'The Centaur Legacy' van Bjarke Rink eens.
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 9:2416-6-05 09:24 Nr:27602
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:27591
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: gevoeligheid/pijn in de overgangsperiode Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
perdida schreef op donderdag, 16 juni 2005, 0:12:

> Ik bedoel niet dat je de uitleg van het veulen exact op de site
> gaat vinden, wel de uitleg over het links-of rechtsgebogen zijn
> van een paard en welk been daarmee het meeste gewicht draagt en
> zo.

Als wij mensen afzetten voor een sprong, of de trap treetje voor treetje oplopen, dan gebruiken we daar altijd één bepaald been voor. Wat dat betreft zijn wij zo scheef als wat. Maar waarom krijgen wij geen voetproblemen daardoor? En als het voor een paard zo problematisch is, waarom heeft de evolutie daar in die miljoenen jaren niet allang een oplossing voor gevonden?

Naar mijn idee moeten we het probleem niet bij het paard zoeken, maar (zoals iedere keer weer) bij de mens.
HET grote probleem is naar mijn idee dat we vanaf dag 1 al beginnen met alles aan de linkerkant van het paard te doen. Halsteren, meelopen, in een later stadium opzadelen aansingelen en opstijgen. Het gevolg is dat de paarden worden getraind om jou aan de linkerkant te houden. Ze leren om je voortdurend met je linkeroog aan te kijken, rechteroog is fout. Gaan we dan longeren dan merken we dat linksom veel gemakkelijker gaat; het paard kan dan met het "goede" oog naar je kijken. Rechtsom willen de meeste paarden niet, dat gaat lijnrecht tegen alles in wat je ze daarvoor zorgvuldig hebt geleerd. Gevolg is dat ze vaker linksom worden gelongeerd en zo wordt de scheefheid nog eens verder bevestigd.
Probeer maar eens uit bij een paard wat er gebeurt als je aan de rechterkant gaat staan "prutsen", veel paarden proberen dit te "corrigeren" en zijn er heel handig in geworden om je steeds weer aan de "goede kant" te krijgen.
Het zou me niets verbazen dat het paard tijdens het rijden ook vaker contact zoekt over zijn linkerkant dan over zijn rechterkant, hij rijdt dan al scheef omdat hij in een positie blijft om sneller het hoofd linksom te draaien.

Feit blijft dat bij verwilderde paarden hoefkatrolonsteking in het geheel niet voorkomt, en dat het met een goede bekapping goed is op te lossen.
Een ander feit is dat dierenartsen hoefkatrol gebruiken als een soort verzamelvat voor alles wat ze niet goed kunnen definieren. "Een vage pijn? Dan zal het wel hoefkatrol zijn!" Het lijkt een mantra die er tijdens de opleiding al ingestampt is. Veel paarden met "hoefkatrol" hebben dus geen hoefkatrol maar gewoon ergens anders last van. Geen wonder dat dat met wonderbaarlijke rijmethodes is te "genezen".
ECHTE hoefkatrolontsteking is schade aan de plek waar de diepe buigpees over het straalbeentje loopt: Het hoefkatrol. Daarvan zit er in elke hoef maar één, dus het maakt geen bal uit voor het hoefkatrol of je die hoef scheef belast of niet. Het paard steunt er niet op of zo, het is gewoon een trektouwtje waar tijdens belasting aan de toon aan getrokken wordt. Dat hoefkatrol niet door scheefheid kan beschadigen is iets dat ik met grote zekerheid durf te zeggen want dat is iets dat de natuurkundigen onder ons eenvoudig kunnen nagaan. Je kan het vergelijken met het trekken van een kar via een touwtje: het maakt voor het trekken aan het touwtje geen bal uit of die kar scheef of recht erachter hangt. Met je ogen dicht zou je het verschil niet kunnen voelen.

Mijn idee is dan ook om bij geconstateerde "hoefkatrol" eerst eens uit te zoeken of het echt hoefkatrol is. Zo niet? Naar Antoine de Bodt. Zo wel? Naar Strasser.

Overigens vind ik de foto op de openingssite van Antoine nogal hilarisch (als die er nog staat tenminste): Daar zit hij geknield en houdt een knots van een hoef vast, met veeeeel te hoge hielen en een joekel van een hoefijzer eronder. Dat paard zou hij net hebben genezen van hoefkatrol... ;-) Ik denk dat AdB nog betere resultaten zou kunnen boeken als hij zich ook eens zou verdiepen in de hoeven, en zorgen dat de paarden er in ieder geval met een anatomisch correcte hoef bijlopen als hij met de training begint.

Groeten,
Frans
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 9:2716-6-05 09:27 Nr:27603
Volg auteur > Van: Sabrina Adams Opwaarderen Re:27537
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: fructose - gras/kuil Structuur
Sabrina Adams
Belgie (Antwerpen)

Jarig op 7-9

167 berichten
sinds 19-1-2004
Peet schreef op woensdag, 15 juni 2005, 15:02:
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 9:3516-6-05 09:35 Nr:27604
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:27602
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: gevoeligheid/pijn in de overgangsperiode Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Aan mijn voorgaande bericht over die scheefheid van paarden zou ik nog het volgende willen toevoegen:

Er wordt hier en daar gesteld dat het paard meer gewicht zou zetten op één bepaalde hoef en dat dat voor problemen zou zorgen.
Natuurkundig gezien is dit absolute nonsens. Het is namelijk onmogelijk om meer gewicht te zetten op de ene hoef dan op de andere hoef. Een paard loopt namelijk, en tilt daarbij beurtelings de hoeven op. Het been dat op de grond blijft draagt dan het volle gewicht. De ene keer is dat het linker-, de andere keer het rechterbeen.

Geloof je het niet? Ga dan op de weegschaal staan en til beurtelings je voeten op. Probeer nu of je het voor elkaar kan krijgen dat de weegschaal wat anders aangeeft als je op je linkervoet staat dan wanneer je op je rechtervoet staat. Gaat niet he?
Bij een paard is dat precies zo. Beide voorhoeven dragen om de beurt het volledige gewicht van de voorhand, en er is niets dat je daaraan kan doen.

Groeten,
Frans
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 9:5416-6-05 09:54 Nr:27605
Volg auteur > Van: Sabrina Adams Opwaarderen Re:27593
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Belonen wel of niet met snoep of alleen met rust.. Structuur
Sabrina Adams
Belgie (Antwerpen)

Jarig op 7-9

167 berichten
sinds 19-1-2004
CooLLady schreef op donderdag, 16 juni 2005, 1:44:

> Nick Altena schreef op woensdag, 15 juni 2005, 23:21:
>
>> CooLLady schreef op woensdag, 15 juni 2005, 22:52:

>> met geduld, vertrouwen en
>> liefde meer !
>> Gr. Nick
>
Hoi, Milena,


> zelfs) beschrijven is als je voer geeft dan word 1 je rang lager
> en het paard dominanter en 2 ze gaan het alleen maar voor het
> eten doen en niet voor dat ze jouw als vertrouwenspersoon zien
> ..
Wel de ene methode is de andere niet. Ik was vroeger ook geen voorstander van belonen met voedsel. Maar ik heb wel geleerd om niet steeds naar anderen te luisteren en me ook open te stellen voor andere methodes, waarvan ik misschien wel dacht dat ze niet werkten, of niet strookten met mijn overtuiging. Zo heb ik lang gedacht dat clickeren enkel voor hondjes was. Maar Milena, niets is minder waar ! En heel dat gedoe van 1 rang lager, daar is niets van aan, zolang je je paard maar voldoende beleefdheid bijbrengt op de correcte manier ! Want jij bent uiteindelijk diegene die gaat bepalen, waar het paard voor beloond wordt ! You call all the shots, zonder stress ....
Mijn arabier, ging ook steedvast op de loop, vond het ook leuker om bij zijn soortgenootjes in de weide te staan dan te werken onder het zadel. is dat niet logisch ??? Een paard is een paard, en als het de kans krijgt om paard te zijn, dan gedraagt het zich ook als dusdanig. Nu komt ze vrolijk af en krijg ik ze niet meer van me af. van zodra ze me ziet is ze der ! En wat het vertrouwen betreft, mijn arabier heeft nu veel meer vertrouwen in me dan ervoor, en dat is niet enkel voor het snoepje. Dit heeft alles te maken met het feit dat ik nu een manier gevonden heb om haar de juiste weg te tonen. EN ze volgt die en ze vertrouwd me, en de snoepjes, dat is een leuke bijkomstigheid.

> Wat het aan klojoen betreft inderdaad ik doe het ook maar wat
> primitief en niet met luxe pakketen;ik moet helaas roeien met de
> riemen die ik heb!
> En als dat nu kopien uit de boeken van Parelli zijn,dan ben ik
> alleen bllij dat ik af &toe iemand tegen kom die wel lief is en
> me wil helpe...
>
Inderdaad die paketten zijn ontzettend duur, en soms vind ik de 'Amerikaanse goeroes' wel meer en meer weghebben van de grote commerciële geldbeluste multinationals. Het worden fabrieken ! Ook niet aan mij besteed.
Maar mag ik je dan een raad geven ? Spaar even voor het bijlange niet zo dure boek van Inge en ga daar eens mee aan de slag, je zal zien dat het zijn prijs waard is en wat je ermee kan bereiken.

Ennuh, niet verdrietig, boos of gefrustreerd zijn op je paard. ZIjn gedrag is volkomen normaal. Hij is paard onder de paarden en dat wil ie laten zien. Misschien heb je al die jaren toen die op stal stond, nooit het ware gelaat van je paard gezien ! Nu wel, en give the horse a break en laat em wat bekomen .... Koop Inge's boek en zet je op een leuk plekje in de weide, lees het en je zult zien .....

Groetjes,

> Als forum voelt men zich hier snel aan gevallen raar vooral als
> het niet zo bedoeld is...
>
> Nogmaals mijn excuses dan daarvoor...
>
> MVg Milena

Sabrina
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 9:5516-6-05 09:55 Nr:27606
Volg auteur > Van: Isabel van der Made Opwaarderen Re:27604
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: gevoeligheid/pijn in de overgangsperiode Structuur

Isabel van der Made
Hertfordshire
UK


3722 berichten
sinds 2-3-2004
Frans Veldman schreef op donderdag, 16 juni 2005, 9:35:

> Aan mijn voorgaande bericht over die scheefheid van paarden zou
> ik nog het volgende willen toevoegen:
>

> je daaraan kan doen.
>
> Groeten,
> Frans

Ik weet niet of je ook mijn berichten bedoelde, Frans, maar even voor de duidelijkheid: ik wil niet zeggen dat op het ene voorbeen meer gewicht komt, want inderdaad is het volle gewicht altijd hetzelfde, maar als een paard bij het grazen een voorkeursstand heeft, wordt de ene kant vaker vol belast.
En zeg nou niet, dat ze toch elk been om de beurt verzetten en dat allebei de benen even vaak belast worden, want een paard met een voorkeursstand doet een half stapje tussendoor om weer in de voorkeursstand terecht te komen.
Verder ben ik het erg eens met je vorige bericht.
Isabel
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 9:5816-6-05 09:58 Nr:27607
Volg auteur > Van: Opwaarderen Re:27563
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: is er markt voor dit idee? Structuur
Piet schreef op woensdag, 15 juni 2005, 19:24:

> fairytale schreef op woensdag, 15 juni 2005, 18:04:
>
>> Piet schreef op woensdag, 15 juni 2005, 16:26:

>>
>> huil en waar denk je dat mijn paarden staan en ik woon
>
> Goed gegokt dus :)

haal die grijns eens van je gezicht! ik vind er geen hol aan :-( ;-)
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 10:0516-6-05 10:05 Nr:27608
Volg auteur > Van: Opwaarderen Re:27572
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: transponders opsturen?? Structuur
Nick Altena schreef op woensdag, 15 juni 2005, 21:46:

> Isabel van der Made schreef op woensdag, 15 juni 2005, 21:27:
>
>> Esther schreef op woensdag, 15 juni 2005, 19:03:

> Met geweld kan je een hoop
> bereiken met geduld, vertrouwen en
> liefde meer !
> Gr. Nick

ja daar was ik dus al bang voor. echt goed man zo'n chip :-S
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 10:1516-6-05 10:15 Nr:27609
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:27606
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: gevoeligheid/pijn in de overgangsperiode Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Isabel van der Made schreef op donderdag, 16 juni 2005, 9:55:

> Ik weet niet of je ook mijn berichten bedoelde, Frans, maar even

Ik bedoelde niemands bericht in het bijzonder. Ik had de hele stroom gelezen en was er nog even over aan het nadenken en besloot toen om dit berichtje er nog even bij te doen.

> voor de duidelijkheid: ik wil niet zeggen dat op het ene
> voorbeen meer gewicht komt, want inderdaad is het volle gewicht
> altijd hetzelfde, maar als een paard bij het grazen een
> voorkeursstand heeft, wordt de ene kant vaker vol belast.
> En zeg nou niet, dat ze toch elk been om de beurt verzetten en
> dat allebei de benen even vaak belast worden, want een paard met
> een voorkeursstand doet een half stapje tussendoor om weer in de
> voorkeursstand terecht te komen.

Ja, maar volgens AdB zou het een rijtechnisch probleem zijn. Je gaat je paard toch niet leren om "recht te grazen"? En paarden in de natuur grazen ook zo en hebben geen Hoefkatrolonsteking]">HKO. Ik vind daarom die hele theorie rond dat "rechtrichten" nogal dubieus.

Er zullen best goede resultaten zijn, maar dan kan er het volgende aan de hand zijn:
1) Het was een van de vele paarden die onterecht waren gediagnosticeerd met hoefkatrolonsteking, er was dus in werkelijkheid iets heel anders aan de hand.
2) Het paard heeft nog steeds Hoefkatrolonsteking]">hko maar is gewoon geleerd om aan de teugel "netjes" te lopen, ondanks de pijn. Het rechtrichten is dus geen oplossing maar symptoombestrijding.

Groeten,
Frans
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 10:1616-6-05 10:16 Nr:27610
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Weer een 'rare' link Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
ebay is een soms verrassende bron van paardeninfo:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=13976&item=6539398919&rd=1&ssPageName=WDVW

Hoewel de paarden bij oorlogvoering letterlijk kanonnenvlees waren, was het belang van het leger bij het welzijn van de paarden ENÓRM.
Tot ver in deze eeuw, zelf nog WO2 was de cavallerie, het paard, van vitaal belang in oorlogvoering en er is veel paargerichte kennis in deze hoek te vinden. Tenslotte is ook het boek van Steinbrecht er een product van, net als de stijl van Caprilli.
Wie zich aan deze tip stoort, slaat hem over. Voor de rest; ook oude cavallerie-handboeken mbt 'horsemanship' en het te gebruiken materiaal (de strategie-handboeken zijn logischerwijze nutteloos) zijn vaak goudmijnen.
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 10:1816-6-05 10:18 Nr:27611
Volg auteur > Van: Opwaarderen Re:27576
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: kun je een grasbuik voorkomen Structuur
CooLLady schreef op woensdag, 15 juni 2005, 22:10:

> biancawaamelink schreef op vrijdag, 10 juni 2005, 22:44:
>
>> Horsewisper schreef op vrijdag, 10 juni 2005, 18:24:

> stortten van dvd die niet werken vind ik...
> Kwestie volgens mij van niet zo vaak kopieren van elkaar denk!
>
> MVG Milena

ja ik had dat probleem ook...maar ze sturen je een nieuwe als je het aangeeft dat hij het niet doet.
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 10:2016-6-05 10:20 Nr:27612
Volg auteur > Van: Opwaarderen Re:27577
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Foto's van de tweeling Structuur
CooLLady schreef op woensdag, 15 juni 2005, 22:16:

> cindynl68 schreef op donderdag, 9 juni 2005, 19:32:
>
>> Hallo allemaal. Ik heb even snel wat foto's op de site gezet. Er

>
> Veel plezier met de paardjes,
>
> MVG Milena

wouw zeg wat zien die er goed uit. dat zie je maar weinig goed gaan.
lopen ze ook al?
hihi krijg er helemaal een happy feeling van :d
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 10:2816-6-05 10:28 Nr:27613
Volg auteur > Van: marjolijn Opwaarderen Re:27583
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Belonen wel of niet met snoep of alleen met rust.. Structuur

marjolijn
Nederland


1465 berichten
sinds 28-7-2003
CooLLady schreef op woensdag, 15 juni 2005, 22:52:
> MAar nu ze in een groep leeft en dag & nacht buiten kan
> zijn;merk ik hou weinig ik eigelijk voor haar beteken...
> TOen ze op stal stond was ik alles voor haar nu ze
> soortgenootjes heeft heeft ze die liever...IK wil dat ze mij ook
> als haar soortgenoot zit als lid van de kudde mij ook
> vertoruwen!
>
> Me paardje is nu gelukkig,maar ik nu hele maal niet ik wil haar
> niet weer op stal gaan zetten snik ...snik!

Hahahahahahahahahahahahahahaha!!
Dit is nu wat ik steeds zie in onze - ja ja - NH pensionstal in - ja ja - de Randstad.
En raad eens hoeveel in eerste instantie o zo blije baasjes daar uiteindelijk iets mee doen?! En dan nu 3x raden wat.

Ik had geen zin om te reageren op de randstadmails, maar deze kans kan ik niet laten lopen.
Het is moeilijk een NH pensionstal. En bovendien moet ik zeggen dat het hebben van een pensionstal zowiezo een twijfelachtig genoegen is. De paarden zijn leuk maarre....

NH pensionstallingen zijn schaars, maar mensen die daar ECHT voor in zijn zijn nog schaarser. Want het is...

of toch niet niet dicht genoeg in de buurt...
of toch net iets te duur... (m2 prijs in de randstad is net ff wat anders dan in Friesland en toch zitten we nog ver onder de manegeprijzen en hoeven de baasjes uiteindelijk niets meer te doen)
of ze vinden het helemaal "niet nodig dat de paarden hier niet in boxen staan" (!)
of o, o, het is toch zo zonde van al die mooie Ankydekens.
of de paardjes zijn zo blij met hun zojuist verworven vrijheid en bewegingsruimte dat inderdaad....

Ik zie paarden groeien, ontspannen, zelfverzekerder worden en gelukkig zijn er een paar mensen die daar ook blij mee zijn.
Dus die blijven. En de rest mag wat mij betreft.....
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 10:5216-6-05 10:52 Nr:27614
Volg auteur > Van: tengeltje11 Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: iemand die haar een nieuwe thuis wil geven? Structuur
tengeltje11
belgie

Jarig op 22-3

18 berichten
sinds 6-5-2005
der komt binnen hier en een paar weken een nieuw paardje toe bij me,ook kan er elke dag een veulen geboren worden,en dan zit ik toch wel met een overbevolkingscijfer...
daarom heb ik beslist om een van mijn tinkermerrie's te verkopen...
t'is een 2.5-jarige bonte merrie.
Toen ik haar kocht was ze totaal verwaarloosd en mishandeld,ze hadden er al op gereden,en ze was compleet het vertrouwen in mensen kwijt.
Nu heb ik ze al een tijdje,en naar vreemde toe(vooral mannen) is ze nog altijd wat schuw,maar t'is zo'n knuffelpaardje,ongelooflijk!
Als ze in de wei staat mag je al zo een zadel op haar leggen,ze maakt er geen probleem van(terwijl int begin,als ze een zadel zag liep ze de benen van onder haar lijf....)
ze is nu al 1.50m ongeveer,en groeit nog wat,eind volgende week wordt ze ook in het ICS tinkerstamboek opgenomen.
Ze staat hier dag en nacht op de weide,en vind da ook het leukst,want op stal sta ze nie graag....
Ze is voor een tinker een eerder smaller paard,maakt haar een ideaal rijpaard,maar just daarom wil ik haar ook verkopen,ik heb het meer op de 'kloekere types',khad haar gekocht omdat ik het nie langer kon zien dat ze daar zo mager en doodziek stond,nu is ze ongeveer helemaal opgeknapt,buiten dat een schimmelinfectie aan haar hoofd nog aan het genezen is(ze heeft nog een paar kleine korstjes,en je ziet de plekken waar haar haar nu aan het teruggroeien is er nog in,maar het komt met de dag beter)

Ze gaat enkel weg naar een goeie thuis,want dat verdiend ze echt wel!

iemand interesse in haar?
je laat het maar weten!

voor meer info mag je me ook altijd mailen ofzo

groetjes
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 11:0116-6-05 11:01 Nr:27615
Volg auteur > Van: Marlies Opwaarderen Re:27605
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Belonen wel of niet met snoep of alleen met rust.. Structuur
Marlies
Arnhem
Nederland

Jarig op 10-3

112 berichten
sinds 18-4-2005
Hoi Milena,

Die dvd's van Parelli zijn zo belangrijk niet hoor. Weet wel zeker dat hij zijn methode bewust vercommercialiseerd heeft. Hij bedacht een manier waarop iedereen zonder lichamelijk of geestelijk handicap binnen een korte tijd een postief resultaat met een paard kan behalen. Net zoiets als een spoedcursus rijbewijs, alleen krijg je geen rose papiertje, maar kan je gekleurde halstertjes en touwtjes kopen om te laten zien hoe goed je bent. Hij is er vooral zelf erg veel beter van geworden.

Neemt niet weg dat ie heel wat slimme dingen vertelt, maar ook hij is geen heilige. Lees alles wat je erover kan vinden en bepaal zelf wat jij goed en bruikbaar vindt.
Op internet is veel info beschikbaar. Zoek Emile Voest eens, of Fred Knie, Mario Luraschi, Horst Becker. Zoek op clickeren, NHS en Centered riding, er is nog zoveel meer.
Boeken zijn trouwens het goedkoopst te halen in de bibliotheek, veel is wel engelstalig trouwens, maar ook in het Frans zijn veel goede boeken geschreven hierover.

Ga met je paard ondertussen veel leuke dingen doen, laat het rijden even voor wat het is, haal haar niet altijd uit de wei om te werken, ga wandelen en als je werkt, houd het even bij grondwerk tot de verhoudingen weer ok zijn. Of verblijf eens in de wei zonder haar te halen. Sjouw er anderhalf uur rond iedere dag en bestudeer hoe de paarden zich gedragen. Erg rustgevend en nuttig!

Trek je ook niet teveel van het commentaar op jouw persoon aan hier. Mensen vergeten nog wel eens dat je aan geschreven tekst geen intonatie mee kan geven en vullen dan zelf in of het kattig is of niet.

Laat je niet kisten, je paardje is nu gelukkig zeg je, neem je tijd om te leren hoe met haar om te gaan.

Succes!
Marlies
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 1841 van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact