InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 1843½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 13:0716-6-05 13:07 Nr:27642
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:27632
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: evenwichtsprobleem Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Misschienook nog het vermelden waard.
Alhoewel ik denk dat het er niets mee te maken heeft.
Vorig jaar is ze geopereerd aan haar spronggewricht. Ze had een collateraalband gescheurd. Die is verwijderd. Volgens de DA die de operatie heeft uitgevoerd mag ze er absoluut geen last van hebben en kan ze best zonder die collateraalband (voor de kenners: de korte mediale collateraalband van het sprongewricht).
Ik geloof niet dat dit effect heeft op haar probleem Omdat ze het tervoren ook al had en omdat het niet alleen afhangt van dat ene been. Sinds de operatie heeft ze ook geen dag meer gemankt op dat been ( en het is nu toch al een jaar dat ze terug gereden mag worden)
Of dat haar verwonding mischien een gevolg was van haar evenwichtsprobleem kan ik niet beoordelen omdat ik er niet bij was als het gebeurde. Maar het zou natuurlijk mogelijk zijn.
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 13:0816-6-05 13:08 Nr:27643
Volg auteur > Van: Karen Drost Opwaarderen Re:27515
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoefkatrolpaard Romantique Structuur
Karen Drost
Homepage
Manderveen
Nederland


29 berichten
sinds 13-6-2005
Nick Altena schreef op woensdag, 15 juni 2005, 0:51:

> Frans Veldman schreef op dinsdag, 14 juni 2005, 13:40:
>
>> Laten we in ieder geval scherp blijven en niet dezelfde fout
>> maken als de traditionele bekappers deden: klakkeloos een
>> bepaalde methode aanhangen zonder er zelf over na te denken.
>
> Mmm....die prive mailtjes kunnen wij dan natuurlijk niet
> lezen.....en ook ik , waarbij ik even aaneem dak niet de enige
> ben hier.....ben best benieuwd naar de antwoorden in deze
> discusie....dus graag toch via dit forum?

Alles gaat via dit forum. Frans en ik hebben geen enkele mail prive uitgewisseld. Als ik dan toch de moeite neem om te discussieren, dan wil ik wel graag dat zoveel mogelijk mensen daarvan deelgenoot zijn :)
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 13:1116-6-05 13:11 Nr:27644
Volg auteur > Van: Spirit Opwaarderen Re:27483
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: voer Structuur

Spirit
Homepage
Vroenhoven - Riemst (B), bij Maastricht
België

Jarig op 1-3

471 berichten
sinds 10-1-2005
trea hoex schreef :

> Hé Pien, op je homepage schrijf je dat jullie je paarden volle
> granen voeren. Zo ruw en onbewerkt mogelijk. Mag ik vragen welke
> dat zijn? Is dat alleen haver of ook iets anders? En koop je die
> gewoon bij de voerhandelaar?
Gewoon hele haver , volle korrel, niet geplet. En evenveel lucernemix.
Ik heb nog steeds die zonder melasse niet kunnen vinden.
Ja, ik koop het bij de plaatselijke voerhandelaar.
Ik moet dat misschien veranderen op mijn site, van die granen, want da's eigenlijk al door mij zelf achterhaald.
Overigens worden er nu maar 3 paarden bijgevoerd, en dat zijn de 2 magere en Holly, de rest heeft voldoende aan gras en nu ook hooi omdat het gras op is, dor is, en niet groeit nu.
We hebben op het moment veel lange buitenritten, de paarden zien er blozend uit en zitten barstensvol energie..

Ik heb geen enkel paard dat door haver gek in de kop geworden is, terwijl mijn Arabier vroeger de stal afbrak als ze haver at.
Ik denk dat dat meer een kwestie van die energie niet kwijt kunnen was. Bij ons rijden ook kinderen en beginners op de paarden.

> Ik vraag dit omdat ik een beetje met een dilemma zit. Ik wil
> heel graag eigenlijk alleen maar ruwvoer aanbieden. Van één kant
> ben ik het helemaal eens, met wat Frans en Ilona doen. Toch...
> echter ergens in mijn achterhoofd zit dat stemmetje dat zegt:
> misschien is onze wei wel niet kruidenrijk genoeg en komen ze
> toch ergens iets tekort ondanks de mineralenliksteen.
Ik ben ook lang blijven zoeken maar er uiteindelijk op uitgekomen dat alle waardevolle voedingsstoffen te halen zijn uit een haver en lucerne combinatie.

Ik zit ook nog een klein beetje met het kruidenverhaal.
Maar dan alleen voor de mineralen.
Gisteren weer de brandnetels en distels afgemaaid (we hebben er heel wat) en de paarden hebben zich erop gestórt, niet normaal gewoon.
Daarnaast hebben we altijd boomstammen in de wei liggen en ook die worden helemaal kaalgevreten. Deze week ook willen we naar de maasplassen gaan om daar een berg wilgentakken vandaan te halen en te planten. Ik denk wel dat het goed is dit soort extra's aan te blijven bieden. Onze weien zijn nu een grote dorre kale vlakte, de paarden krijgen meer zand binnen dan wat anders.

> En bovendien heb ik een stimulans nodig om ze uit de wei te krijgen
> en op het harde beton van de paddock te komen staan (waar wel
> onbeperkt hooi ligt, maar dat is niet zo lekker, vinden ze, als
> gras)
Zou ik ze dus een handjevol ongepelde haver voor geven.
Of ze één voor één aan een touwtje uit de wei halen.

> Tot op heden voerde ik ze strucomix van Cavalor. Nu heb ik een
> email ontvangen van de manager van strucomix waarin ze zwart op
> wit verklaren dat ze ethoxyquine toevoegen aan hun voer en
> bovendien BHA en BHT (anti oxidanten). Vooral die ethoxiquine
> heeft mij doen schrikken. Dus vandaar mijn vraagje. Ik weet
> uberhaupt niet eens of haver wel zo goed is voor koudbloeden
> maar dat hoor ik dan wel weer van andere forumleden die er
> ervaring mee hebben.
Ik voer Stef, mijn Haflinger in de winter wel haver bij, gewoon omdat hij hard werkt en dan snel mager wordt. Daarbij geef ik niet meer dan 2 kilo per dag, (en evenveel lucerne) en dat is al veel voor een koudbloed.
Heb nog een tijdje gerst erbij gegeven als vervanger voor teveel haver, omdat het een koudbloed is ja.
Daarin zit iets minder aan voedingsstoffen maar het vult wel.
Komende winter ga ik beginnen met olie als energietoevoeger.
(Zie onderstaande link).

Fjord Izzy heeft het de hele winter prima gedaan op alleen hooi en af en toe een handjevol haver en lucerne.
En natuurlijk de mineralenliksteen niet te vergeten.
Ook voerde ik voederbiet bij, maar dat kreeg Izzy niet.
Overigens hebben wij haar gekregen met kale korsterige manen en harde manenkam en ze was veel te dik. Is nu allemaal over en niet teruggekomen, bovendien is ze veel slanker nu en glanst haar vacht.

> Ik ben een beetje wanhopig aan het worden
> zo langzamerhand. Dat gedoe ook. Ik wil gewoon het beste voor
> mijn paarden en ze geen troep voorschotelen. Ze eten alles, met
> zoveel enthousiasme ook nog, dat ik me zo onderhand zo schuldig
> voel.
> Sinds ik met de hele PN bezig ben, word ik iedere dag weer
> geconfronteerd met alle dingen die ik in het verleden heb
> foutgedaan. (uit onwetendheid). Het feit dat ik nu op de goede
> weg ben, maakt het schuldgevoel niet minder...
> trea
Ik ken het allemaal en ik denk velen met mij.
Ik voer nu geen troep meer, zelfs Holly die net haar veulen heeft krijgt nu uitsluitend haver en lucerne + liksteen.
Spirit en zij zien er zeer welvarend uit....
Ik houd niet van te dikke paarden, het is een aanslag op hun gewrichten, hart en longen.
Beetje zomerspek is wel natuurlijk en nodig voor de winter, maar het moet niet uit de hand lopen.
Bij mijn werkpaarden moet ik juist moeite doen ze een beetje op gewicht te houden, die vallen echt snel af, maar goed, ze lopen wel beter als ze niet te zwaar zijn. Vandaar dat hooi als bijvoer.

Het is antropomorfisme]">Antropomorfisme">antropodinges te denken dat je paard gevarieerde voeding nodig heeft, kijk PN er nog maar eens op na, daar staat het beter beschreven dan ik kan weergeven.
Het enige waar ik me nog druk over kan maken is het mineralenverhaal. Daar moet ik nog iets mee.

Een link waar je misschien iets aan hebt :
http://www.icelandichorses.co.uk/Feeding_Your_Icelandic_Horse.htm

Kijk maar vooral eens bij het kopje over fat:
Like carbohydrates, fat is another energy rich food.
Fat provides slow release energy and not a short term boost for immediate fast work like carbohydrate. Fat is therefore a more useful type of energy food for horses. It provides a constant energy source for prolonged work. Many endurance riders have been known to add a cup of oil to their horse’s daily feed to provide the essential enduring energy that their horses require. Soya and linseed both provide a high level of fat for the horse in the form of essential fatty acids. This is much more appropriate than adding refined oil to the horse’s diet.

Groet, Pien
www.spirithorses.be
Volg datum > Datum: donderdag 16 juni 2005, 13:1216-6-05 13:12 Nr:27645
Volg auteur > Van: jacqueline postmes Opwaarderen Re:27485
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoefkatrolpaard Romantique Structuur

jacqueline postmes
maastricht
Nederland

Jarig op 15-6

462 berichten
sinds 10-5-2004
Karen Drost schreef op dinsdag, 14 juni 2005, 15:38:

> Frans Veldman schreef op dinsdag, 14 juni 2005, 13:40:
>
>> Ik weet gelukkig dat de ene Strasser beoefenaar de andere niet

> blijft het zich ontwikkelen.
>
> Met vriendelijke groeten,
> drs. Karen Drost SHP

mijn indruk van strasser is dat er meestal teveel tijd zit tussen de kapbeurten in waardoor er weer relatief veel vanaf moet. ik denk dt je het beste resultaatmet strasser krijg als je dat ook iedere week zou laten doen, maar dat wordt onbetaalbaar. dus moet je proberen het zelf bij te houden en daardoor de veranderingen zo klein mogelijk houden en dan toch ieder 4 tot 6 weken de hoeven te laten nakijken en laten corrigeren als dat nodig mocht zijn. als je ze goed bij houd ook al is dat niet zo drastisch als de strassermethode zullen de problemen zoals het gevoelig blijven lopen aanmerkelijk minder zijn of zelfs helemaal verdwijnen.
Jacqueline
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 1843½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact