InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 1936½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juli 2005, 23:299-7-05 23:29 Nr:29028
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:29017
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Steinbrecht blootvoets! Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Trudy schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 20:40:

> Huertecilla schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 18:04:
>
>> Hieronder een zo letterlijk mogelijk vertaald stukje uit de

>> niet altijd toe, maar áls het mogelijk is mag men dit niet
>> verzuimen.'
>>
>> HC

> Mooie link HC ,
Eigen vertaling

>ben altyd heel blij,met dit soort info..
> vooral .als t al zo oud is ,als de weg naar rome..
Zó oud is het bepaald niet Trudy; tis eind 19de eeuw. Wel is dit het oude en nieuwe testament voor Klassieke Dressuur.

> En nu t bit nog,maar ik geloof ,dat deze Heer hier ook nog iets
> over te melden heeft..
Jazeker, maar dat is hoewel bepaald vriendelijker dan je nu alledag kan zien erg op cavalerie gestoeld hetgeen logisch is omdat Gustav Steinbrecht uit die hoek kwam.

Zijn zienswijze op spoorgebruik vertaal ik beter helemáál niet. Zelfs de rejoneadores, vaqueros, campesinos en gardians zien sporen en de stang als een eerste hulp bij stieraanvallen. In de zin van 'voor een aanstormende vrachtwagen is álles toegestaan om paard-e-ruiter uit de weg te krijgen' en is bloed een schánde. Steinbrecht ziet in bruut gebruik een weg om licht respect voor het been te krijgen.

Als je info over bitloos rijden wil, is de oudste bron een Romeinse veldheer die in West-Afrika de Berbers zonder ander 'optoming' dan een leidstok paarden in veldslagen gewéldig ziet rijden. De oudste afbeeldingen hiervan zijn rotsgravures van minimaal 2000 BC. Solinski behandeld dit uitvoerig in zijn 'Reiter, Reiten, Reiterei'. De hele rijstijl van Solinski bouwt hierop, op die oude Berbers, verder.
Ik kan dit boek aan een ieder die paardgericht denkt aanraden.
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juli 2005, 23:449-7-05 23:44 Nr:29029
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:29022
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Update gevoeligheid Chaser (voor Ilona)Daar Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Trudy schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 22:36:

> Wil schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 21:46:
>
>> Chaser blijft maar supergevoelig lopen op het harde. Het

> Weet je de oorzaak ,specifiek van de hoefbevangenheid van je
> paard??
> Bij die van mij was t NIET t gras!!
> trudy

Hi Trudy, bedankt voor je reactie! Over je vorige reactie: net als jij heb ik gelukkig veel geduld. Het paard is me zeer dierbaar en zijn gezondheid gaat voor alles.
De ijzers zijn er vorig jaar september onderuit gehaald. Heb een goede natuurlijk bekapper gevonden. Toen heeft het paard ook pijn gehad. Indertijd veel gewandeld met hem over de verharde wegen, totdat het ietsje beter ging. In het begin ook met de Easyboots gereden. Hij ging beter en beter. Ongeveer 7 weken geleden ging hij zelfs over asfalt goed lopen en ook snellere gang, omdat hij een gangenpaard is, geen draf maar een Walk.... Al die tijd toch nog voorzichtig met hem geweest, vooral niet overbelasten. Na een korte periode konden de schoenen uit. Hij liep heel goed op het zachte, voorzichtig over het harde. Ik hem hem altijd zijn eigen tempo laten bepalen. Hij mag ook kiezen of hij hard of zacht wil lopen. Het leuke is dat vaak het paard zelf het asfalt kiest! En dan natuurlijk ook midden op de weg..... ;-))
Nu, de reden waarom hij weer hoefbevangen is geraakt.... Geen fastfood!
Hij staat buiten, in z'n eigen weiland waar het gras eerst afgevreten is door 'visite-paarden'.... Ik vond trouwens dat het gras bar slecht groeide de laatste weken. Het begint NU pas goed door te groeien. Maar goed, wij denken dat het door het fructaangehalte komt, stress-gras dus! De traumaringen zijn ongeveer 5 maand oud, dus ik denk dat dit al in februari/maart gebeurd is....
Weet je nog, Ilona zei dit ook al, dat we mooie dagen hadden en toen ineens die metershoge sneeuw? Toen heeft hij ook buiten gelopen.
Het vermoeden is dat dit toen al fout gegaan is.
In de toekomst zal ik daar dus ook zeker op letten. Fred, de natuurlijk bekapper gaf ook als tip om toch weer eens de weilanden te bemesten met varkens- of rundermest.
Dan zou het fructaangehalte van het gras ook naar beneden gaan....
Maar ik denk dat al we weer zo'n periode krijgen, van 's nachts vorst en overdag al lekkere temperaturen, in hem heel fijn in de rijbak laat bivakkeren.
Dan maar niet in z'n weiland....

Verder heeft hij show gelopen in de USA. Bij Tennessee Walking Horses trainen ze met kettingen om de benen en ook blokken ijzer onder de hoeftijzers. Dit om meer front te krijgen en de achterhand eronder te schuiven. Ik heb het idee, gezien ook de littekens op z'n benen etc. en z'n vreselijke angst voor mannen, zeker hoefsmeden, dierenartsen etc.etc. dat er flink wat uitgehaald is met dit paard. Je kunt er vanuit gaan dat hij vanaf z'n 2e jaar op ijzers heeft gestaan + nog wat meer ellende.
Toen ik hem kocht was hij negen jaar. Nu is hij zojuist 15 geworden.
Het zal bij een paard van die leeftijd ook langer duren voordat hij geleerd heeft om z'n blote voeten te gebruiken zoals ze door de natuur bedoeld zijn, denk je ook niet?

Vriendelijke groet,

Wil.
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juli 2005, 23:459-7-05 23:45 Nr:29030
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:29022
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Update gevoeligheid Chaser (voor Ilona)Daar Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Trudy schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 22:36:

> Wil schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 21:46:
>
>> Chaser blijft maar supergevoelig lopen op het harde. Het

> Weet je de oorzaak ,specifiek van de hoefbevangenheid van je
> paard??
> Bij die van mij was t NIET t gras!!
> trudy

P.S. wat was bij jou dan de oorzaak van de hoefbevangenheid?

Groet,
Wil.
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juli 2005, 23:479-7-05 23:47 Nr:29031
Volg auteur > Van: perdida Opwaarderen Re:29026
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: overbelaste hoef Structuur
perdida
zandhoven
België


198 berichten
sinds 2-3-2005
Spirit schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 23:28:

> perdida schreef :
>
>> Misschien moet ze dan die ene keer toch nog maar

> nog wel uitgebreid over.
>
> Groet, Pien
> www.spirithorses.be

Hi Pien, neen hoor, 't is de pijn van die kwetsuur aan de schouder die ik bedoel, waardoor het paard zo moeilijk te bekappen is (dat had ik zo toch begrepen van Marie-Christine); de pijn die ze dan heeft als ze haar gewicht op dat gekwetste been moet overbrengen.
tot morgen
Perdida
Volg datum > Datum: zondag 10 juli 2005, 0:1710-7-05 00:17 Nr:29032
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:29024
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoe begin ik er het beste aan? Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Michiel schreef :
> Knip...Nu zijn we vanmorgen bij de twee paardjes wezen kijken
> die we misschien over een tijdje gaan kopen. Ze lijken heel
> veel op het paardje waar Pien op rijd, op haar foto hier.

> jullie mening en ervaring daarmee. Gevoelige en energievolle
> paarden
> in het verkeer en de afwisseling van de stad kan dat wel wat
> worden?

Heerlijk, die gevoelige paarden. Zo fijn om mee te werken.
Het paard op mijn foto is mijn Arabier, BD. Ooit een ervandoorgaande elastieken hex, nu een -zonder-bit-in-de-reuzenstoet tiepje, met een heel eigen karakter en zeker geen allemansvriendje (zeg ik met een mengeling van trots en ergernis).Hoewel ik nog regelmatig in een korenveld beland hoor, zoals een paar weken geleden.

> Gevoelig lijkt me juist heel leuk, omdat ik het liefste rijd met
> paarden die nieuwsgierig zijn naar alles wat er gebeurd.
> Ze zijn echter arm aan prikkels opgegroeid, wel veel in handen
> geweest met veulen inprenting en al en daarna een basis
> met clicker training. Hun huisvesting was ideaal, echter op een
> weide naast het huis en ver weg van elke belevenis.
> In de beslotenheid van 2 merries met elk hun eigen veulen.
> Met zo af en toe een klein wandelingetje het bos in.

Een tip voor jou : Zet ze een tijdje langs een drukke verkeersweg, wennen ze aan alles en het kost jou geen moeite.

BD was ook ooit niks gewend en ging met 4 jaar nog letterlijk tegen de muur van de stal op waar ze op dat moment stond.
Altijd freaky met van die rollende Arabierenogen (heeft ze nu nog regelmatig trouwens).
Ze is nu 8 en alles is weer op mijn bekende 'spelenderwijs' manier gegaan, daarbij gebruikmakend van de signalen die zij naar mij uitzond.

En als er met dit soort paarden eenheid ontstaat , ga je vanzelf een fase verder. Zij bepaalt wanneer ze klaar is voor iets nieuws, - niet ik.
Terwijl ik absoluut de leider ben.
Maar dat is ons samenspel, ons geven en nemen.
Dan laat zij mij iets zien - dan laat ik haar iets zien en je weet altijd dat er geen gevecht is en het allemaal vanzelf goed komt zo.

Galopwissels heb ik haar nooit geleerd, die heeft ze zelf uitgedokterd omdat het handiger uitkwam bij snelle wendingen (wij zijn nog steeds barrel racers he....). Ze vond dat het tijd was daarvoor toen ze 7 jaar was.
Ik anticipeerde daarop door er mijn hulpen aan te verbinden.
Dus andersom dan je zou verwachten.

Ineens tijdens een buitenrit ging ze vanuit haarzelf side-passen (zijwaarts). Ik ook niet gek en heb er een cue voor bedacht.
Nu vraag ik - zij doet het.

Ze hield ervan de veulens bijeen te drijven en daar gebruik van makend hoef ik alleen maar in mijn handen te klappen en nog steeds haalt zij de paarden binnen. Heb ik haar nooit geleerd. En het gekke is dat de paarden wachten met naar binnen komen totdat zij ze komt halen, terwijl ze niet hoog in rangorde staat hoor.

Door die gevoeligheid is er bij haar geen echte ondeugendheid, dat haalt ze niet in haar hoofd. Het is een paard zonder enige vorm van humor, zeg ik wel eens, want spelletjes zijn er niet bij bij haar; er moet gewerkt worden, alles is serieus, en als ik eens wil spelen snapt ze me niet en denkt ze dat ik haar opjaag. Dat is weer een nadeel van die gevoeligheid.
Zeer beledigd ook wanner ik haar geen snoepje geef na het werk, en ze is een keer dagenlang nukkig geweest toen ik met vakantie was en haar niet opgezocht had.

Leren doen ze makkelijk, die gevoelige paarden, temeer wanneer je in staat bent ze het idee te geven dat je het 'samen' hebt gedaan, ipv opgelegd. Dwang geeft altijd een averechtse werking, aansporen bijvoorbeeld maakt een paard als zij totaal onzeker, terwijl mijn koudbloeden veel meer vergevingsgezinder zijn als iemand eens een fout maakt of zit te stuiteren.

> Wij krijgen als alles doorgaat een weide dicht bij of in de
> stad.
> En in en rondom de stad rijden is fantastisch, ik doe het liever
> als op de veluwe waar we nu zitten. Het is zo heerlijk
> afwisselend
> en zo boordevol uitdagingen en routes. Kan een gevoelig paard
> ook steeds verkeersmakker worden? Of wordt dat alleen maar
> ergernis de eerste 5 jaren?

Doen !!!!! Michiel, niks heerlijkers dan op een dergelijk nivo te kunnen communiceren met een paard.
Dat gaat op gedachtennivo.... ik denk wel dat jij snapt wat ik bedoel.
Veel rustmomenten inbouwen, een relatie opbouwen enzo, maar dat doe jij toch wel.
Ik merk zeer verschil in rassen/type paarden onderling. Zo zijn de koudbloeden echt koudbloedig terwijl zo'n hittepetit veel eerder 'vragen' gaat stellen, dat merk je aan hun houding, dat voel je, dat lees je.

BD zendt vanalles uit naar mij. Ook als ik met mijn rug naar haar toegekeerd sta kan ik zeggen hoe die oren staan, hoe het met het neusje is (ergerlijk opgetrokken of niet).Ik "lees" ook in haar ogen.

Bij mijn koudbloeden moet ik veel meer gissen, veel meer kijken met mijn ogen. Maar die zijn dan wel weer gelijkmatiger en stabieler in karakter en veel veel moeilijker van hun stuk te brengen.

Toch kan ik niet zeggen dat BD niet stabiel is, door die gevoeligheid pikt ze echter veel meer - en sneller- dingen op, reageert ze op vanalles wat bij de koudies meer een verstoord "huh?" zal opleveren.

Heerlijk, zo'n hittepetit. Maar niet voor kinderen, onzekeren en beginners.

Overigens is BD volledig verkeersmak : Tractors, vrachtwagens net aanhanger, hijskranen, stadsbussen....maar voor een plastic zakje in het veld zal ze altijd opzij blijven springen :-P en ze gaat nou eenmaal niet langs een uitgeklapte paraplu. Oja : Vishengels blijven ook eng.

Succes, ik wens je het allerbeste met je beslissing.
Pien
www.spirithorses.be
Volg datum > Datum: zondag 10 juli 2005, 0:5710-7-05 00:57 Nr:29033
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:29032
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoe begin ik er het beste aan? Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Spirithorses schreef op zondag, 10 juli 2005, 0:17:

> Michiel schreef :
>> Knip...Nu zijn we vanmorgen bij de twee paardjes wezen kijken
>> die we misschien over een tijdje gaan kopen. Ze lijken heel

>
> Succes, ik wens je het allerbeste met je beslissing.
> Pien
> www.spirithorses.be

Haha!! Leuk Pien! Je schrijft echt heerlijk! Het is heel simpel: een uitgeklapte paraplu is en BLIJFT eng.... en vishengels zijn toch zwepen????
2000 man publiek is niet erg.... maar 1 veearts.... of 1 hoefsmid (natuurlijk bepakker), da's pas eng!!
groet,
Wil.
Volg datum > Datum: zondag 10 juli 2005, 8:3610-7-05 08:36 Nr:29034
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:29019
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Esther Gefeliciteerd :) !!!! Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Trudy schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 21:06:

> trea hoex schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 16:18:
>
>> Nick Altena schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 15:14:

>> Proost
> En natuurlijk ook vele mooie jaren met je lievelingen toegewenst
> van mij1
> Trudy

Allemaal bedankt voor de felicitaties, en de borrel komt heus wel!! De boodschappen had ik al in huis.

Groeten Esther
Volg datum > Datum: zondag 10 juli 2005, 10:2210-7-05 10:22 Nr:29035
Volg auteur > Van: Marie-Christine Vesters Opwaarderen Re:29027
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: overbelaste hoef Structuur
Marie-Christine Vesters
putte
Belgie

Jarig op 28-1

51 berichten
sinds 8-7-2005
perdida schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 23:28:

> Marie-Christine Vesters schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 19:00:
>
>> perdida schreef op vrijdag, 8 juli 2005, 23:41:

> indrukken/ervaringen over de cursus.
>
> Groetjes
> Perdida

Hallo,

Wat jammer dat we niet samen kunnen gaan, ik zie er eigenlijk een beetje tegenop om alleen te gaan, maar ja, nu kan jij me je indrukken doorgeven.
Het produkt dat ik Sha Brana geef noemt MGC"plus" en kost 77 Euro voor 620gr, hiermee kom ik ong. 3 maand toe. Ik denk dat ik het misschien wel levenslang zal moeten geven, ze heeft geen sleet op het kraakbeen maar het is op sommige plaatsen gewoon weg tot op het bot. Er zit dus gewoon een gat in het kraakbeen.
Bedankt voor je hulp en wil je me dan misschien via mail wat meer over de cursus doorsturen.

Groetjes
Marie-christine
Volg datum > Datum: zondag 10 juli 2005, 10:2210-7-05 10:22 Nr:29036
Volg auteur > Van: Marie-Christine Vesters Opwaarderen Re:29027
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: overbelaste hoef Structuur
Marie-Christine Vesters
putte
Belgie

Jarig op 28-1

51 berichten
sinds 8-7-2005
perdida schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 23:28:

> Marie-Christine Vesters schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 19:00:
>
>> perdida schreef op vrijdag, 8 juli 2005, 23:41:

> indrukken/ervaringen over de cursus.
>
> Groetjes
> Perdida

Hallo,

Wat jammer dat we niet samen kunnen gaan, ik zie er eigenlijk een beetje tegenop om alleen te gaan, maar ja, nu kan jij me je indrukken doorgeven.
Het produkt dat ik Sha Brana geef noemt MGC"plus" en kost 77 Euro voor 620gr, hiermee kom ik ong. 3 maand toe. Ik denk dat ik het misschien wel levenslang zal moeten geven, ze heeft geen sleet op het kraakbeen maar het is op sommige plaatsen gewoon weg tot op het bot. Er zit dus gewoon een gat in het kraakbeen.
Bedankt voor je hulp en wil je me dan misschien via mail wat meer over de cursus doorsturen.

Groetjes
Marie-christine
Volg datum > Datum: zondag 10 juli 2005, 10:2210-7-05 10:22 Nr:29037
Volg auteur > Van: Marie-Christine Vesters Opwaarderen Re:29027
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: overbelaste hoef Structuur
Marie-Christine Vesters
putte
Belgie

Jarig op 28-1

51 berichten
sinds 8-7-2005
perdida schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 23:28:

> Marie-Christine Vesters schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 19:00:
>
>> perdida schreef op vrijdag, 8 juli 2005, 23:41:

> indrukken/ervaringen over de cursus.
>
> Groetjes
> Perdida

Hallo,

Wat jammer dat we niet samen kunnen gaan, ik zie er eigenlijk een beetje tegenop om alleen te gaan, maar ja, nu kan jij me je indrukken doorgeven.
Het produkt dat ik Sha Brana geef noemt MGC"plus" en kost 77 Euro voor 620gr, hiermee kom ik ong. 3 maand toe. Ik denk dat ik het misschien wel levenslang zal moeten geven, ze heeft geen sleet op het kraakbeen maar het is op sommige plaatsen gewoon weg tot op het bot. Er zit dus gewoon een gat in het kraakbeen.
Bedankt voor je hulp en wil je me dan misschien via mail wat meer over de cursus doorsturen.

Groetjes
Marie-christine
Volg datum > Datum: zondag 10 juli 2005, 10:2210-7-05 10:22 Nr:29038
Volg auteur > Van: Marie-Christine Vesters Opwaarderen Re:29027
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: overbelaste hoef Structuur
Marie-Christine Vesters
putte
Belgie

Jarig op 28-1

51 berichten
sinds 8-7-2005
perdida schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 23:28:

> Marie-Christine Vesters schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 19:00:
>
>> perdida schreef op vrijdag, 8 juli 2005, 23:41:

> indrukken/ervaringen over de cursus.
>
> Groetjes
> Perdida

Hallo,

Wat jammer dat we niet samen kunnen gaan, ik zie er eigenlijk een beetje tegenop om alleen te gaan, maar ja, nu kan jij me je indrukken doorgeven.
Het produkt dat ik Sha Brana geef noemt MGC"plus" en kost 77 Euro voor 620gr, hiermee kom ik ong. 3 maand toe. Ik denk dat ik het misschien wel levenslang zal moeten geven, ze heeft geen sleet op het kraakbeen maar het is op sommige plaatsen gewoon weg tot op het bot. Er zit dus gewoon een gat in het kraakbeen.
Bedankt voor je hulp en wil je me dan misschien via mail wat meer over de cursus doorsturen.

Groetjes
Marie-christine
Volg datum > Datum: zondag 10 juli 2005, 10:2210-7-05 10:22 Nr:29039
Volg auteur > Van: Marie-Christine Vesters Opwaarderen Re:29027
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: overbelaste hoef Structuur
Marie-Christine Vesters
putte
Belgie

Jarig op 28-1

51 berichten
sinds 8-7-2005
perdida schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 23:28:

> Marie-Christine Vesters schreef op zaterdag, 9 juli 2005, 19:00:
>
>> perdida schreef op vrijdag, 8 juli 2005, 23:41:

> indrukken/ervaringen over de cursus.
>
> Groetjes
> Perdida

Hallo,

Wat jammer dat we niet samen kunnen gaan, ik zie er eigenlijk een beetje tegenop om alleen te gaan, maar ja, nu kan jij me je indrukken doorgeven.
Het produkt dat ik Sha Brana geef noemt MGC"plus" en kost 77 Euro voor 620gr, hiermee kom ik ong. 3 maand toe. Ik denk dat ik het misschien wel levenslang zal moeten geven, ze heeft geen sleet op het kraakbeen maar het is op sommige plaatsen gewoon weg tot op het bot. Er zit dus gewoon een gat in het kraakbeen.
Bedankt voor je hulp en wil je me dan misschien via mail wat meer over de cursus doorsturen.

Groetjes
Marie-christine
Volg datum > Datum: zondag 10 juli 2005, 10:2610-7-05 10:26 Nr:29040
Volg auteur > Van: Horsewisper Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: hoe kan ik het het beste doen??? Structuur
Horsewisper
Nederland


114 berichten
sinds 10-5-2005
hoi ik heb een draver merrie van 5 jaar (is niet van mij ik heb alleen de voledige verzoging dagelijks voor een tijdje)

er zijn 2 dingentjes, de galop zit er nog niet in het is echt zoon klein sloom galopje. weet iemand hoe ik het beter krijg.

opzich is ze wel een pittige onder het zadel, zo is ze heel lief.
ik wil dr gaan ook leren rijden met een touw hoofdstel. (rijd nu nog met bit)
dus dat word oefenen zeker omdat ik de parelli boeken enzo niet in huis heb (die koop ik me later pas voor mn eigen paardje)

dan het 2e:

ze rijd een beetje dressuur en spingt...dat laatste is het probleem.

buiten is ze echt wel te houden maar zodra ze in de bak de balken ziet en weet dat ze moet springen word ze helemaal blij en wil dr als een gek overheen! je krijgt haar dan ook op geen mogelijkheid terug gehouden, maar door haar actie is haar bazin al meerdere keren eraf gevallen.

ik weet niet wat ze allemaal geprobeerd heeft. maar ik wil dr wel leren om normaal te springen.

heeft iemand tips...

en heeft iemand ook een paar spring oefeningen?? zodat ze ook beter en hoger kan springen uiteindelijk.

alvast bedankt
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 1936½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact