fairytale schreef op vrijdag, 12 augustus 2005, 15:19:
> trea hoex schreef op vrijdag, 12 augustus 2005, 15:17:
>
>> fairytale schreef op vrijdag, 12 augustus 2005, 15:10:

> probeer het toch zoveel mogelijk op een andere manier te laten
> zien.
>
> liefs,
Hoi
Ik
parelli zelf ook en ik ben bijna eind level 2. In mijn level 1 heb ik me echt strikt aan de regels gehouden (zo min mogelijk spreken), maar nu combineer ik het met clickeren. Ik vind namelijk dat je op een gegeven moment ook de weg moet zoeken die het beste bij jouw en je paard past.
Mijn pony vindt dit geweldig en ik zie zijn ogen twinkelen als ik mijn clickwoordje enthiousiast roep. Mijn pony ziet het dus niet als storend als ik spreek met hem. Voor hem is het een bevestiging als ik zeg jee (klikwoordje) dat hij het goed heeft gedaan.
Ook zijn wij natuurlijk niet hetzelfde als paarden en haalt een paard heel veel uit je stem tonatie. Het zijn gevoelige en intelligente dieren die goed naar onze lichaamstaal kijken, maar ook veel uit stemtonatie kunnen halen.
Het is denk ik maar net wat je zelf het beste ligt en je paard.