Nick Altena schreef op maandag, 19 september 2005, 16:41:
> jose schreef op maandag, 19 september 2005, 13:42:
>
>> Natuurlijk kun je een paard wel een uur lang droogstappen als ie

> aangeeft.
> Nogmaals, lees deze site eens door...
>
> Nick
???? Ik begrijp helemaal niets van deze reactie.
Heb ik er maar direct niets van begrepen als ik de info op deze juist niet allemaal even juist en toepasselijk vind?
Jij vindt dat er meer 1 juiste weg is en dat dat de paardnatuurlijk.nl weg is? En dat die methode voor altijd en iedereen en overal op zou moeten gaan? En dat als mensen afwijken hiervan dat ze het dan helemaal verkeerd doen, dat ze er niets van snappen?
Persoonlijk vind ik dit een behoorlijke vorm van oogkleppen visie en een beperkte geest.
Volgens mij heb ik bij het aanmelden op dit forum nergens hoeven tekenen dat ik me volledig onderwerp aan de paardnatuurlijk methode. Ook niet dat ik als ik meningen zou geven dat ik dan niks mocht zeggen wat afwijkt van deze site.
De mensen van deze site hebben paarden voor recreatief gebruik.
Wonen bovendien nog eens op de droge zandgronden van Drenthe.
Dat kan dus prima, paarden hele jaar rond buiten. Ook heel goed.
Train je op wedstrijd nivo, woon je in nattere gebieden, mogelijk ook nog met paarden met aardige vetlokken; dan is dat niet altijd zo handig.
Zweet een paard omdat je hem overvraagt? Kom op zeg. Dat betekent dat als je zelf sport en je zweet dat je het dan te gek gedaan hebt of zo?
Volledig karakter, conditie, aanleg en trainings afhankelijk volgens mij.
Nick ik denk dat het handig is om je te bedenken dat deze site vanuit een persoonlijke optiek tot stand is gekomen. Prima bedoeling en het werkt voor een grote groep mensen. Maar hierdoor bevat deze site wel heel veel info die behoorlijk ongenuanceerd is.
Ik denk dat het handig is je te realiseren dat er nog heel veel anderen zijn die het anders doen, maar dat dat andere niet beslist zo dom of zo fout of zo onnatuurlijk is als dat jij denkt dat het is!