Michiel schreef op maandag 23 januari 2006, 21:36:
>
> Hoi Frans en Ilona
> op de webcam zie ik heuvels in jullie wei,
> zijn jullie bezig (geweest) met hoogteverschil te maken?
> Kun je daar wat meer over zeggen of laten zien?
>
> Vandaag kreeg ik een prijsopgave van gebroken puin (0 -40)
> viel mee, 300 euro om 200 m2 10 cm mee op te hogen (20 m3)
> Verder gratis gebracht, BTW komt er nog wel bij.
> Ze raadden trouwens aan de granulaat te storten op vulzand,
> daaronder zit onze kleibodem. Wat denken jullie is dat vulzand
> waar de keitjes in zakken aan te raden?
Ons heuveltje is gemaakt van het zand/veen wat in onze grond zit, waar nu het "zwembad" is. Dus: gat graven: dan heb je een
ideale drinkwatervoorziening voor het gehele jaar, én een leuke speelplek (voor de paarden, kinderen en jezelf), dat wat uit het gat komt stort je op een bult zodat je een leuk heuveltje hebt waar de paarden graag op staan (te slapen) en toevallig (?) altijd overheen rennen en precies dáárop bokken en steigeren.
Kortom: zo'n variatie aanbrengen van gaten en "heuvels" is echt erg leuk, zeker voor de paarden. Ik weet dat ze het enorm waarderen.
Wij hebben er verder helemaal niets aan gedaan, behalve dan ervoor gezorgd dat ze er de eerste tijd niet op mochten (op de bult), dat mocht pas toch het begroeid was. Dan zijn er nl wortels die eea bijelkaar houden. Ik denk dat het wel verstandig is om een goede grassoort daarvoor te kiezen, wij hebben gewoon gras gedaan wat in de wei staat maar dat kan beter. Dan blijft de heuvel hoger. Hij wordt ieder jaar wel wat lager, maar ach als het niks meer is maken we gewoon een nieuwe bult. Ik zou het liefste de gehele paardenplek met bulten en kuilen bezaaien.
Keitjes op de bult is ook erg goed, vooral voor de hoeven.
Ilona
--
let's keep on moving naturally!