InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 2962½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: donderdag 2 maart 2006, 19:022-3-06 19:02 Nr:44417
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: aanleuning Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
Niki schreef op woensdag 1 maart 2006, 21:39:

> ja over dat technische aspect heb ik wel een vraagje.
> rijd nog niet zo lang western (overgestapt van engels)
> en nu hamert de instructice nogal op de aanleuning.
> (en ze hamert er ook op om een bit in te doen).
> nu vroeg ik me af, hoe ik aanleuning ga krijgen.

De essentie van aanleuning is mi een luisterend paard dat bereid is onmiddelijk mee te gaan met de beweging. Aanleuning doet een paard dus met heel zijn wezen, niet alleen via de teugels.

Bij dressuur in de bak is er een onafgeleide constant op elkaar gerichtheid. Bij buitenritten is het paard vooral gericht op zijn omgeving en daar ontstaat een geheel andere vorm van aanleuning. De paradox daar is, dat hoe minder we vragen hoe groter de luister allertheid is en hoe groter de bereidheid en snelheid van reageren op aanwijzingen. Snap je, een paard zou verloren raken in de bak als je haar reed op de buiten manier. En als je een paard buiten rijd op de bak manier dan stoor je haar constant in haar natuurlijke aandacht. De aanleuning op de vrije losse buiten manier is echter wel super goed! Jij als rijder bent immers duizend maal interessanter dan verre geluiden, een beweging op afstand, of de geuren van een bospad.

Michiel
Volg datum > Datum: donderdag 2 maart 2006, 19:212-3-06 19:21 Nr:44418
Volg auteur > Van: lieveke van den borne Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: waarom worden paarden geschoren? Structuur
lieveke van den borne
Nederland


3 berichten
sinds 1-4-2005
waarom worden paarden eigelijk geschoren ?
ik zag een keer politie paarden en doe waren onder het zadel en op de schouders en heupen geschoren.en ik vroeg me ag waarom
xx lieveke
Volg datum > Datum: donderdag 2 maart 2006, 19:282-3-06 19:28 Nr:44419
Volg auteur > Van: jose Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: aanleuning Structuur
jose
Nederland


1432 berichten
sinds 22-7-2005
Michiel schreef op donderdag 2 maart 2006, 19:02:

> Niki schreef op woensdag 1 maart 2006, 21:39:
>
>> ja over dat technische aspect heb ik wel een vraagje.

> rijder bent immers duizend maal interessanter dan verre
> geluiden, een beweging op afstand, of de geuren van een bospad.
>
> Michiel

Dus is niet per definitie voor elk paard zo Michiel. Ik denk dat dat van paard tot paard en van ruiter tot ruiter verschilt.
Mijn paard doet het in de bak fijner met een doorhangend teugeltje en buiten met wat meer vraging van mij.
Ik verklaar dat als volgt: in de bak vindt ze geen fluit aan, doen we dus ook weinig, maar goed soms doe je wat, en is ze snel tegenwerkerig, dwars. Door haar een los teugeltje te geven, is ze sneller ontspannen en makkelijker over de rug. Zou ik aanleuning vragen, dan roept dat alleen weerstand op.
Buiten, is ze snel afgeleid met een losse teugel en ik heb de indruk dat ze ook minder schrikachtig is, als ik daar wat meer contact houdt. Net of leunt ze dan wat meer op mij, wat ze dan zo lijkt het, fijn vindt.

Ik
Volg datum > Datum: donderdag 2 maart 2006, 19:382-3-06 19:38 Nr:44420
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: 5 jarige merrie die een kans verdient Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Ik vind dat deze advertentie wel wat extra aandacht mag hebben. Een 5 jarig dier, wat al driekwart bij de slager stond is door een goedwillende eigenares voorlopig gered.
Het treft me, dat ze eerlijk aangeeft niet genoeg kennis in huis te hebben, om de merrie goed op te voeden.
Wie maakt van dit paard een blijvertje?
piet
nah' tuurlijk Natuurlijk
Volg datum > Datum: donderdag 2 maart 2006, 19:522-3-06 19:52 Nr:44421
Volg auteur > Van: Niki Opwaarderen Re:44412
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bitloos Structuur
Niki
Zwolle
Nederland

Jarig op 5-4

252 berichten
sinds 21-11-2005

> Mee eens Nick, in de jaren dat ik western rij heb ik nog nooit
> met aanleuning gereden, (mocht ik niet, dat hoorde niet zo!)
> niet met bit en niet met bosal of side pull.

> in haar lessen dat benadrukt? Pien (of iemand anders), heb jij
> daar ook van gehoord?
> Groeten,
> Monique

ow ik bedoelde niet echt in de krul hoor.
maar met het neusje op de loodlijn dus.
verder mag haar hoofd ook niet te ver zakken,
niet met de oren onder de schoft uit geloof ik.
maar ze loop nou eenmaal graag laag.
ik weet niet of dat een trend is op de wedstrijden maar onze instructrice rijd zelf wel heel actief wedstrijden.
misschien dat het daar iets mee te maken heeft?
de Cavallo heb ik nog nooit van gehoord.wat is dat voor blad?
@nick het hoort ook met losse teugels maar "daar moeten we naartoe werken, want dat krijg je niet vanzelf".
dus vandaar, ik weet verder ook niet wat er allemaal wel en niet van klopt.
ben zelf maar beginner, en ken verder geen westernruiters in RL.
hoop idd dat Pien ook ff haar mening wil geven??
Groetjes
Volg datum > Datum: donderdag 2 maart 2006, 19:592-3-06 19:59 Nr:44422
Volg auteur > Van: Muguet Opwaarderen Re:44410
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: DNA bepaling haarmonster ipv chippen Structuur

Muguet
Nederland


762 berichten
sinds 15-9-2005
Peet schreef op woensdag 1 maart 2006, 23:29:

> Muguet schreef op woensdag 1 maart 2006, 23:18:
>
>> Omdat ik tegen het chippen ben bij paarden (het inbrengen van


Haiii Petra ;-)

Dankjewel voor je berichtje maar ik wil met dit berichtje eigenlijk graag laten weten dat je het chippen dus ook kunt omzeilen door
DNA te laten bepalen nadat je ontheffing hebt aangevraagd voor
het chippen.
Volgens mij weten veel mensen dat nog niet en ze hebben allemaal gewoon maar hun paard laten chippen zonder na te denken over de mogelijke gevolgen van een lichaamsvreemd voorwerp in een dier.
Wat waren jouw bezwaren tegen chippen ?

Groetjes van Muguet ;-)
Volg datum > Datum: donderdag 2 maart 2006, 20:492-3-06 20:49 Nr:44423
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:44419
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: aanleuning Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
jose schreef op donderdag 2 maart 2006, 19:28:

> Buiten, is ze snel afgeleid met een losse teugel en ik heb de
> indruk dat ze ook minder schrikachtig is, als ik daar wat meer
> contact houdt. Net of leunt ze dan wat meer op mij, wat ze dan
> zo lijkt het, fijn vindt.

Je kan natuurlijk helemaal gelijk hebben, ik ken je paard niet. Afgeleid zijn, bestaat echter niet in mijn manier van rijden. Waar zou je paard van afgeleid moeten zijn? Dit kan alleen als jij vindt dat haar aandacht ergens anders moet zijn, dan het is. En als je op die manier rijdt, dan heeft je paard geen rust, het kan niet zichzelf zijn en de schrikachtigheid kan best daardoor toenemen. Wat weer tot gevolg heeft dat ze op je wil gaan leunen.

Als mijn paard ergens aandacht voor heeft, dan leid ik hem niet af, neem er de tijd voor en vraag pas weer wat als hij daar ook aan toe is. Dat is mijn aanleuning, mijn bereidheid te luisteren naar hem en snel te reageren op zijn impulsen. En dan wordt het wederzijds.

Hoe beter we elkaar leren kennen (2 maand nu) des te beter kan ik toerijden naar, of stilstaan bij, wat hij leuk vindt. Bij een ervaren paard dat in vol vertrouwen zijn eigen pad kiest is dit niet nodig die doet dit uit zichzelf al. Overigens we wandelen de laatste tijd alleen maar, de osteopaat komt een weekje eerder gelukkig, komende dinsdag.

Michiel
Volg datum > Datum: donderdag 2 maart 2006, 21:092-3-06 21:09 Nr:44424
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: complimenten over de pagina diergeneesmiddelen Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Een erg mooie pagina over diergeneesmiddelen.
Erg goed om te onderzoeken of diergeneesmiddelen wel veilig zijn, en of er wetenschappelijke onderbouwing is van de middelen.
Voral belangrijk te weten of je betaalt voor een supplement, kruidenmiddeltje of een diergeneesmiddel. Voor Leen Taal pleit het niet in zijn voordeel, de referenties die samenwerken met novelcure zijn met stomheid geslagen, en zijn vaak niet op de hoogte dat hun goede naam wordt gebruikt om de werkzaamheid en wetenschap te benadrukken.
Het is goed om allemaal vragen te gaan stellen aan dhr Taal, zodat dhr Taal eens met een duidelijk antwoord gaat komen, en iedereen weet of de middelen goed zijn getest, en de wetenschappelijke onderzoeken van die testen ( als ze er zijn) openbaar worden.
Als ik iets wil weten over Viagra, kan ik de fabrikant benaderen, ze hebben daar telefonisten voor, om uitleg te geven, en publikaties.
Ik heb Taal een mail gestuurd, en mijn mail ging gelijk naar de juridische afdeling. Een antwoord kreeg ik niet op mijn vraag. Ik vind het lef hebben van Frans en Ilona om openbaar vraagtekens te durven zetten bij geneesmiddelen, en mensen bewust te maken om vragen te stellen en te onderzoeken of deze middelen wel veilig zijn. Bij allopatische middelen gaat nogal wat onderzoek vooraf, en zijn er ook bijwerkingen bekend. Ook hoeft er dan geen vrijwaringsverklaring getekend te worden. Ook homeopatische middelen vallen onder de wet diergeneesmiddelen, en ook kruiden en supplementen met een farmaceutische werking kunnen onder de diergeneesmiddelenwet vallen.
Belangrijk is om over IEDER diergeneesmiddel dus vragen te KUNNEN stellen.
Ik ben erg blij met deze pagina, niet om met modder te gooien, maar wel om duidelijkheid te krijgen wat een produkt doet. Is het een eerlijk produkt?
Of is het misbruik maken van de wanhoop?

Esther
Volg datum > Datum: donderdag 2 maart 2006, 21:102-3-06 21:10 Nr:44425
Volg auteur > Van: Geertje Opwaarderen Re:44423
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: aanleuning Structuur

Geertje
Den Haag
Nederland

Jarig op 17-3

1315 berichten
sinds 17-12-2005

> Je kan natuurlijk helemaal gelijk hebben, ik ken je paard niet.
> Afgeleid zijn, bestaat echter niet in mijn manier van rijden.
> Waar zou je paard van afgeleid moeten zijn? Dit kan alleen als

> wandelen de laatste tijd alleen maar, de osteopaat komt een
> weekje eerder gelukkig, komende dinsdag.
>
> Michiel

Jij bedoelt dus dat afleiding niet bestaat bij jou omdat jij de aandacht direct richt op die zogenaamde afleiding en verder niks vraagt op dat moment? Heb ik dat goed?
Maar doe je dat niet buiten in het bos automatisch dan? Als mijn paard iets hoort of ziet, dan mag hij daar altijd naar kijken totdat hij weer wilt doorlopen. Maar toch is dat wel afleiding. Ligt er maar aan hoe je het noemt denk ik.
Volg datum > Datum: donderdag 2 maart 2006, 21:242-3-06 21:24 Nr:44426
Volg auteur > Van: Maatje Bon Opwaarderen Re:44178
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: parelli en ook vraagje over nek buigen Structuur

Maatje Bon
Homepage
Baarle-Nassau e.o. Belgie
Belgie

Jarig op 10-12

130 berichten
sinds 27-8-2004

> In het kader van de geringste poging belonen:
>
> http://users.telenet.be/huertecilla/

>
> Graag gedaan Nick en veel plezier met lezen en rijden.
>
> HC

Mooie site HC, meeste al gelezen, maar zeker de moeite waard om nog een keer of vier vijf en vaker te lezen en doorgronden. Knap staaltje werk! Jeukende handen om aan de slag te gaan met zoveel info.

Mijnijsco'sblijmetbit-enijzervrij
Volg datum > Datum: donderdag 2 maart 2006, 21:342-3-06 21:34 Nr:44427
Volg auteur > Van: Niki Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: slepen met achterhoef. Structuur
Niki
Zwolle
Nederland

Jarig op 5-4

252 berichten
sinds 21-11-2005
hallo allemaal,
mijn pony heeft nooit ijzers gehad maar liep wel altijd in de berm, zodat de hoeven niet teveel zouden slijten.
nu is het zo dat ze in draf met haar achterhoeven sleept.
helemaal tot in de witte lijn en dan vlucht ik dus maar weer de berm in.
wie heeft hier tips voor... (of tegen dus eigenlijk)
er zijn hier meer pony's die het doen.
alleen slijten hun hoeven niet zo erg als die van M.
dus kan ik iets doen tegen die slijtage?
moet ik wel blijven proberen meer op straat te rijden?
of voorlopig alleen in stap en niet in draf?
moet ik de hoeven weer rondvijlen na elke rit?

dan nog een vraagje op hoefnatuurlijk las ik iets over galloperen op straat.
nu is mij altijd verteld dat dat zeeeer slecht is voor pezen en gewrichten.
is dat dan anders als ze zonder ijzers lopen of blijft daar een kern van waarheid in?
ik bedoel ik snap wel dat dat hoefmechanisme dan beter werkt en er meer schokdemping is.
maar is het ook genoeg schokdemping?
alvast bedankt voor antwoorden
groetjes
Volg datum > Datum: donderdag 2 maart 2006, 21:462-3-06 21:46 Nr:44428
Volg auteur > Van: jacqueline postmes Opwaarderen Re:44427
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: slepen met achterhoef. Structuur

jacqueline postmes
maastricht
Nederland

Jarig op 15-6

462 berichten
sinds 10-5-2004
Niki schreef op donderdag 2 maart 2006, 21:34:

> hallo allemaal,
> mijn pony heeft nooit ijzers gehad maar liep wel altijd in de
> berm, zodat de hoeven niet teveel zouden slijten.

> er meer schokdemping is.
> maar is het ook genoeg schokdemping?
> alvast bedankt voor antwoorden
> groetjes

ze moet leren haar benen op te tillen, leren dat ze achterbenen heeft.
balkjes lopen, door een pas geploegd (nog niet ingezaait) veld lopen.
dat heeft bij mijn merrie goed gewerkt. en is toch lekker simpel om te doen
en kan overal.

Jacqueline
Volg datum > Datum: donderdag 2 maart 2006, 22:102-3-06 22:10 Nr:44429
Volg auteur > Van: Lissy Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: hengstigheid? Structuur

Lissy
Homepage
Nederland

Jarig op 13-11

19 berichten
sinds 2-3-2006
Hey,
Ik ben hier verders nieuw, dus weet niet echt hoe het hier werkt ofzo..

Maar ik heb dus 4 jaar een pony (Vosmerrie, nu 7 jaar, 1.50 schoft) gehad. Die hadden we verkocht (ivm 18 jaar en wedstrijden).
Nou is het meisje dat erop reed, er bang van geworden, dus gingen ze haar verkopen. Wij hebben haar teruggekocht, ze staat alleen nog niet thuis.

Maar nu is ze in het halve jaartje dat ze verkocht is, twee maal van stal veranderd (dus van bij ons thuis, naar een andere stal, en wéér naar een andere stal). Dat is niet zo'n ramp, maar sinds ze staat waar ze nu dus staat, is ze om de haverklap hengstig. Ook in de winter. Terwijl dat helemaal niet hoort..
Nou hebben die mensen er wel een d.a. bij gehad, en die zei dat ze iets met dr eierstokken had (ze waren er niet echt duidelijk over...)
Nou komt ze straks naar huis, maar ik vroeg me af, of ik misschien iets aan die hengstigheid kon doen?
Want ze lijdt er gewoon onder, ze heeft er zoveel last van..?

Weet iemand misschien een oplossing(je)
Volg datum > Datum: donderdag 2 maart 2006, 22:252-3-06 22:25 Nr:44430
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:44426
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: parelli en ook vraagje over nek buigen Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Maatje Bon schreef op donderdag 2 maart 2006, 21:24:
>
> Mooie site HC, meeste al gelezen, maar zeker de moeite waard om
> nog een keer of vier vijf en vaker te lezen en doorgronden.
> Knap staaltje werk! Jeukende handen om aan de slag te gaan met
> zoveel info.
>
> Mijnijsco'sblijmetbit-enijzervrij

Bedankt Maatje.
We hebben de engelstalige versie bijna klaar. Geen terugkoppeling over rare dingen ook, dus hopelijk is het engels ook snel beschikbaar.

HC
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 2962½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact