InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 2983½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: dinsdag 7 maart 2006, 2:547-3-06 02:54 Nr:44742
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Wie wil? Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Nu het kippenhok weer even periodiek uitgekakeld is wil ik graag een serieus bedoelde vraag stellen.
Wie WIL (kijk es an, vrije wil... hoe on-OC!) op dit forum verder met mij onderzoeken hoe de omgang met paarden werkelijk in elkaar steekt? In aantoonbare/bewijsbare termen.

Toen ik net op dit forum kwam heb ik meteen vermeld dat mijn force en voornaamste interesse bij communicatie ligt. Ik ben totaal ontevreden met wat de "hippische wereld" te bieden heeft; het is een reeds lang gepasseerd station voor mij.
Het zit me erg dwars dat ik door o.a. Cassandra nogal in negatieve zin gedoodverfd ben als Skinner adept. Op mijn vraag waar zij dan al haar "gesneden koek" wijsheid vandaan haalt, die voor mij erg lijkt op socio-geitewollensokkengezweef - want de voornaamste oppositie tegen de gedragspsych komt uit die hoek - maar wat weet ik er nou van zolang ze zich niet verwaardigt uitleg te geven?), komt geen antwoord. Da's gewoon lullig, en ik hoop dat ze haar woord houdt en weg blijft :-P
Ik weet uiteraard heel goed dat ik het er naar gemaakt heb, maar is dat niet logisch als vrijwel alles wat met paarden (e.a. dieren) wordt uitgespookt direct is terug te voeren op behaviourisme??????
We hebben het hier toch niet over al dan niet "onethische" maatschappelijke aspecten maar gewoon over hoe we met onze paarden "verder" komen? Zodra we een inhoudelijke discussie gaan voeren over de ethische kant van hoe we als mensen met andere diersoorten omgaan, in relatie tot de ethiek van hoe mensen onderling (al dan niet zouden moeten) omgaan lust ik er nog wel 36! Op zijn allerbest scoren onze huisdieren dan een slavenpositie, worden doodgeknuffeld tot vergeten en verwaarloosd, gemarteld zelfs, en was de slavernij niet "officieel afgeschaft"? Sorry, maar dat is het doel van mijn topic niet.

Ik dacht dat de meest methodische aanpak om "verder" te komen zou zijn hetgeen er reeds plaatsvindt en op de meest uiteenlopende wijzen onderwezen wordt, van min of meer traditionele "dressuur" tot allerlei "NH" varianten, te ontleden en duidelijk te maken dat dit alles rechtstreeks op OC/behaviourisme in te passen is. Daarom loont het nmm dat onderdeel aan de basis beet te pakken. Zolang je immers geen benul hebt van wat je aan het doen bent kom je toch niet toe aan hoe het zou kúnnen zijn? Zolang zelfs dit niet lukt weet ik niet wat ik met veel ingewikkelder "modern" cognitieve modellen aan moet, nog afgezien van dat ik er zelf weinig van weet omdat je ook die weer moet verdisconteren met de ethologie van een andere diersoort. Dat valt nog niet mee.
Die ethologie, soorteigenheid, is belangrijk. Een bekend gegeven in researchland is (behaviouristisch ;-) ) dat varkens niets te leren is met aversieve prikkels... het zijn nu eenmaal geen ratten. En paarden zijn geen mensen. Een ander mooi voorbeeld is de vaardigheid tot het vormen van concepten van de 2e orde... bij duiven! (In experimenten werd die geleerd uit een grijs en een zwart vlak het grijze vlak te kiezen. Vervolgens werd het zwarte vlak vervangen door een wit. Wie wil mag nu gaan raden op die duiven het witte of het grijze vlak kozen. Oplossing volgt ;-) ).
Natuurlijk weet ik wel dat er in de psychologie (e.a. wetenschapsvelden!) véél meer te vinden is dan behaviourisme! Mijn adagium hier op het forum is "De ontvanger bepaalt", wat als filter bij uitstek een cognitief begrip is, niet behaviouristisch zoals Inge's "Je krijgt wat je beloont".

Het moge duidelijk zijn wat mijn motivatie op ons forum is: ik heb soms heel veel aan jullie respons :-D
Wie het niet interesseert kan mijn posten gewoon overslaan. Maar als iedereen zich voornamelijk wezenloos ergert aan mijn "Marsiaanse" aanpak dan trek ik me wat dit aangaat wel terug op passender fora.

Groeten, Egon
Volg datum > Datum: dinsdag 7 maart 2006, 2:587-3-06 02:58 Nr:44743
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:44741
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: vogel griep en paarden... Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Wil schreef op dinsdag 7 maart 2006, 1:14:

> Nick Altena schreef op dinsdag 7 maart 2006, 0:20:
>
>> Op een andere site een brief van de PVE gevonden.

> besmet kunnen raken en een risico kunnen zijn... Daarvan heb ik
> er ook 5. Die gewend zijn om blij en vrij buiten rond te
> lopen.... eerdaags krijgen we misschien ook een
> katten-ophokplicht... moet er niet aan denken!!

Jaja, alles en iedereen ophokken! De waanzin (rabiës, varkenspest, MKZ, AI - stuk voor stuk vooral fobieën) kent geen grenzen. Waarom vraagt nou nooit iemand zich openbaar af waarom niet mensen als eerste opgehokt worden? Waarom er niet allang wereldwijd sanitaire zônes zijn ingesteld? Dat ligt nmm qua risicopreventie nml. wél in de rede... of is dat "economisch niet verantwoord"? ;-)

Groeten, Egon
Volg datum > Datum: dinsdag 7 maart 2006, 7:357-3-06 07:35 Nr:44744
Volg auteur > Van: Geertje Opwaarderen Re:2776
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefzweer Structuur

Geertje
Den Haag
Nederland

Jarig op 17-3

1315 berichten
sinds 17-12-2005
kristel schreef op dinsdag 16 maart 2004, 14:59:

> heeft iemand ervaring met behandelen van een hoefabces of
> hoefzweer? dit is bij één van onze paarden ontdekt zondag, hij
> kon amper staan op zijn rechtervoorhoef, dierenarts heeft de

> aan moesten doen, maar hij mankt nu zo erg en staat echt in het
> zweet van de pijn, ik maak me toch wel zorgen.
>
> Kristel

Er is wel gesneden staat hierboven, dit rode vlees gaat het over...
Volg datum > Datum: dinsdag 7 maart 2006, 8:567-3-06 08:56 Nr:44745
Volg auteur > Van: Karin Opwaarderen Re:44742
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wie wil? Structuur

Karin
Homepage
Nederland

Jarig op 20-9

1029 berichten
sinds 18-9-2004

> Nu het kippenhok weer even periodiek uitgekakeld is wil ik
> graag een serieus bedoelde vraag stellen.
> Wie WIL (kijk es an, vrije wil... hoe on-OC!) op dit forum
> verder met mij onderzoeken hoe de omgang met paarden werkelijk
> in elkaar steekt? In aantoonbare/bewijsbare termen.

Hoi Egon

Willen heel graag. Alleen het niveauverschil staat mij steeds in de weg. Ik ben aan de skinner-cursus begonnen maar echt ver ben ik nog niet. Wat al genoemd was, het beheersen van het engels staat mij in de weg, ik ben niet zo heel goed in het geheel foutloos schrijven terwijl ik me concentreer op een stukje theorie.
Als ik jou berg kennis elke keer weer voorbij zie komen, dan ontbreekt mij, naar mijn gevoel de kennis om hier zinnig in mee te praten. De wil is er wel, jou stukjes en de reacties van anderen hierop over dit soort onderwerpen houden me altijd bezig.

Groetjes Karin
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 2983½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact