belinda defraene schreef op woensdag 8 maart 2006, 19:23:
> Dat is nu net wat de smid hier bedoelt met die paarden hebben
> echt ijzers nodig. een paard met scheve slijting wordt
> gecorrigeerd. Als je dat niet doet worden de pezen en

> geen negatieve invloeden hebben op de rest van het paard als er
> niks aan gedaan wordt?
>
> Belinda
Nmi kan een scheve slijtage ook veroorzaakt worden door te weinig spierontwikkeling (wellicht m.n rond de knie). Vaak als jonge paarden aan het werk gaan, dan wordt het ineens zichtbaar. Even een tijdje verder doortrainen zou het probleem gewoon uit zich zelf oplossen denk ik.
Als dan wel naar ijzers wordt gegrepen en blijkt dat het een tijdje later goed is, wordt dat vaak aan de ijzers toegeschreven terwijl het waarschijnlijk van het trainen zelf gekomen is.
En dan nog, is scheef afslijten nou zo erg? Als mens zet je je voet ook niet keurig netjes recht neer. Is dat erg voor je gewrichten? Zolang dat niet al te erg is, valt dat best mee denk ik. Maar ook daar geldt vaak, dat mensen met een verkeerde lichaamshouding meer baat hebben bij gerichte spiertraining, dan bij ondersteunende hulpmiddelen als zolen of corsetten o.i.d.
Ik merk nu zelf bijvoorbeeld, nu ik op dit moment helemaal niets doe met mijn paard, dat ze strijkt in de draf (met de achterbenen). Heeft ze bij mij niet eerder gedaan, voor mij een indicatie dat de spiertjes weer aan het werk moeten.