Spirit schreef op donderdag 30 maart 2006, 13:23:
> Fred schreef op donderdag 30 maart 2006, 13:19:
>
>> Hoi,

> Over Raf niets dan goeds ! Ook van mij uit !
>
> Groet, Pien
> (Had je lekker niet gedacht he....

Blijvende gevoeligheid lijkt me anders wel een nadeel. Er zijn paarden die al tijden zonder enig probleem blootsvoets liepen en na het strasseren door raf ineens de ene naar de andere hoefzweer kregen en niet meer konden lopen totdat de eigenaar ten einde raad maar zelf leerde bekappen bij ons (nu gaat alles voor zover ik weet wél weer goed).
Staat tegenover dat er ook mensen zijn met paarden bij wie Raf het wél naar tevredenheid doet, uiteraard. Maar ik vind het frappant dat ik over de meeste strasseraars voor het grootste deel positieve dingen hoor, en bij hem wordt in verhouding veel vaker overgevoeligheid gemeld.
Dit is niet bedoeld om Raf af te zeiken (ook al weet ik dat ie ons afzeikt), maar is wel bedoeld om aan te geven dat als je een zo pijnloos mogelijk lopend paard wilt hebben, dat je dan wellicht beter iets anders kunt doen in bepaalde situaties. Maar: je kunt hem sowieso eens laten kijken toch? Overleg met hem, vertel hem waar je bang voor bent en laat hem je uitleggen waarom je niet bang hoeft te zijn, en laat hem zeggen waar je op moet rekenen bij die hoeven. Hij is denk ik wel iemand met verstand van zaken en ik zou hem prefereren boven vele anderen. Als je hem laat komen hoef je de hoeven nog direct te laten bekappen, hij kan ook eerst vertellen wat hij zou doen aan die hoeven, en dan kun je bepalen of je dat wilt. Lees je dus vooraf goed in zodat je snapt hoe de hoef in elkaar zit, en zijn uitleg ook kunt begrijpen.
Ilona
--
let's keep on moving naturally!