Christel Provaas schreef op maandag 1 mei 2006, 18:54:
>
>> Ik weet het...nu komen weer die opmerkingen boven dat er geen
>> rotsachtige bodem in de wei gemaakt kan worden.
>>
>> Menselijke beslissingen...het dier is dan zoals gewoonlijk weer
>> ondergeschikt aan het mensen-belang he ?
>
> Sorry hoor. Dus maar principieel geen dikzoligen op zachte
> bodem houden?
Dat zeg ik niet...ik zeg wel:
de omstandigheden aanpassen aan de behoefte van het dier zodat je ze kan houden.
En daarbij... Nederlandse sopgrond verharden is
> net zo onnatuurlijk als dikke zolen uithollen.
Tja dat is dus wat ik ook al schreef....nu komen weer die opmerkingen boven.....enz.
Das de " maar " in vele excuusjes en paardvreemde oplossingen...
Maar waar zet je dan je grenzen?
IK vind snijden in de zool als oplossing voor een bodem versus bevangen probleem net zo gek als het onderslaan van een ijzer voor dezelfde reden.
Als het mogelijk is om hele flatgebouwen op die zelfde zompige zachte ondergrond te bouwen zonder dat de boel in de aardbodem verdwijnt....zal je toch zeker de omstandigheden kunnen aanpassen zodat er een redelijke vorm van natuurlijke slijtage van die zool is ?
Het menselijke belang?....maar dat kost wel veul hoor en tis nog lastig ook....dus dan maar een andere (symptoom) oplossing ? zoals meestal ?
Je maakt een bewuste keus voor een bewust dier...dan zal je er ook voor moeten zorgen dat .....
Zoals HC al eens schreef....zonder vissenkom kan je geen vissies houden.
Maar das ook mijn mening hoor, zorg dus dat je een fatsoenlijke vissieskom krijgt als je vissies wilt houden.
Als iemand met een kleine vissieskom te grote vissies wil houden...mij best....maar das niet mijn manier van denken.
Nogmaals...ook ik maak soms (tijdelijke) keuzes die niet altijd ten gunsten zijn tenopzichte van mijn paard....
Zo staat mijn paard wel dag en nacht en het hele jaar door in een wei bij een ander....maar daar mag geen schuilstal gebouwd worden.
Toch blijft ze daar staan tot ik zelf mijn eigen wei bij huis heb omdat de rest wel naar mijn zin gaat.
Het is een tijdelijke keuze , wij willen verhuizen , in ons geval alleen maar voor de paarden....om ze een nog betere toekomst te geven dan nu al het geval is.
Nick