iss schreef op donderdag 21 september 2006, 9:00:
> Zieltje schreef op donderdag 21 september 2006, 0:22:
>
>> Nick Altena schreef op donderdag 21 september 2006, 0:15:

> Manlief probeert deze ook 'na te maken' zodat de
> functionaliteit hetzelfde is als wat hier wordt aangeboden. Heb
> je nog ijzerwerkers in je omgeving? Want dan ben ik wel
> benieuwd of je het ook wat vind en of het na te maken is!!
Op de oude pensionplek waar ik stond hadden ze altijd drama, de paarden hadden in 2 jaar tijd een "eilandje" midden in de paddock gemaakt, ook omdat dit niet het goede zand was, maar ook omdat daar de hooiruif (zo'n simpel laag V-ding) stond en ze het hooi eruittrokken, vervolgens op gingen stampen piesen mesten en lekker liggen :)
Toen kwam er nieuw zand, en wilde ze dus die hooiruif kopen van die site die je net gaf. deze is geloof ik bijna 3000euro..?
Toen kwam mijn oom in zicht, en heeft een prachtige hooiruif gemaakt, voor minder geld. Ja, prachtig is hi jzeker! maar handig? Nog steeds niet, paarden trekken het hooi gewoon eruit, zou jij met een lange nek vooruitgestrekt willen eten? haha, die beestjes bekijken et wel van een slimmere kant, hap een grote pluk hooi, en dr uit trekken, er buiten de helft op eten, de helft laten liggen en dan de volgende pluk hooi er uit pakken.
wat óók leuk is, om je neus onder het hele zooitje te wroeten, en dan je hoofd de lucht in gooien!! dan valt het van alle kánten er uit woeiiiii

Drama dus ,maar wel al veel minder dan zonder hooiruif! Maar he beste is dan dus weer een straatje eronder, zodat je het kunt opvegen. Maar ze zullen het eruit blijven trekken. En jij staat hele dagen in het zand te punnieken om je hooi er uit te halen.
Ik weet nog niet hoe ik het deze winter ga doen, mijn idee was.. om allebei de kanten van het stalletje een hooiruifje te maken, van hout gewoon, daar het hooi in, en eronder dus tegeltjes. Dus niet direct op de grond (blubber klei of nog sprietje gras van de winter). De bedoeling is toch straattegels om de stal, dus dat zou goed uitkomen. Het enigste jammere is dan dat stal + eten bij elkaar staan, máár, het eten is niet IN de stal, dus zullen ze niet de hele dagen binnen staan. Het drinken staat nog wel aan de andere kant van de wei.
Misschien kun je eens contact met me opnemen als je na mijn verhaal nog steeds een hooiruif wilt. Wie weet heeft mijn oom nog eens tijd.
groetjes Marielle